Forum dyskusyjne

delhi- manali- leh

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

cufelek dołączył
03.08.2008

cufelek 22:14 | 03.08.2008

Planuję dotarcie do leh z New delhi. Wyczytałam gdzieś,że możliwa jest taka trasa: Delhi-Kalka ( pociąg) Kalka-Shimla ( kolejka wąskotorowa ) Manali -Shimla ( autobus ) manali do leh...czy ktoś coś wie na ten temat. Byłabym wdzięczna za wszelkie sugestie jak najlepiej dotrzeć do leh...a już wogóle byłoby super, gdyby ktoś mi podpowiedział jak się dostać z leh gdzieś do Nepalu, może być Kathmandu...dzięki!!

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 09:58 | 04.08.2008

Najprostrze rozwiązanie to jest przelot z Dehi do Leh ceny ok 70 Usd w jedną stronę , poza tym z Delhi masz bezpośrednie sypialne autobusy do Manali w cenie ok,15 Usd , z Manali podróz do Leh trwa 2 dni , nocujesz w bazie namiotowej na trasie ,

cufelek dołączył
03.08.2008

cufelek 12:39 | 05.08.2008

a znasz może jakieś linie lotnicze ( tanie ) z leh do delhi?? zastanawialam się czy jest sens bookować ewentualne bilety lotnicze wcześniej ( oczywiście im wcześniej tym taniej , chyba ,że indie rządzą się innymi prawami...) tylko boję się jakiś nieplanowanych przygód po drodze typu 2 dniowego opóźnienia...masz jakieś doświadczenia ze spóźniejącymi się pociągami??

cufelek dołączył
03.08.2008

cufelek 12:43 | 05.08.2008

A i jeszcze:) co to znaczy nocuję w bazie namiotowej na trasie?? trzeba mieć swoje namioty, bo ostatecznie zrezygnowaliśmy z treku ( nie chcielibyśmy brać namiotów...)

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 15:50 | 05.08.2008

co do lini lotniczej , to wklejam link www.flyairdeccan.net/AirDeccan.htm  , lata na tej trasie wiecej lokalnych przewożników, kolej w tym kierunku nie ma połaczeń , a co do noclegu na trasie z Manali do Leh , są to zorganizowane bazy namiotowe, wyposażone w to co niezbędne do przenocowania, położone w okolicach wysokości 4000 m.npm więc w nocy i nad ranem temperatura spada w okolice 0 , ale polecam drogę lądową bo jest sposobem na aklimatyzację , jednak wybrał bym inną stronę , tanio dolecicie do Jammu , stamtąd autobus do Srinagaru , a z Srinagaru jest autobus do Leh, też jedzie 2 dni, ale staje w Kargil, gdzie macie normalne guesthousy i hoteliki , poza tym droga jest bezpieczniejsza niż od strony Manali, można skrócić trasę i dolecieć bezpośrednio do Srinagaru , ale wówczas polecam 1-2 dni pobytu na aklimatyzację .

cufelek dołączył
03.08.2008

cufelek 22:32 | 05.08.2008

hmmm...to może wykorzystan obie trasy - bo dojazd do leh to jedna sprawa, ale wrocić też jakoś trzeba:) myślalam o przedostaniu się na stronę Nepalską - wiesz może gdzie trzebaby się cofnąć na południe,żeby przekroczyć granicę?? Generalnie cala wyprawa ma zatoczyć koło z delhi do delhi...a w związku z tym,że jedziemy tam pierwszy raz to raczej chciałabym zobaczyć troszkę komercyjnych miejsc czyli varanasi, agra, jaipur...czy aklimatyzacja aż tak daje się we znaki??

ps. dzięki:)

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 10:21 | 06.08.2008

szczerze polecam trasę okrężną czyli wjazd od Kashmiru a wyjazd w Manali , ale musisz się spieszyć, bo te drogi są przejezdne tylko do końca września , co do Nepalu zobacz gdzie są najbliższe przejścia lądowe z Indii , a wracając do aklimatyzacji, nie lekceważ tematu , ja stosuję Diuramid jako osłonę łagodzącą skutki , dolina Leh to około 3500 m npm. a po drodze poruszać się będziesz w przedziale 4-5 tyś m
miłej zabawy , ja w te rejony wrócę w przyszłym roku

zyzzia dołączył
17.10.2008

zyzzia 09:23 | 17.01.2011

Witajcie.. Ja juz po wakacjach w Leh i nie tylko :) lot samolotem warszawa-istanbul-delhi- leh... uwazajcie na Turkish airlnes.. zgubili nam bagaz i dopiero po tygodniu siedzenia w leh przyszedl po milionach telefonów i awantur.. Oczywiscie sponiewierane i nawet odszkodowania nie dali.. Turki sa du d..
jesli chodzi o Leh - jest cudowne i nie jest takim syfem jak poludnie indii..
polecam kazdemu wycieczki fakultatywne po światyniach, na najwyzsza przelecz, i nad jezioro Pangon Tso... Jeśli chodzi o nocleg.. polecam gorąco GREEN VILLA GEST HOUSE... niedaleko od miasta jednak nad cudownym odludziu.. ceny maja super - mozna zjesc sniadanko bardzo dobre - pokoje czysciutkie.. a rodzinka która tam mieszka jest bardzo miła i pomocna- nam wiele pomogli z bagażami :)

Renia44 dołączył
09.02.2011

Renia44 08:53 | 09.02.2011

Witam czy można prosić o namiar telefoniczny na ten guest house wybieram sie w czerwcu

mckordeusz dołączył
05.12.2011

mckordeusz 16:21 | 05.12.2011

byłem w ladakhu latem 2010, przażyłem kataklizm 8 sierpnia w Leh, jechaliśmy z Delhi przeaz Amritsar, Dharamsala, shimla, Manali, Leh z planem dotarcia da Srinagaru i powrotem do Delhi samolotem (80 USD). Niestety w Srinagarze zaczęli się tłuc, musieliśmy wrócić z Kargil do Leh, tam w nocy przed odlotem do Delhi przez centrum przeszła straszna lawina błotna, zginęło mnóstwo ludzi,zero prądu, łączności i komunikacji,lotnisko pod warstwą błota i kamieni. Cudem w ostatniej chwili wyrwaliśmy się stamtąd. Mamy dużo wiadomości o regionie , jak ktoś jest zainteresowany ,to chętnie odpowiem na pytania.

6kitti5 dołączył
18.01.2012

6kitti5 17:26 | 20.01.2012

czy maj jest dobrym terminem na odwiedzenie tego regionu? ja chcialabym leciec do lah z delhi i taki sam powrót. Chciałam spedzić tam 4-5 dni i szukam atrakcji na ten okres. czy taka wycieczka ma sens?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl