Forum dyskusyjne

Jaka walute wziac na wyjazd

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

gunner14 dołączył
14.07.2008

gunner14 12:33 | 29.07.2008

Wybieram pomiedzy dolarami, euro lub po prostu jakas mala sumka + karta kredytowa. Jakies podpowiedzi? Czy jesli bede wyplacal w bankomatach w Chinach to polska zlotowka tez najpierw zostanie zamieniona w euro/dolara/funciaka a potem dopiero w RMB? Jesli tak, to chyba roznica jest mala i caly sprawa sprowadza sie do tego czy chce nosic ze soba gotowke, tak?

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 13:12 | 29.07.2008

ja postawiłam na karte. wydaje mi sie choc glowy nie dam, ze bank przelicza zlotowke bezposrednio a RMB.
mimo wszytsko musisz pamietac ze sa miejsca w Chinach (choc jest ich juz coraz mniej), gdzie nei znajdziesz bankomatu, albo znajdziesz taki ktory obsluguje np. tyko karty Master Card.
I jeszcze jedno. Zdazalo mi sie ze w jakims bankomacie jakiejs karty nie chcialo przyjac, a inna - tak. Warto wiec miec ze soba kilka kart, na kazdej jakas ilosc pieniedzy. ma to sens rowniez dlatego, ze jak zgubi sie jedna karta, to sa jeszcze inne

ski dołączył
14.05.2007

ski 16:59 | 29.07.2008

Bank zawsze przelicza RMB najpierw na USD (Visa) lub Euro (Mastercard) i potem na zlotowki. Czyli to juz ok. 2%. Do tego prowizja od wyplaty gotowki najczesciej 4% i jeszcze odsetki okolo 2% za miesiac. Czyli jesli zadluzenie splacisz zaraz po powrocie to i tak uzbiera sie 8%. Jesli to jednak nie jest karta kredytowa to tylko 2%

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 09:22 | 30.07.2008

mimo wszystko stawiałabym na kartę, ze względu na bezpieczeństwo. ciezko nosic tyle gotówki ze sobą, stresujące

gnome dołączył
28.06.2008

gnome 10:14 | 03.08.2008

My pojechalismy bez gotowki, w Chinach są bankomaty i działają oczywiście nasze karty :] W dużych miastach możesz też płacić kartą w sklepach.
Jeśli chodzi o noszenie gotówki to ja dzieliłem sobie kasę na 3 części i każdą chowałem w innym miejscu. Choć trzeba powiedzieć że ani przez sekunde nie czułem zagrożenia to mimo to wolałem nie zostac bez kasy. Przelicznik jest najkorzystniejszy jeśli wypłacisz sobie na miejscu e RMB z bankomatu, wymiana z PLN na EU z EU na RMB a później spowrotem to będzie cię dużo kosztowało :(

ski dołączył
14.05.2007

ski 11:00 | 03.08.2008

Ale niestety gnome, zaden bank w Polsce nie prowadzi rachunku w RMB. A zakładanie konta i karty w chińskim banku na jedną podróż nie ma sensu. Zresztą zeby wpłacic na takie konto RMB i tak najpierw trzeba by zamienic USD lub Euro. Twoj sposob gnome jest dobry dla osób tam przebywających parę miesięcy.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl