Forum dyskusyjne

trasa po chinach

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 08:01 | 12.07.2008

jaka trase po chinach wybrać najlepeij ?? Jesli chcwelibysmy zobaczyc troche z pięknej przyrody chin, widoków, ich kultury, nei tylko same miasta?? Zaczynamy swoja podroz w pekinie a konczymy w szanghaju. Takze co warto zobaczyc po drodze? Ponocdo Xian nie warto jechac tak? Kto byl, widział..prosze o pomoc :)

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 09:51 | 12.07.2008

hej. Mi sie podobalo w Xianie, co prawda zanieczyszczenie powietrza w tym miescie spowodowalo, ze sie rozchorowalam, ale byly i mile momenty:). Chociazby dla samej terakotowej armii warto tam pojechac.
Polecilabym Ci tez odwiedzenie Chengdu ( przyroda: rezerwat Pand). Bardzo fajne spokojne miasto ludzie tez bardzo mili. Ale teraz po trzesieniu ziemi, to nie wiem czy warto tam jechac. W sumie za wiele nie moge Ci pomoc, bo moja pierwsza wycieczka do Chin opierala sie glownie na zwiedzeniu wiekszych miast. W tym roku jade znowu i tym razem zwiedzenie bedzie polegalo na dotarciu do mniejszych miast, gdzie mozna zobaczyc troszke inne zycie, niz to ktore zobaczylam w Shanghaiu, Xianie czy Nanjingu. Powodzenia!

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 10:35 | 12.07.2008

calkiem niedaleko Xian jest male miasteczko, ktore bylo jednym z najlepszych momentow mojej chinskiej podrozy - Pingyao. Bardzo polecam. Jest w miare po drodze na twojej trasie.
To ja krytykowalam Xian, ale warto wpasc na 1-2 dni aby zobaczyc Armie (choc tlumy turystow na nmiejscu bardzo mecza i psuja klimat tego miejsca). Dzielnica muzulmanska w Xianie podobala mi sie. Reszte miasta darowalabym sobie.

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 10:36 | 12.07.2008

a szanghaju odwiedz koniecznie stara czesc miasta, jest w centrum. warto, bo niedlugo juz jej nie bedzie

marteczka dołączył
07.09.2007

marteczka 10:58 | 12.07.2008

ja w Xian spedzilam tylko kilaks godz, zobaczylam Armie Terakowtowa i ruszylam w dalsza droge...
Chengdu jest miejscem z ktorego latwo dojechac w rozne zakatki Syczuan, rowniez polecam Wolong Nature Reserve, choc z tego co mi wiadomo mial zpstac przeniesiony w inne miejsce juz przed Igrzyskami, dopytasz sie na miejscu...
Jiuzhaigou przepiekne trzeba spedzic ok 11 godz w autobusie, znajduje sie w Syczuan choc w wiekszosci jest zamieszkiwany przez ludnosc tybetanska...
Yunnan na pewno odwiedze nastepnym razem i sedze tam wiecej czasu, jak dla mnie magiczne, zwlaszcza Lijiang i rezerwat z dzikimi slonmi(hotel drogi, ale jak dla mnie waro zobaczyc, sa dwie opcje 2 hotel nie ma cieplej wody, ale jak sie okazalo znajduje sie w srodku rezerwatu sa to domki na palach i to tamtedy przemieszczaja sie slonie, super sprawa)

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 09:55 | 13.07.2008

Dzięki wszystkim za podpowiedzi... właśnie ustalamy trasę także na pewno skoprzystamy ze wskazówek :)

gnome dołączył
28.06.2008

gnome 10:38 | 03.08.2008

Jeżeli szukasz pięknych widoków to polecam stateczek z Guilin do Yangshuo na rzece Li :] Widoki są nieprawdopodobne, choć ruch tam ogromny i dużo turystów (chińskich głównie) w sezonie.

Viktorio dołączył
03.08.2008

Viktorio 21:54 | 03.08.2008

W zeszłym roku objechaliśmy ze znajomymi praktycznie całe Państwo Środka i co mogę polecić szczególnie to miasteczko Yangshuo w prowincji Guangxi oraz Lijiang w Yunnanie. Pod tym adresem www.chomikuj.pl/wiktorio85/Chiny+2007.wmv  znajduje się filmik z wyjazdu jak by ktoś był ciekawy:)

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 07:51 | 06.08.2008

filmik oglądnęłam :) A mam takie pytanie...bo na końcu dziękujecie sponsorom. Jechaliście całkiem prywatnie? jakich sponsorów mięliście? My pisaliśmy do kilku firm turystycznych i nic :( mamma mija..już za miesiąc wylatujemy! :)

Viktorio dołączył
03.08.2008

Viktorio 11:19 | 07.08.2008

Nie mieliśmy żadnych sponsorów, staraliśmy się o dofinansowanie z uczelni ale nie wyszło, w tym roku wydaje mi się że wyda się jeszcze mniej kasy niż w zeszłym bo złótówka się umocniła

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 09:05 | 09.10.2008

Wrócilismy, bylo rewelacyjnie... nasza trasa w 27 dni: Pekin-Pigyao(polecam!)-Xian-Chengdu (Leshan, Huanglong Xi-polecam!) - Guilin - Yangshuo(polecam!) - Shanghai. Podrozowalismy pociagami i autobusami. Zobaczylismy bardzo dużo..ale miesiąc czasu to za malo, przydaloby sie co najmniej pol roku :) Troche doswiadczylismy, takze w razie pytan podaje gg: 3393417.

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 15:30 | 10.01.2011

czy macie moze adres stronki na ktorej mozna wyszukac polaczenia autobusowe ?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl