Forum dyskusyjne

Mapy Atlasu Wysokiego

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

Tomek Grzywaczewski dołączył
01.08.2006

Tomek Grzywaczewski 12:09 | 15.07.2008

Witam,
poszukuję map Atlasu Wysokiego (w szczególności masywu Jabal Toubkal). Wiem, że były one dostępne na mapovy.server ale niestety od kilku dni ta strona ma awarię i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś z Was ma takie mapy i mógłby je przesłać na maila: tomasz.grzywaczewski@interia.pl.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Tomek Grzywaczewski

becia.chelmicka dołączył
26.12.2007

Hrihorij dołączył
27.07.2007

Hrihorij 01:00 | 17.07.2008

Mapy topograficzne można kupić w drodze na Jabal Toubkal. Niestety są drogie (oczywiście trzeba się targować). Ja wchodziłem na tę górę bez map. Najpierw do schroniska idziesz wzdłuż rzeki (strumienia) a za schroniskiem skręcasz pod kątem prostym w lewo. Szlak oznakowany jest kamiennnymi kopczykami. Góra jest naprawdę bezproblemowa. Mapa może się przydać w przypadku wchodzenia nietypową drogą lub w razie spróbowania trekingu w całym masywie.

01.08.2006

Tomek Grzywaczewski 11:19 | 18.07.2008

Wielkie dzięki za opis szlaku, a chodziłeś może po jakimś innym obszarze w Atlasie niż Jabal Toubkal?
P.S. Życzliwy użytkownik globtrotera przesłał mi dwie mapy topograficzne tego masywu, także jeśli ktoś jest zainteresownany to mogę wysłać.

01.08.2006

Tomek Grzywaczewski 11:17 | 18.07.2008

Wylatuję 30 sierpnia, a wracam 18 września, a kiedy Ty planujesz pobyt w Maroku?

01.08.2006

Tomek Grzywaczewski 11:31 | 18.07.2008

Mam jeszcze jedno pytanie, jaki przewodnik po Maroku jest najlepszy (uwzględniając także aspekt trekkingowy) - Pascal, Lonely Planet, a może Rough Guide?

Pozdrawiam,
Tomek

grzewor dołączył
31.05.2005

grzewor 13:52 | 18.07.2008

byłem w Maroku w 2005r.
mialem przewoidnik Pascala (jest to kopia LP) a ktos inny miał jakis przewodnik z francji (ni epamietam firmy)

jednak informacje w miare sie pokrywaly.

wiec wez taki przewoodnij jaki uda ci sie dostac. osobiscie polecam LP lub jego polsak wersje Pascal.

kolorowe przewodniki to reklamowki dla tych co jada z wycieczka :)).
a w tych naprawde masz wszystko dla globtroterow.

odnosnie wejscia na tubkala to dorga jest naprawde prosta. jezeli natomiast chcecie spedzic kilka dni w gorach to jednak potrzebna jest mapa gor.

odnosnie wejscia na tubkal

jechalem busem z Marakeszu do Imili (1 przesiadka , koszt 20 +5 za bagaz)
tu macie decyzje do podjecia. (zalezy ilu was jest)
mozna zostawic caly bagaz w jakims hoteliku (wynajmujac 1 maly pokoj) i zabierajac wgory tylko potrzebne rzeczy. mozna wynajac goscia z osiolkiem, ktory zabierze wasz bagaz do schroniska pod tubkalem. (nie wiem za ile ale wiele osob tak robilo). plusem tego jest ot ze macie od razu darmowego przewodnika :)
i 3 opcja - z calym majdanem idzie sie do schroniska.

ja wybralem zestaw nr 3 ;))

najgorzej jest na samym poczatku drogi - tu trzeba wypatrzec sciezke wsrod krzakow i drzew. (znajdzie sie zawse przewodnik za kilka MAD)

ida od przystanku busow - na poczatku pod gore , mijajac domy i sklepy po prawej i lewej stronie.
potem zakret w prawo i po ok 100m skreca sie w sciezke po lewej stronie (jakas tak droga dla osow :))
serpentyna dochodzi sie do wzniesienia i idzie dalej (bardziej na lewo)
ta droga dochodzi sie do kolejnej wsi . jest ona za rzeczka, jednak my do niej nie zagladamy idziemy dalej az bedziemy widziec ogromne pole (rownina) z kamieniami. przechodzimy ja w poprzek. widac na niej wydeptane slady wiec nie ma problemu. na koncu znow zaczyna sie serpentynka do gory. stoii tu jakas lepianka gdzie mozna kupic napoje (cole tez:))
potem droga skreca bardziej w lewo i dochodzi sie do kolejnej wsi. tu jest ostatnie miejsce gdzie w miare tanio kupi sie napoje.
przechodzimy przez strumien i pniemy sie do gory mijajac wies po lewej stronie. potem juz prosta droga do tubkala. (z 2 h )

nocleg w schronisku 80 mad. sale zbiorowe - wilgotno.

samo wejscie na tubkal jest proste. wychodzisz o 6 rano . wracasz ok 10 :))

wychodzac z budynku skrecasz w lewo na schodki w murze. idzie sie sciezka ok 150 m i przechodzi przez rzeczke. trasa sie wije na scianie po przeciwnej stronie od wejscia do schroniska.

czesto w schronisku sa grupy zorganizowane z przewodnikiem.
tu wystarczy podpiac sie pod taka grupe.

po powrocie z gory odebralem plecak i ruszylem do imilli.Grand Taki za 25 (z 30) zawozi mni edo Marakeszu. .

becia.chelmicka dołączył
26.12.2007

becia.chelmicka 02:03 | 30.07.2008

kurcze my dopiero 2wrzesnia jeśli Allah pozwoli. słuchaj podesłałbyś nam te zdjęcia masywu tubkal? dzięki! a może dostałeś już gdzieś mapy atlasu? bo troche niewąsko z ich dostępnością!

blacha1 dołączył
06.03.2007

blacha1 12:22 | 02.08.2008

przesle ci pare map z tym rejonem i innymi. czeski server jest spoko tylko trzeba byc cierpliwym

Kostas dołączył
21.08.2008

Kostas 18:39 | 21.08.2008

Czy jest jeszcze szansa na przesłanie i mi map masywu? Z góry dziękuję!

bialy_6 dołączył
06.01.2008

bialy_6 19:32 | 21.08.2008

Mapy są niepotrzebne jeżeli chcecie wchodzić tylko na szczyt. Ja przeszedłem z ciężkimi plecakami trasę z Imlilu do Imlilu (UWAGA, są 2 Imlilie) ze zdobyciem szczytu. Zajęło mi to 4 dni, a mapę widziałem przez chwilę i nie warto jej kupować. Bardzo ciężko jest się tam zgubić , a jakość mapy nie była zadowalająca. Przed wyjściem w razie czego zrobiłem sobie zdjęcia. Trasa rewelacyjna i polecam. Jak wspomniałem są 2 Imlile. Ja zaczynałem od tego nieznanego będącego od strony jeziora Ifni. Rewelacja! Dojeżdżadz Land Roverem 70km (40DH z miejscowoście Agouim) po górskich nieubitych drogach i idziesz. Jeżeli pokonałbym trasę z dużego Imlilu na szczyt i z powrotem te góry nie spodobały by mi się tak bardzo. Jeszcze raz - jak nie masz zamiaru wypuszczać się na bok od głównych tras to nie stresuj się mapą. Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl