Forum dyskusyjne

Noclegi na Santorini

kategoria podróże po świecie

kraj Grecja

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 09:28 | 09.07.2008

Hej. Czy może ma ktoś cos do polecenia, jakąs miłą miejscówke z klimatem.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 13:56 | 09.07.2008

cześć. miejscówkiz klimatem nie mam, ale pare innych informacji o noclegach i nie tylko. prom na Santorini przypływa chyba raz dziennie (ja płynęłam z Krety rannym chyba jedynym promem)- wtedy tez w porcie zbiera się duża grupa miejscowych z ofertami (zdjęcia, dowóz, wszyscy mówią po angielsku) lub możesz skorzystać z punktu informacyjnego, który jest tez o tej porze czynny w porcie, w którym również jest mnóstwo ofert ze zdjęciami kwater i pensjonatów. ja byłam w drugiej połowie września, bez żadnej rezerwacji i nie było żadnego problemu, był duży wybór(podobnie jak na pozostałych wyspach Cyklad), nie wiem jak jest w lecie- sądzę, że podobnie tylko ceny wyższe. Wszyscy oferują dowóz z zastrzeżeniem, że jak Ci się nie spodoba na żywo to nie musisz skorzystać. Ważna jest lokalizacja - wszyscy twierdzą , ze mają nocleg w samej Thirze (stolicy wyspy), ale potem się okazuje, ze nie koniecznie:) my się zdecydowaliśmy na taki , miał być tuż przy Thirze, a był z 15-20 minut piechotą lub 2 przystanki autobusem miejskim - ale był fajny i zdecydowaliśmy się w nim zostać. To był duży pensjonat z basenem (Villa Makos w Karterados pod Thirą, niestety nie mam telefonu…) w pokojach łazienki i mini kuchnia z lodówką - tak, ze śniadanie sobie zrobisz sama, a na obiado-kolacje i tak warto pofatygować się do centrum i pokosztować ich pysznej i nie drogiej kuchni:) a kwatery w samej Tirze są raczej w starszych budynkach no i życie nocne w mieście może zaburzać spokój- ale to zależy co kto lubi. no i ten dowóz-gratis z portu jest b. istotny, bo port jest oddalony od wszelkich miast, a skarpa nad nim i kręta droga dla piechura byłaby wyzwaniem:) jest drugi port pod Thirą, ale tam chyba przybijają tylko statki wycieczek jednodniowych. Poza tym na Santorini komunikacja autobusowa działa dość dobrze i jest tania – chyba 1 euro za przejazd , no i na wyspach popularne sa wypożyczalnie skuterów i quadów, ale trzeba uważać na jedne i drugie, bo nie sa bezpieczne w użytkowaniu - zdarzają sie czesto wypadki (np. nam...) to chyba tyle:)

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 14:23 | 09.07.2008

dzięki bardzo za informacje, na pewno sie przydadzą. Ja planowałam wyjazd we wrześniu, a co do miejsca noclegu (miasta) to nie mam sprecyzowane - słyszałam że Oia jest przepiękna - dlatego własnie pytałam. Jak szukam w necie to jest mnóstwo przepięknych miejsc ale strasznie drogie. Zmartwiłaś mnie z tym skuterem, myślałam że to bułka z masłem, choc nigdy nie próbowalam. Eh, w najgorszym wypadku pozostanie wypożyczenie samochodu.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 14:41 | 09.07.2008

Oia jest piękna, ale ja tam byłam tylko na jeden dzień. Moze byc najdroższa. ALe we wrześniu możesz jechac w ciemno i wybrać na miejscu -tak jest łatwiej, w intenecie ogłaszają się tylko większe i lepsze hotele i pensjonaty, kwatery prywatne nie mają takich anonsów, a mogą być całkiem miłe.Po Santorini jezdziliśmy quadem jest łatwieszy w użyciu, a na drugiej wyspie mieliśmy wypadek na skuterze, ale to nie jest regułą:) trzeba jednak uważać, bo pomimo opłacenia ubezpieczenia musieliśmy zapłacić jakąś kwote, której to ubezp. nie obejmowało-około 150 euro+ pocharatana noga- mało przyjemne...

mal79 dołączył
20.01.2009

mal79 21:46 | 20.01.2009

Witam, czy mogłabyś napisać jakie są mniej więcej ceny noclegów w kwaterach prywatnych, ile płaiciliście za nocleg?

amaranth dołączył
09.10.2008

amaranth 09:07 | 21.01.2009

Marianno, skąd płynęłaś promem? z Iraklionu? jak długo? ok. 4 godz.?...katamaran z Rethymnonu nie zabiera indywidualnych tyrystów - jedynie z biura na 1 dzień...szukam połączenia..

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 09:24 | 21.01.2009

na miejscu w Iraklionie sa biura oferujace sprzedaz biletow na Santorinii. Nie pamietam juz dokladnie kosztu, pamietam jedynie ze bilet kupowalam na kilka dni przed dotarciem na wyspe. Skusilam sie wodolot. Niestety tego dnia byla taka sobie pogoda i 90% plynacych spedzilam ten "rejs" bedac przewieszonym przez burte

franek75 dołączył
17.03.2009

franek75 14:37 | 17.03.2009

witam zauroczonych Santorini
Czy aby wyjazd we własnym zakresie nie jest droższy od biura podróży - na kretę nie kursują tanie linie lotnicze więc sam bilet będzie droższy ?

usunięty/nieznany 14:43 | 17.03.2009

Easy Jet teraz lata bezposrednio na Santorini z Londynu. Mysle ze poza sezonem (poza wakacjami) mozna bedzie upolowac jakies dobre i niedrogie bilety.

autoway dołączył
20.06.2006

autoway 17:01 | 17.03.2009

Z chęcią pomożemy Państwu zorganizowac samodzielną wycieczkę na najpiękniejszą z greckich wysp – Santorini.
Ponieważ w tym roku wodoloty pływać będą tylko z Heraklionu, autobusem lub wynajętym autem rano należałoby dojechać na promowisko w Heraklionie. Auto można zostawić na promowisku bezpłatnie.
wodolot Hellenic/Flying Cat4 – 9.45 (11.30), powrót 17.45 (19.25) - codziennie
cena wodolotu w 2008 roku - * w 1 stronę – 42 euro/osoba dorosła,
nie można jeszcze kupować biletów przez internet, najprawdopodobniej potwierdzone ceny i rozkład pojawią się na stronach linii promowych w kwietniu.
Na Santorini możemy podstawić auto na promowisko i zarezerwować Państwu noclegi w którymś z wybranych hoteli:
autoway-polska.com/php/hotele.php?pr=5 

amaranth dołączył
09.10.2008

amaranth 17:06 | 13.06.2009

Promyczku, to..mnie pocieszyłaś!
2h..jak to przeżyć?
Korzystał ktoś z miejscowych biur? opcja 2-3 dni?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl