Forum dyskusyjne

Z lotniska w Marakeszu

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 16:55 | 28.07.2008

Próbuję dojść jak najtaniej wydostać się z lotniska w Marakeszu do centrum. Wiem, że to blisko bo tylko 6 km ale nie rozumiem czy jest jakiś autobus spod lotniska czy dopiero ok800m od niego. Wyczytałam, że jechali właśnie autobusem lini 19 spod lotniska a inni zaś linią 11 kawał od niego...To jak to jest czy ktoś wie?

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 11:00 | 29.07.2008

numeru nie pamiętam, ale jest autobus spod samego lotniska- ja byłam rok temu, był przy postoju taxi (ale wtedy był remont części lotniska, więc to mogło się zmienić - był pod takim blaszanym ogrodzeniem) i jeżdził dośc często(my czekaliśmy jakies 10 minut, akurat większość osób dogadala się z taksówkarzami, a my nie... chcieli 80dh do centrum, jak zobaczyli autobus juz chcieli jechac za 50dh, a autobus nas kosztował 20 dh, a lokalne na normalnych trasach nie pamiętam 2-4dh). Nie brał miejscowych, tzn. nie zatrzymywał się w miescie na żadnym przystanku, tylko rozwoził turystów - przynajmniej nasz kierowca tak się zachował, co bylo zabawne. 2 AMerykanki, które podwoził do jakiegoś konkretnego hotelu, podwiózł równiez pod bankomat, bo nie miały gotówki na bilet. Dobrze jest wymienić na lotnisku, wtedy mieli b. korzystny kurs. My chcileiśmy do centrum, to nas zawiózł prawie pod Jem el Fna.

muchacha1 dołączył
28.08.2007

muchacha1 12:57 | 09.08.2008

Niestety Marakesz cenowo to wielka porazka,normalna cena za taxi z i na lotnisko to 50 dh,mozesz stargowac do 40,podczas gdy np w Warrzazat taxi kosztuje 4-5 dh,mimo wszystko uwazam ze z lotniska w Marakeszu lepiej wziac taxi niz czekac na autobus.Powodzenia

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 20:52 | 09.08.2008

jeśli dobrze się potrafisz targować to wyrwiesz taxi za 35dh, a jeśli do tego znasz kilka zwrotów po arabsku to zajmie Ci to tylko chwilkę.
ja też wychodziłem od 80dh, ale szybko dobiłem targu.
tak jest w każdym kraju arabskim.
kilka zwrotów po "ichniemu" i jest zdecydowanie łatwiej.
poza tym oni uwielbiają targowanie się i teatralną wręcz gestykulację przy tym.
byłem już w sumie 6 razy w krajach arabskich i dobre ceny za usługi czy pamiątki to moja specjalność w grupie...
pozdrawiam

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 22:27 | 09.08.2008

Dzieki, Targowania sie akurat nie obawiam, tez mam w tym praktyke jednak kwestia kasy przewaza. Wole poczekac na autobus i zoaszczedzic nawet kilka groszy...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl