Forum dyskusyjne

RUMUNIA-GÓRY ZWIEDZANIE koniec lipca

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

sybia dołączył
04.07.2008

sybia 11:39 | 04.07.2008

Witajcie, wybieramy się (3 osoby, wiek 27 lat) na wyprawę do Rumunii
na 2 tygodnie:wyjazd 19.07 (ewentualnie 18 lub 20.07);cel: góry
Bucegi lub Fogarasze +zwiedzanie okolicznych miejscowości oraz opcjonalnie wybrzeże Morza
Czarnego-jak starczy czasu i pieniędzy. Szukamy 3-4 osób na całą wyprawę
lub tylko na przejazd pociągiem Kraków-Bukareszt (ponieważ dla grup
zniżki na pociąg!!!:-)
Jeśli ktoś jest chętny to prosze o kontakt: sybia@gazeta.pl

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 17:24 | 04.07.2008

Jeżeli mogę coś zasugerować...
W 14 dni (a właściwie w 10 po odliczeniu przejazdów) nie jesteście w stanie zrobić gór Bucegi i Fogarskich, a co dopiero morza! Chyba, że wasz pobyt w Rumunii będzie polegał na samym jeżdżeniu z miejsca na miejsce? Lepiej od razu pomyśleć o czymś, co jest możliwe do zrealizowania w tak krótkim czasie. Skupcie się na jednym miejscu, np Bucegi + zwiedzanie Sinaii, Busteni, Braszowa, Bran, Rasznów + Patra Mare. Wszystko to znajduje się w jednym miejscu i jest dostępne pociągami i/lub autobusami. Poza tym za darmo możecie nocować na polu namiotowym w dolinie Cerbului poniżej schroniska Dihamului.

sybia dołączył
04.07.2008

sybia 10:38 | 05.07.2008

Dzięki za cenne podpowiedzi. Ja napisałam że planujemy Bucegi LUB Fogaraskie. Oczywiście zdaję sobie sprawę że obydwu nie dało by się przejść ze zwiedzianiem w ciągu 2 tygodni:-) Ja właśnie chciałam iść w Bucegi i zwiedzić te miejscowości co wymieniłeś ale problem jest taki że nigdzie mapy Bucegów nie mogę dostać:( a Fogaraskich mapę mam. Liczymy że może na miejscu kupimy.

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 11:23 | 05.07.2008

Rzeczywiście nie doczytałem tego "LUB" :)))
Mapę kupisz w Sklepie Podróżnika. Jak nie będą jej mieli na stanie, to do kilku dni sprowadzą na zamówienie. Poza tym na miejscu również kupisz bez problemu.

sybia dołączył
04.07.2008

sybia 17:27 | 05.07.2008

Dzięki. Dzwoniłam tam dziś i rzeczywiście jest szansa, że będę mieć mapę. A jaką trasę byś polecił w Bucegach, tak na 6-7 dni?

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 22:03 | 05.07.2008

Bucegi to góry stosunkowo niewielkie powierzchniowo i zarazem dobrze skomunikowane. Najlepiej zatem poznawać je podczas jednodniowych, góra dwudniowych wycieczek. Pomyślcie nad jakimś stacjonarnym obozem gdzieś w okolicy Busteni (np. wspomniana dolina Cerbului poniżej schroniska Diham) i organizujcie sobie całodniowe wycieczki na grań i z powrotem. W ten sposób zobaczycie najwięcej a jednocześnie nie będziecie musieli nosić ciężkich plecaków. Najciekawsze rejony to oczywiście północne i wschodnie urwiska z doliną Jepilor na czele. Na najwyższy Omul możecie zrobić co najmniej 3 wycieczki z różnych stron wchodząc i schodząc różnymi szlakami do punktów wyjścia. Bardzo ciekawą 2-dniową wycieczkę można zrobić z Branu zwiedzając po drodze tzw. zamek Drakuli w Branie i chłopski zamek w Rasznowie. W najwyższych częściach góry te nie są zbyt ciekawe. Dużo dróg, silna erozja, brak lasów tworzą raczej smutną scenerię. Poza tym w okolicach schronisk i górnych stacji kolejek są one bardzo zaśmiecone.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl