Forum dyskusyjne

Dades i Imil

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

bialy_6 dołączył
06.01.2008

bialy_6 11:07 | 26.06.2008

Cześć,
czy potraficie doradzić jakieś konkretne miejsce w dolinie Dades na jednodniowy spokojny trekking ?
Czy fizycznie wykonalne jest jednego dnia przejechanie z doliny Dades do Imilu i wejście do schroniska pod Jabelem (tj. 7h) ?
Pomóżcie bo nie wiem, jak mam rozplanować podróż. Może jakieś sugestie i rady ?

becia.chelmicka dołączył
26.12.2007

becia.chelmicka 21:05 | 15.07.2008

kiedy wyruszasz jesli można wiedzieć czy na razie tylko plany?

bialy_6 dołączył
06.01.2008

bialy_6 22:26 | 15.07.2008

Wyjeżdżam 25.07 z Polski. W okolicach Dades będę ok 04.08.
Pozdrawiam

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 01:17 | 16.07.2008

co do Imilu nic nie powiem
co do tras znam króciutkie tylko
byłam w Dolina Dades 2 dni - piękne tereny, czerwone skały, ładne wąwozy i góry do trekkingu- my nocowaliśmy w hotel Source de Dades przy drodze - jedzie się krętą drogą wzdłuż doliny i to jest 33 km od wjechania w nią -od Boumalne Dades - przy takim b. charakterystycznym przewężeniu drogi- skały wiszą nad droga- b. malownicze miejsce- dobre jedzenie i pomocny właściciel hotelu, podpowiedział nam 2 proste trasy na trekking bez przewodnika (mogę podać telefon, język fr. i …chyba ang., nie pamiętam już.),
a dalej za tym hotelem droga była malownicza jeszcze przez około 20 km, ale potem dojechaliśmy do mało przyjaznej, biednej wioski Msemir (z której też są ponoć jakieś trasy), gdzie wszyscy się krzywo patrzyli na turystów w aucie z wypożyczalni - jak na jakiś krezusów…:) od Msemir idzie już droga tylko dla aut terenowych.
Co do noclegów- wszedzie były miejsca, a ceny lekko umowne- czyli do targowania:)
co do tych tras trekkingowych- jedna to była taka 2-3 godzinna, dobra na popołudnie po przyjeździe- dzika trasa- jak wszystkie tam, bez oznaczeń- wychodziła od tego pensjonatu, ale jak ją opisać..?
może zamieszczę jakieś fotki na moim profilu po prostu:)
natomiast druga wychodziła z miejscowości poniżej (chyba, ale nie jestem już pewna była to Ait Oudinar) i tu są parkingi, restauracje- za jedną z nich (po prawej patrząc w dół doliny), w okolicach śmietnika i za krzakami, jest mostek przez rzekę - niepozorny i ukryty - specjalnie, aby brać przewodnika i dalej idziesz po prostu wyschniętym korytem dopływu - nie ma żadnych oznaczeń, oczywiście, tam się po prostu chodzi z miejscowymi, ale ta trasa jest bezproblemowa dla każdego- tyle, że może chcecie coś dłuższego i trudniejszego? To była trasa na …4-5h ? może - w ta i powrotem. może można było iść dalej, ale my się wróciliśmy ze względu na nieznajomość terenu, brak map czy oznaczeń.
Ten właściciel kiedyś pracował jako przewodnik górski po szlakach i nie wiem czemu- czy nas polubił, czy każdemu to proponuje dla interesu- zapraszał nas w przyszłości na przyjazd tam na 2-3 tygodnie na trekking po górach wokół Doliny i życie z tamtejszymi Berberami, tak jak oni to robią. Nie pamiętam kwoty i szczegółów, a nie mogę znaleźć moich zapisków z podróży. Jeśli to się zmieni dam znać:) temu tez te informacje, które podaję wszystkie takie enigmatyczne..
Ja byłam w maju – i bardzo mi się tam podobało, ponieważ prawie nie było turystów, na tej pierwszej trasie nie spotkaliśmy nikogo, dopiero po zejściu do drogi – miejscowych w wiosce, przyjaznych. A na drugiej trasie spotkaliśmy 3-4 pary, w tym chyba dwie z przewodnikiem właśnie. Na ile się czujecie na siłach- można przewodnika brać lub nie.
Lub szukajcie innych podpowiedzi. pozdrawiam:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl