Forum dyskusyjne

oceny zdjec

kategoria uwagi do forum i serwisu

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 16:26 | 18.07.2008

Mielismy przypominac, wiec uprzejmie zapytowuje, co z pomyslem wystawiania ocen przez ludzi z jakim takim dorobkiem ? Czy jest brany pod uwage ? ... i moze nalezaloby ustalic jakis konkretny limit zdjec, po pokazaniu ktorych, mozna by oceniac ?

Czasami robi sie szopka przy ocenianiu, podam przyklad.
Jeden z uzytkownikow ocenil to "srednie" zdjecie na 5. Nawiasem mowiac jest to jego wlasne zdjecie, jak to mozliwe ?? :)

www.globtroter.pl/zdjecia/4377,mongolia,-,polnocna,mongolia,ryb  y,mongolskie.html

Tutaj natomiast "zjechal" calkiem fajna fotke, wystawiajac 3 :)

www.globtroter.pl/zdjecia/37681,dania,,,bornholm,kosciol,obronn  y,.html

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 17:46 | 18.07.2008

Admin niestety dalej lekceważy nasze prośby i apele, starając się nie dostrzegać problemu.
a sprawa jest delikatnie mówiąc wkurzająca, bo " imbecyle" zakładają konta i oceniają fotki, nie wiedząc nawet jak trzyma się aparat fotograficzny w ręku.
oprócz tego co napisał Tommy i z czym po raz kolejny się zgadzam dodałbym jedną opcję:
możliwość wystawiania ocen jeśli średnia z wystawionych zdjęć jest przynajmniej 3,5
zauważyłem tutaj kilku "fenomenów", którzy wystawiają fotki, lekko mówiąc żenujące i od takich ludzi tak samo jak od tych, którzy nic nie wystawili nie chciałbym dostawać żadnych ocen.
pozdrawiam
Marcin

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 22:45 | 18.07.2008

Za bardzo przejmujecie sie tymi ocenami.Niech ocenia kazdy,kto chce.
Oczywiscie w miare mozliwosci trzeba eliminowac klony.
Kolejny raz proponuje opcje wylaczenia oceniania.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 23:18 | 18.07.2008

Kasy, nie zebym nie spal po nocach przez oceny :)))
Uwazam jednak ze dodaja troche smaczku. Wiem na przyklad, ze jak od Ciebie dostane 4, to zdjecie mi "wyszlo" i jest naprawde dobre :) ... a troche uczciwosci zawsze jest wszedzie wskazane :)

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 01:03 | 19.07.2008

tak jak admin napisał ostatnio, przy jakiejś innej okazji - zdaje się teraz mają tu urlop i jestesmy samopas :))) - czyli, jakby "wyjechali na wakacje, wszyscy nasi opiekunowie" nie podopieczni....
ja też jestem za tym aby oceniały osoby z dorobkiem - jak już pare razy dawałam głos na forum :)
to by było ok

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 09:40 | 19.07.2008

Tommy ma rację. oceny dodają "smaku" i bez nich nie byłoby tak ciekawie. ludzie nie przykładali by się do tego, aby robić coraz lepsze zdjęcia i pstrykaliby jak popadnie i co popadnie. Ja też uważam, że kiedy dostaję dobrą ocenę od kogoś kto robi dobre fotki to znaczy, że jest to dobra fotka, jeśli jednak dostaję słabą, to zastanawiam się jak można było zrobić to zdjęcie lepiej.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 15:43 | 19.07.2008

Witam

Na poczatek chce zdementowac pogloske o naszym rzekomym urlopie i pozostawieniu serwisu samopas. Globadmin nie odpoczywa, nie śpi i nie je ;-).

Co do naszego zapoznawania sie z watkami i prosbami odnosnie zmian na serwisie. Wszystkie je sumiennie czytamy i ukladamy sobie w glowach, co z tym zrobic, aby wszystkich uszczesliwic. (socjalizm utopijny?)

Kazda zmiana na serwisie to kwestia prac programistycznych, a to niestety jest czas i koszty. Dlatego wszelakie zmiany wolimy dokladnie przemyslec i nie dzilac Ad Hoc.

Co do samej galerii. Wiemy ze sa glosy chcace aby oceniali tylko ci co wystawia. Niestety mamy z tym daleko idace obawy. Nie chcemy aby serwis byl egalitarny. A wprowadzenie takiej funkcjonalnosci wlasnie moze tak dzialac. Pamietajcie ze serwis to nie tylko zdjecia. Nie jest to serwis fotograficzny, chodz z zacieciem do tego aby zdjecia byly jak najlepsze. Taka funkcjonalnsc spowoduje ze szczegolnie mlodzi uzytkownicy, bez dorobku beda tak naprawde bez szans w pelnym uczestictwie w serwisie.

Dlatego tez zastanawiamy sie nad innymi mechanizmami ograniczenia zycia klonow. Jak pokazaly wczesniejsze dzialania najlepiej dzialaja narzedzia automatyczne. Dlatego zastanawiamy sie nad wprowadzeniem ograniczenia zakladania kont, szczegolnie po numerze IP.

pozdrawiam

GlobAdmin

usunięty/nieznany 20:20 | 19.07.2008

Milo ze wreszcie O.Admin powiedzial szczerze o obawach, ktore kazdy z nas chyba rozumial - egalitornosc. Ja obserwje serwis tylko od 2 lat i powiem Wam, ze grono najktywniejszych zmienia sie co jakies pol roku. Serwis musi zyc dzieki nowym userom, ktorzy z kolei porzechodza choroby typowe dla new-starterow: klony, grupy samo-uwielbienia-wsparcia, etc..... Dlatego moim zdaniem, jesli O.Admin decyduje sie na +/- starych zasady, to będzie potrzebne jego większe zangażowanie i podejmowanie arbitralnych decyzji - ja też pozwoliłem sobie wysłać maila z uwagami i czekam cierpliwie na koniec sezonu urlopowego. Z drugiej strony O.Admin na pewno jest zadowolny jest z naszych wojen cenowych bo dzięki nim portal ma sie dobrze i tętni szybkim pulsem.
Pozdr
M

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 21:46 | 19.07.2008

Mike, masz racje - sam przechodzilem niedawno te "choroby" :))) Rozumiem tez obawy o egalitarnosc - globtroter straci swoj klimat. W sumie wojenek i niesnasek i tak jest znikoma ilosc jak na taka mase uzytkownikow. Dobre zdjecia i tak sie bronia, trzeba tylko kontrolowac i zwalczac klony - pomysl admina z IP chyba rozwiaze sprawe :)
pozdrawiam

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 23:12 | 19.07.2008

nie wiem o co chodzi z tym IP, na czym to polega?
i nie rozumiem, czemu niemożność oceniania, ma kogoś powstrzymać przed wystawianiem.
A osoby z kont bez dorobku, to właśnie tacy "cicho-ciemni" - walą 2 albo 5 dla odmiany i siedza raczej cicho, nie wiadomo dlaczego, i co im się podoba lub nie. Nie odzywają sie tez za dużo na forum, nie głosują, aby im odebrać prawo do oceniania - po prostu ich nie ma. Kim wobec tego są? albo sa to klony, albo jacyś frustraci - jak ich tak odbieram - sorry jesli kogoś urażam, ale jak sie daje niską ocenę pod innymi piątkami i to bez komentarza, to to jest dziwne jak dla mnie..;)

prez64 dołączył
16.02.2008

prez64 23:49 | 19.07.2008

Kontrola IP niewiele da bo klon pojdzie sobie do kafejki internetowej albo do kolegi albo skorzysta z komputera w pracy i już bedzie miał inne IP. Natomiast może utrudnic korzystanie z serwisu osobom ktore mieszkają w bloku czy akademiku i korzystaja z jednego routera. Wtedy kilka osób moze miec ten sam IP. najlepsze rozwiązanie to możliwosc oceniania przez użytkownikow mających jakies zdjęcia, jakąś minimalną średnią i jakiś staż -miesiąc lub więcej.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 00:08 | 20.07.2008

Faktycznie, prez64 ma racje - to moze "zalatwic" sporo obecnych i przyszlych uzytkownikow. Mieszkajac za granica nie pomyslalem o tak oczywistej sprawie :) Wiec zostaje chyba mozliwosc oceniania przez osoby z jakims "dorobkiem" :)
pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:31 | 20.07.2008

eo jedyne sensowne rozwiązanie - niewiele jest osób korzystających z jednego routera, które nie dość, że mają konto akurat na "Globtroterze" a dodatkowo jeszcze wstawiają tu zdjęcia - tak mi się przynajmniej wydaje. Klony z reguły są dość leniwe, a zabawa w zaniżanie nie aż tak ekscytująca, żeby biegać po mieście, więc kontrola IP powinna się sprawdzić. W tej chwili zrobienie sobie lipnego konta, wrzucenie zdjęć i podanie jakiegoś adresu mailowego to kwestia kilkudziesięciu minut (każdy z nas ma po kilka tysięcy zdjęć a i adres zazwyczaj niejeden). Pozdrawiam :)

Baska2007 dołączył
14.02.2008

Baska2007 18:12 | 20.07.2008

Wkurzające, że jakieś osoby które nie mają ani pół fotki na stronie obniżają oceny fotek innych uczestników.
Może pokaż geniuszu swoje prace, by inni brali przykład - skoroś taki mądry...
PS A po jakie licho ta rubryka "kraj" przy pisaniu komenta na forum???

Abnegatka komputerowa Baska2007

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 01:37 | 20.07.2008

No to teraz lepiej rozumiem admina.... biedny admin, faktycznie ma klopot jak wcielic w zycie przyslowie o wilku i owcy :)))

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 14:24 | 20.07.2008

a ja dalej upieram się przy swoim. oceny powinni wystawiać użytkownicy z własnym dorobkiem. jednak, żeby to nie było tak, że klon zakłada konto wrzuca "lipne" 30 fotek i zaczyna robić to co nam się nie podoba, powinien mieć średnią ocenę za swoje fotki minimum: 3,5 wtedy mielibyśmy chociaż pewność, że taki "osobnik" nie poszedł po najmniejszej linii oporu, ale musiał już trochę się natrudzić.
myślę, że kontrola IP raczej niewiele pomoże, bo większość ludzi korzysta z minimum dwóch miejsc pracy przy komputerze (praca i dom) i to akurat wystarcza do prowadzenia również dwóch kont.
ale te dwie rzeczy razem to już jest coś...
pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 14:55 | 20.07.2008

masz rację - im więcej "utrudnień" tym lepiej, aczkolwiek problem leży w ludzkiej uczciwości i mimo wszystko zawsze znajdzie się jakiś gorliwiec, który potrafi to obejść. Klony jednak przestaną być tak aktywne. Może gdybyśmy znali się lepiej (przynajmniej zdjęcie przy profilu, może jakieś organizowane lużne spotkania w celu wymiany doświadczeń) bylibyśmy mniej anonimowi, co skłaniałoby innych do bardziej uczciwego podejścia. O ile jestem za prawem do wystawiania różnych ocen, to działania klonów powinny być tępione. Jeśli nie będziemy upubliczniać naszych wątpliwości to tak jakbyśmy wyrażali zgodę. Pozdrawiam :)

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 15:06 | 20.07.2008

myślę, że to całkiem niezły pomysł i gdyby takie spotkanie miało się odbyć to ja z pewnością bym się na nim zjawił.
pozdrawiam

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 19:21 | 20.07.2008

Witam! Teraz to i ja dołączam do dyskusji. Na początku nie przeszkadzały mi oceny. Myślałam o gustach się nie dyskutuje. Teraz widzę, że to jest czysta złośliwość i zazdrość ludzka, wystawiając niskie oceny baaardzo dobrym fotografiom. (np niektórym fotografiom Pana, który ostatnio do nas dołączył), takich sytuacji jest mnóstwo. Szkoda, że ludzie nawet w takich błahych sprawach są nieuczciwi, cóż...

blueberry nights dołączył
07.08.2007

blueberry nights 20:09 | 20.07.2008

no coz, zgodze sie z emancypantka - kompletnie nie pojmuje takiej bezsensownej zawisci...

usunięty/nieznany 11:21 | 21.07.2008

Pomysl z adresem IP jest dobry, choc nie wpelni rozwiaze problem. Mimo, ze reguła by mogli oceniać ci co mają jakiś sensowny dorobek, staż etc jest z zasady słuszna, to jestem pewnien że Admin się na nią nie zgodzi.... z powodów czysto biznesowych - im więcej wejść, im więcej oceniających etc.. tym lepiej.. . I trzeba to zrozumieć i uszanować. Liczę tylko, że O.Admin nie zapomni o swej małej, aktywnej (mniej lub bardziej) trzódce i w indywidulanych wypadkach dokona interwencji.

usunięty/nieznany 11:28 | 21.07.2008

I jeszcze jedna, mala uwaga. Zdarzaja się przecież osoby, takie jak Blueberry Nights
które aktwynie oceniają zgodnie ze swoim gustem, a same nie publikuja zdjec. Szkoda by było, żeby takim osoba uniemożliwić dostęp do tej właśnie funkcji.

iden dołączył
22.11.2002

iden 11:47 | 21.07.2008

drogi admkinie :)
słowo egalitarny to odwrotność słowa elitarny. to tak na tzw. marginesie ;)

a w meritum: może w ogóle nie oceniac zdjęć?. może tylko je komentować? a może odebrac punkty za komenmtowanie? ja zawsze kiedy komentuje, czuje sie jakbym chciał zarobic na wlasnych opiniach.
a może w ogóle nie warto kruszyć kopii o te oceny? skoro oceny nie przekładaja sie na nic? a jesli ktos robi dobre foty to i tak będzie mial tego świadomość. mnie bardzo przydały sie uwagi innych komentatorów i praktyczne porady co do obróbki fotek, ale i tak uważam, że wykorzystam je pełniej na własny uzytek, bo tu jakość zdjęc bywa slabsza niż to jest w oryginale. i to jest prawdziwy problem, a nie jakieś klony, szpiony i pompony.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 12:42 | 21.07.2008

:) słuchajcie znalazłam świetną stronę - są na niej prezentacje fotografii klasyków tej dziedziny+ potencjalne komentarze ludzi z jakoś forum - czyli ostra krytyka - krzywe horyzonty, nie prawidłowe kompozycje itp. - ja sie ubawiłam czytając je- więc polecam (to tak równiez a propos "kiczowatego" zdjęcia Taj Mahal z naszej pierwszej 10-tki)
autofocus.blox.pl/2008/01/Wielcy-fotografowie-w-Internecie.html 

usunięty/nieznany 14:23 | 21.07.2008

Fajnie podpatrzone, swoja droga komentarze tu nie sa az tak "okrutne"

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 18:04 | 21.07.2008

i to chyba bardzo dobrze się Ciebie tyczy, bo jak czytam czasem Twoje komentarze pod zdjęciami to mnie zatyka...
sama napisałaś kiedyś, że mamy wystawiać tu zdjęcia z ciekawych miejsc, a nie super poprawne technicznie fotki. tymczasem "czepiasz" się, że horyzont za krzywy, że pierwszy plan niezbyt ostry, że drugi za ostry, że za dużo szczegółów, że za mało koloru, że za dużo światła, że przepalone, że za bardzo rozmyte itd. sama sobie zaprzeczasz... chyba, że zmieniłaś zdanie.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 18:31 | 21.07.2008

tin tin teraz to mnie zatkało. nie wiedziałm, ze się czepiam, pisze po prostu swoją opienię i zazwyczaj staram sie to robić delikatnie, zeby nikogo nie urazić, a jednoczesnie wiele osób się deklaruje, ze uwagi z komentarzy pozwalają im dostrzec pewnie rzeczy po to by w przyszłości móc robić lepsze zdjęcia. czasem mi się coś podoba, czasem nie - wtedy uzasadniam, bo nie lubie niskich ocen bez uzasadnienia. I tyle. A Ty tu dość ostro w tej chwili do mnie startujesz...

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 18:49 | 21.07.2008

ja nie czepiam się sposobu w jaki to robisz, tylko, że robisz to...
kiedyś napisałaś, że najważniejsze jest to coś w zdjęciu, a nie walory techniczne i poprawność jego wykonania (też są ważne, ale nie najważniejsze) a tymczasem coraz częściej widzę Twoje komentarze, które bardziej traktują techniczne aspekty fotki, a raczej braki w technice niż to co fotka chce nam przekazać.
wiem, że robisz dobre technicznie fotki, ale nie wymagaj tego od wszystkich ludzi, którzy na portalu wystawiają swoje obrazy.
pozdrawiam

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 18:51 | 21.07.2008

to nie jest portal fotograficzny, ale podróżniczy, a Ty i wielu innych często o tym zapomina.
oceniajmy to co jest na fotografii, a nie to czy jest to technicznie dobrze wykonane...

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 19:12 | 21.07.2008

Nie kłóćcie się te oceny tak naprawdę nie są ważne tylko żeby nie wystawiane były złośliwie ( a tu niestety takie bywają). Swoją drogą ważniejsze dla mnie są komentarze. Przestańmy już zaprzątać głowę ocenami.

pozdrawiam pokojowo
Dominika

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 19:14 | 21.07.2008

Nie złośliwe, ale obiektywne. Porozmawiajcie o podróżach :)

ski dołączył
14.05.2007

ski 19:47 | 21.07.2008

Jakosc techniczna zdjęcia tez musi byc oceniana. Jesli 20 osób przyśle 50 zdjęć tej samej góry, to trudno tak samo ocenic zdjęcie nienaganne technicznie jak i zdjęcie zrobione od niechcenia, przeswietlone, nieostre, przekrzywione itp. Chyba, że z góry ustalimy, że za zdjęcie mt everestu należy sie 5, za giewont 4 a za gubałówke 3? No bo jak inaczej? Jest juz tutaj kilkadziesiąt tysiecy zdjęc, z niektórych miejsc jest po kilkadziesiąt albo po kilkaset zdjęć. to jak je wyróżnić?

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 20:14 | 21.07.2008

ostatnia uwaga na temat ocen i już daję sobie z tym spokój.
ski napisałeś: jakość techniczna też musi być oceniana, kiedy mamy do czynienia z kilkunastoma zdjęciami tej samej góry.
a ja mówię, że nie jakość jest najważniejsza tylko to "coś", czego czasem zdjęcia idealne technicznie i "wypieszczone" nie mają.
pewnie, że jeśli zdjęcie było robione przy dobrym świetle i porządnym aparatem będzie ładniejsze od tych pstrykniętych w pośpiechu czy przypadkiem.
my jednak powinniśmy się bardziej skupić na obrazie i temacie jaki przedstawia nam zdjęcie, a wtedy mniej będziemy zwracać uwagę na techniczne detale.
tak czy inaczej jak już pisałem, był to już mój ostatni post na temat oceniania zdjęć.
wolę "marnować" czas na pisanie i czytanie o podróżach, bo do tego rodzaju działalności jest ten portal powołany...
pozdrawiam

usunięty/nieznany 19:41 | 21.07.2008

tez jestem zdania ze to portal podrozniczy i liczy sie oddanie wrazen z podrozy, czasami widze mocno wycezylowane fotki nie majace nic z podrozami wspolnego...ale jak ladna fotka niech bedzie... zazdroszcze tym, ktorzy z ciekawych miejsc przywoza idealnie techniczne zdjecia... ja pamietam wiele ciekawych miejsc, gdzie po dotarciu okazywalo sie ze nie ma, nie tylko wlasciwego swiatla, ale w ogole pogody, nie ma tez czasu na poprawki, bo czas goni, lub w strzela sie fotke z trzesacego sie auta czy busa..... stad krzywe horyzonty, ciemne albo przepalone zdjecia - czasami jednak pozwalam sobie je tu wrzucic..... ( a swoja droga, to tintin trafnie, choc mogl delikatniej, zauwazyl pewna sprzecznosc)

dnatal dołączył
14.12.2006

dnatal 21:32 | 21.07.2008

Zgadzam się z moimi przedmówcami, że czasami zapominamy o tym iż jest to portal podróżniczy , a nie fotograficzny. Wielu z nas (również ja) nie jest zawodowymi czy zaawansowanymi fotografikami , a zdjęcia są pewną relacją z podróży o wartości emocjonalnej. Jest to swoiste archiwum miejsc które udało nam sie odwiedzić. Ale punktacja na pewno sprzyja rozwojowi wiedzy fotograficznej odwiedzajacych nasz portal. Wszak każdy z nas chciałby dokumentować swoje podróże w jak najlepszej jakości. Dzięki ocenom i konstruktywnej krytyce uczymy się widzieć fotografie i robic je coraz lepsze. Apeluję tylko o zdrową krytykę , a nie o krytykanctwo tak często obecne na tym portalu.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 22:43 | 21.07.2008

tin tin- oczywiście , ze dostrzegam "to coś" tylko nie zawsze moje "to coś" musi być tym samym co Twoje "to coś"- I powinienieś rozumiec, ze nasze gusty moga się różnić. A aspekty techniczne mogą mi się czasem nie podobać, czy psuć wrażenia z potencjalnie ciekawego zdjęcia. Nie wydaje mi się, żebym to ja była ta osobą, która za dobre prace daje niskie oceny. Uważam, ze niskie oceny nalezy uzasadnaić i temu to robię.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 23:06 | 21.07.2008

i cd.: tin tin rozumiem, że Twój atak na forum był spowodowany moim komentarzem do Twojej ostatniej serii czarno-białych portretów? zresztą może i innymi... widzisz, jest na przykład zdjęcie Violetty - "wąwóz samaria", za który Ty z kolei dałeś 3 i nie dostrzegłeś "tego coś", które ja dostrzegłam i nawet nie uzasadniłes oceny (bo komentarz moim zdaniem nie jest CZEPIANIEM się tylko UZASADNIENIEM), choć było tam wiele wysokich ocen. Ja po prostu jestem za komentarzami przy ocenach - a mój gust może się różnić od Twojego. I możemy miec różne wrażliwości. "czepiam sie " kompozycji - kompozycja to dla mnie b. ważny element zdjecia - to już nie jest nie doskonałość techniczna, którą amatorzy mogą popełniać, tylko coś co psuje efekt zdjecia.
A myślę, ze możliwość wymiany myśli i komentowania jest jakąś wartością w uczestnictwie w tym forum. I staram się z niej korzystać.
Natomiast link, który podałam powyżej uważam, za bardzo zabawny i chciałam się nim podzielić - pokazuje, jak różne moga być spojrzenia na wartościowe zdjecia, które przeszły do historii. Czy któreś z naszych przejdzie ? :)

beithe dołączył
16.03.2002

beithe 14:19 | 22.08.2008

Na pewnym nieistniejącym już portalu zdjęciowym, gdzie atmosfera była najzdrowsza, nie było ocen zdjęć. Znaleziono natomiast świetny sposób, żeby wyświetlać najlepsze zdjęcia. Zdjęcie, które naprawdę się spodobało można było polecić. Zdjęcia z największą ilością poleceń były wyświetlane w galerii polecanych, w różnych kategoriach tematycznych i w kategorii głównej. Zdjęciom, które ewidentnie nie były na poziomie stawiało się "knota". Mówił on "to zdjęcie nie powinno się tu znaleźć". "Knot"zawsze musiał być opatrzony komentarzem, luzem się go nie dało wystawić. W przypadku Globtrotera można by w ten sposób oceniać zdjęcia nie nadające się na portal podróżniczy (np. zdjęcia kwiatka na oknie w mieszkaniu). Aha - na tym portalu "knoty" nie wylatywały automatycznie - co jakiś czas sknotowane zdjęcia przeglądał Admin i sprawdzał, czy ktoś się na kimś nie mści. Jak "knoty" uważał za uzasadnione - wywalał. Trochę roboty, ale i więcej miejsca na zdjęcia lepszej jakości.
Co do ocen 1-5 - moim zdaniem za bardzo się kojarzą ze szkołą. I w tych skojarzeniach postawienie 4 kojarzy się z zaniżaniem średniej, a nie z oceną dobrego zdjęcia na 4. A piątka nie kojarzy się z czymś super tylko z uznaniem, że jest tak, jak powinno być. Jeśli skala punktowa to wolałabym jednak więcej tych punkcików, nawet w szkole można postawić 4+ albo 6 :)

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 18:05 | 22.08.2008

coś z wypowiedzi beithe można by z pewnością wykorzystać.
może słowo "knot" nie koniecznie musi być powielone, ale gdyby zdjęcie miało po wystawieniu minimum 5 ocen, średnią poniżej 3 to powinno być automatycznie usuwane, aby nie zaśmiecało portalu.
co do samych ocen to może powinno się usunąć jedynkę, a w to miejsce wstawić ocenę 6, aby można było jakoś wyróżnić zdjęcia rewelacyjne, przykuwające uwagę na dłużej.
temat jest już długo na tapecie, a rezultatów jak nie było tak nie ma...
ja w każdym bądź razie nie sprawdzam swoich otrzymanych ocen, bo to jest dla mnie bez znaczenia.
bardziej zależy mi na pokazaniu czegoś, co mi się spodobało i zachęcenie innych do tego samego...
pozdrawiam
Marcin

emski dołączył
13.12.2003

emski 01:46 | 23.08.2008

bardziej zależy mi na pokazaniu czegoś, co mi się spodobało i zachęcenie innych do tego samego...
Tintin to wrzuc jakies zdjecie sasiadki dla zachety :-))) I coby uspokoic towarzystwo !!!

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 09:05 | 23.08.2008

Emski co ja bym bez Ciebie zrobił...
nie pozwalasz, aby uśmiech z mojej twarzy zniknął choćby na chwilę.
ciężko będzie z tą sąsiadką, bo żadna nie chce wybrać się ze mną w góry, a tło zdjęcia jak wiesz jest bardzo ważne, dlatego pozostaje wystawić mi specjalnie dla Ciebie zdjęcie ze Śnieżnika.
miałem się tam wybrać dzisiaj, ale całą noc padał deszcz, a i teraz pogoda jest pod psem i pewnie zaraz będzie padać.
może jutro będzie lepsza aura?
pozdrawiam
Marcin

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 11:23 | 23.08.2008

Popieram tittina niektóre emskiego wypowiedzi wywołują uśmiech na twarzy. Dobrze przynajmniej jest wesoło :)

Pozdrawiam
Dominika

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:03 | 23.08.2008

tintin jest wyjscie ...zapros emancypantke na Snieznik i zobaczymy ? moze nie bedzie sie z czego smiac a moze sie posmiejemy bo to jest najwazniesze w zyciu zeby sie uchchac nawet jak nie ma z czego :-))

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 17:52 | 23.08.2008

czyżby Emski umawiał mnie na randkę...?
a co na to Emancypantka, której nie znam nawet imienia?
jeśli chodzi o mnie to jeszcze chętniej chodzę po górach w damskim towarzystwie i jakoś mniej czuje wtedy zmęczenie...
jestem otwarty na propozycje :-))
pozdrawiam
Marcin

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 18:00 | 23.08.2008

A przeczytaj dokładnie tintin moje posty. Na stare lata ślepota dokucza :P. Wy mnie lepiej na żadne randki nie umawiajcie.

Dominika

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 19:25 | 23.08.2008

będziesz miała moje lata to też wzrok Ci się pogorszy.
teraz to już jest za późno... randka jest już zaplanowana, pozostało wybrać czas i miejsce, ale to już zostawiam dla Ciebie.
pozdrawiam
Marcin

p.s.
na drugie imię mam Dominik, a to już jest dobry początek...:-))

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:18 | 23.08.2008

tintin...klapa gozdzik buzi rasia .. i tym sposobem otworzyles kacik samotnych cichych marzen HIP HIP HURRRRAAAA !!!!
oczekuje reszty z gratulacjami :-)))

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 21:36 | 23.08.2008

Widzę, że jestem częścią jakiegoś spisku. Sorry, ale ja się w to nie bawię :p.

emski dołączył
13.12.2003

emski 00:14 | 24.08.2008

geee jaki spisek ???po prostu tintin uroczyscie otworzyl kacik o zaszczyt byc pierwszym honorowym !!!! zadnego czajenia mydlenia boski tydzien na hulagula mojito i tajie tam ...po prostu tydzien w masywie Snieznika a tam jest pieknie !!!

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 07:43 | 24.08.2008

oj Emski, Emski...
to miał być jednodniowy wypad na Śnieżnik, bez żadnych atrakcji (znanych wcześniej z kącika sut...), a Ty wyskakujesz z mojito, mezcalą i całym tygodniem w górach bialskich.
wiadomo było, że na to nie pójdzie żadna "globtroterka"
od razu pomyślała, że jak są atrakcję to mogą być "kłopoty"
a tak dobrze wszystko się zapowiadało...
pozdrawiam
Marcin
p.s.
pogoda dzisiaj niezła i jak się skończą mecze to wyruszam w góry...

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 08:12 | 24.08.2008

Emski mam pytanie z innej półki.
czy Ty będziesz w USA we wrześniu lub październiku?

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:16 | 24.08.2008

pewnie bede jak mnie gdzies nie wyniesie :-)) tylko ze ja nie mieszkam w USA a w Texasie :-)) a Texas to jest Free Republic of Texas !!!

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:19 | 24.08.2008

dymac cala noc pociagiem do Szklarskiej na jeden dzien na Sniezniku !!! tintin ? to musi byc jakas wieksza zacheta nawet dla wytrawnych globtroterek :-))

kasaa (ban) dołączył
08.05.2008

kasaa (ban) 16:42 | 24.08.2008

Gdzie Snieżnik , a gdzie Szklarska - no cóż?!

kasaa (ban) dołączył
08.05.2008

kasaa (ban) 16:52 | 24.08.2008

A propos ocen to zgadzam się z emskim oceny to najmniej ważna część , ja szczerze mówiąc ogladam najczęściej zdjęcia z komentarzami.
Co do IP to nie jest to najlepszy pomysł , bo co jesli tak jak u mnie z komputera korzysta kilka osób a z tego 3 umieszczaja swoje zdjecia na globtroterze ?

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:06 | 25.08.2008

nic :D - Admin może obstaluje jakąś nagrodę dla instytucji, która dała portalowi aż 3 perły (nie bądż mało koleżeńska - zdradż tego trzeciego nicka - bo nie usnę :D - pozdrów teresaks jeśli siedzi przy Tobie. Swoją drogą wyrozumiały musi być szef, bo ja bym się wściekła gdyby mi się aż tyle staff'u prywatnie bawiło w czasie pracy. Pozdrawiam :D

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:06 | 25.08.2008

Gdzie Snieżnik , a gdzie Szklarska - no cóż?!
oopss faktycznie to chyba byl pociag do Stronia Sl i to na S i to na S ale pamietam ze sie dymalo z Wawy cala dluuuuuuuga noc ze spiewem na ustach i porannym kacem na peronie # 1:-))

kasaa (ban) dołączył
08.05.2008

kasaa (ban) 23:36 | 25.08.2008

Jeśli jesteś taka ciekawa Bo1 to pracuję na laptopie a swoje zdjecia na portalu zaczęła umieszczać moja córka , która mnie też do tego zachęciła , a dołączył do nas mój mąż. Wszyscy pracujemy w wolnych zawodach a właściwie wszyscy wykonujemy ten sam zawód - mianowicie jesteśmy pilotami wycieczek, natomiast każde z nas praktycznie współpracuje z firmami z różnych państw co daje duże możliwości jeśli chodzi o podróżowanie po świecie.. To tak gwoli ciekawości - pozdrawiam

kasaa (ban) dołączył
08.05.2008

kasaa (ban) 23:45 | 25.08.2008

Widzę ,że masz fantazję - ja również pamiętam czasy kiedy po 15.00 prosto z pracy W PIĄTEK zasuwało się na pociąg nocny do Zakopca , aby rano prosto z pociągu po ok. 10 godzinach podróży udać się na szlak , a w Niedzielę wieczorem oczywiście prosto ze szlaku - dymało się biegiem do pociagu , aby na rano - często prosto z pociagu stanąc w pracy - to były piękne czasy !!!!!!!!!!!!!! Pozdrowienia dla ciebie emski i tak trzymać!!!

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 23:56 | 25.08.2008

Racje :) z tą podróżą, też z uśmiechem na twarzy wspominam wyjazdy pociągiem do Zakopca, czy nad morze, chłopcy nie zdążyli wyjechać z W-wy już padali jak much, ale nie jedna jeszcze taka podróż przede mną :). Młoda jestem :P

Pozdrawiam
Dominika :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:54 | 25.08.2008

w takich sytuacjach lepiej wyjaśniać... po co mam się zastanawiać dlaczego z teresaks macie to samo IP - szczególnie jeśli wchodzicie często w duecie w jakichś nieludzkich porach :D. Dzięki za ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi... mam takie skrzywienie - lubię sporo wiedzieć. Dobranoc.

emski dołączył
13.12.2003

emski 01:02 | 26.08.2008

ale nie jedna jeszcze taka podróż przede mną :). Młoda jestem :P
no wlasnie myslalem zes juz w podrozy bo i tintin zamilknal i pogoda na Sniezniku sie poprawila ?

emski dołączył
13.12.2003

emski 00:58 | 26.08.2008

W PIĄTEK zasuwało się na pociąg nocny do Zakopca
pewnie sie naraze ale musze sie przyznac zlazilem cale Bieszczady Beskidy Gorce Sudety jak wlasna kieszen a do Zakopnego mnie nigdy nie ciagnelo moze to bez tego misia na Krupowkach albo ten Lenin w Poroninie tak mnie zaparl :-))
a za pozdrowinia dziekuje i rowniez sie odwzajemniam

kasaa (ban) dołączył
08.05.2008

kasaa (ban) 09:33 | 26.08.2008

Ja równię złaziłam całe Sudety , mniej Bieszczady , Gorce i Beskidy , ale Tatry kocham i wracam tam chociaz raz w roku. Na Krupówkach nie bywam ,a co do Poronina to mam tam fajne lokum i przewaznie tam sie zatrzymuję , a nie w Zakopcu

kasaa (ban) dołączył
08.05.2008

kasaa (ban) 09:48 | 26.08.2008

A , jeszcze co do wieku to mimo swoich 46 lat to czuję sie młodo, może dlatego ,że często pracuje z młodzieżą. Ale jak będziecie w moim "zaawansowanym " wieku to zrozumiecie co mam na myśli . Chociaż jeśli chodzi o emskiego to jak na faceta urodzonego w 19 wieku trzyma się całkiem nieżle (przeczytałam w twoim profilu emski twój rok urodzenia - 1876- i trochę mnie zdziwko chapło , ale może y z jakimiś nieczystymi siłami masz konszachty :)))))))

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 11:17 | 26.08.2008

No emski to weteran, dwie wojny przeżył :)

kasaa (ban) dołączył
08.05.2008

kasaa (ban) 11:22 | 26.08.2008

Albo jakiś wampir czy cóś ;)))))

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:42 | 26.08.2008

dwie swiatowe jedna koreanska jedna wietnamska i dwie w Iraku i jedna Peru Columbia o pilke :-))

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 16:03 | 26.08.2008

a jak to się stało Emski, że Ty w Afganistanie nie byłeś i w Czechosłowacji jak czołgi wjeżdżały...?
ale Cię dziewczyny przyłapały..., ale ja od dłuższego czasu miałem Cię za wampira, tylko głupio mi było zapytać:-)

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:44 | 26.08.2008

russskim to machalem jak lecieli z z Brzegu na Prage a posssac tolubie jak kazdywampir :-)) a teraz co ty bedziesz robic w CA i czy twoj Skype sie zacial?

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 16:54 | 26.08.2008

skype chodzi jak trzeba, tylko czasem córka się loguje, mnie w tym czasie wywalając.
13 września jestem w Phoenix i stąd wyruszamy na zwiedzanie zachodu (Saquaro, Bryce, Zion, Canyonlands, Grand Canyon, Arches, Monument Valey, Sequoia, Death Valey i takie tam inne)
czekam na odzew na skypie, albo podaj swój login

emski dołączył
13.12.2003

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 14:44 | 27.08.2008

Temat zszedł na inny tor , to kolejny dowód aby admin zainstalował jakiś mini czat lub shoutbox. Już za miesiąc wylot do NY z tamtąd wypożyczonymi samochodami do Miami ( po drodze jakieś zwiedzanie ) Panama i cała ameryka środkowa - zdam Wam foto relację - Oj ostatnio żadko tu bywałem trzeba to nadrobić - pozdrawiam wszystkich

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 14:47 | 27.08.2008

rzadko - pisze się przez rz - wolę poprawić siebie sam, zanim pojadą po mnie poloniści

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:30 | 27.08.2008

rz rz rzzzz zzzz :-))) chcesz wypoazyczonym samochodm w NY zwiedzac Ameryke Poludniowa ?

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 16:59 | 27.08.2008

Nie ...tylko do Miami - dalej samolot do Panamy - robimy am. środkowa, kończymy w Belize

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 20:12 | 27.08.2008

Markoo, jak macie konczyc w Belize, to moze juz podjechac do Cancun. To w sumie juz nie jest daleko, po drodze jest kilka ciekawych miejsc, a bilety z Cancun do USA sa najtansze z tamtych rejonow. Chyba ze juz "trafiliscie" jakies tanie :)

Jeszcze jpozwole sobie jedna wstawke :)
Belize jest qrewsko drogie, moge Ci polecic ten hostel/hotel.

seasideguesthouse.org/ 

Spalem tam w lutym, jest to w Belize City, wszedzie dojdziesz piechota, lezy nad samym morzem, warunki - da sie wytrzymac, tylko smierdzi psami i wszedzie na zewnatrz sa ich kupy :) Wlascicelka jest starsza, wiecznie upalona, Amerykanka z Kalifornii.

Zycze pieknej pogody :)
tommy

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:55 | 27.08.2008

Belize City jest to ostatnie miasot w obu Amerykach z Centralna wlacznie ktore polecibym zeby sie zatrzymac, ja z regoly biore samochod na lotnisku albo dojezdzam do watertaxi w centrum i uciekam z tego miasta jak najdalej :-)) jest po prostu horror w bialy dzien :-))

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:01 | 27.08.2008

tommy jak zes ty trafil to miejsce i jeszcze zyjesz ? teraz obejrzalem ich web page najbardziej podobaja mi sie te kraty w oknach :-)) horror !!!! kumplowi przy water taxi terminal hlasnal w bialy dzien nozem lancuszek na szyi dobrze ze mu nie poderznal gardla

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 21:42 | 27.08.2008

Taki mamy plan - ponoć z Belize do Cancun jest 10 godzin autobusem i z tamtąd samolotem do NY- Nie wiem czy zostajemy w samym Belize ale na pewno bedziemy chcieli zostać tam kilka dni ponieważ mamy plany nurkowe na Blue Hole - Co do bezpieczeństwa zdajemy sobie sprawę że ameryka srodkowa jest ogólnie niebezpieczna Jedziemy grupką przyjaciół zapraszam do odwiedzenia naszej stronki www.globalpenetrator.pl 

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 21:52 | 27.08.2008

W dzien jest bezpiecznie, po zmroku nikt nie wychodzi, nawet wspomniana wyzej Amerykanka mowila - w dzien olimpiada, po zmroku nie wychodzic. Niedaleko od tego hotelu jest turystyczna dzielnica a tam jest super bezpiecznie. Groznie jest, jak wspomnial Markoo, wszedzie w tamtych stronach, np. w Tikal lazi z Toba maly Indianin z wielka strzelba... i broni nie przed jaguarami :)
Tak nawiasem, to nie wiem czy poziom bezpieczenstwa w Belize City rozni sie od tego np. w Nowej Hucie :)

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:30 | 28.08.2008

no nie obrazaj Nowej Huty daj spokoj :-)) Belize lezy w polowie drogi miedzy Colombia a Floryda i trzeba zatankowac nawet te szybkie lodzie a to juz kusi i neci i Nowa Huta to nie jest :-))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 06:08 | 28.08.2008

Emski, filmow sie naogladales :))) ... jakos nic mi sie nie stalo w Belize City chociaz zlazilem piechota cale centrum, nie powiem, slyszalem kilka ciekawych propozycji - dziewczyna, chlopak, cos specjalnego ? - ale taka juz uroda tego miasta :))) ... a jak bedziesz w Polsce, wybierz sie wieczorkiem na spacer po Nowej Hucie :)))

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:58 | 28.08.2008

w Chicago w morde tez mozna dostac i to od rodakow :-))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 20:04 | 28.08.2008

Emski, dokladnie, najniebezpieczniej jest na "murzynowie", a pozniej... w polskich dzielnicach :) ... ale ja nie mieszkam w Chicago, to nam gdzies :)

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 21:13 | 28.08.2008

muszę przyznać Tommy, że masz rację z tym murzynowem...
brat mieszkał 3 lata temu przez 4 miesiące w Inglewood w LA i tam to się działy rzeczy. jak opowiadał czasami na skypie co mu się przytrafiło to myślałem, że zmyśla, ale po jakimś czasie doszło do mnie, że w takich dzielnicach nie mieszkają normalni...
gdyby nie to, że brat mieszkał i pracował z paroma meksykami to chyba byłby dzisiaj inwalidą...

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 08:09 | 15.10.2009

To teraz dopiero odkopałam :))) Chyba muszę przekopać wszystko od A do Z !! Co się tutaj porobiło i gdzie tkwi problem ? :(((

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 09:16 | 15.10.2009

Widzę skutki zimowej aury..... to z nudów te wykopaliska?

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 10:32 | 15.10.2009

A jak !! Qrna winna jest ta moja cholerna pamięć :((( Ale innych też nie zawodzi !! Tylko jak to jest,że raz można na wesoło i jest OK.ale jak brakuje,ofiary to się robi bardzo nie OK :((( SKLEROZA czy jakieś inne licho ? :)))) Ile można,za przeproszenien tłuc to samo ? :((( Mnie to już zaczyna całkiem śmieszyć i robi się nie do przyjęcia :((( Idę na URLOP,a jak się ustabilizuje to może się odezwę ? Ale coraz bardziej nie mam pomysłów a tak prawdę powiedziawszy nie mam ochoty na odkręcanie tego KOTA,bo mu wreszcie ogon odleci ! :)))) No to na razie !!! :))))

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 10:36 | 15.10.2009

barb, ale co/kto tu jest tłuczone non stop? rożne tematy odnośnie klonów, ocen, jakieś niesnaski.. za każdym razem te same?? chyba nie...?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl