Forum dyskusyjne

Tajlandia Laos

kategoria podróże po świecie

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 10:28 | 06.08.2008

pod koniec roku wybieramy sie do tajlandii i laosu. Czy możecie napisac o najciekawszych miejscach w tych państwach. Do Laosy=u pojedziemy przez Tajlandię pociągiem, więc możemy po drodze się zatrzymywać. Jesteśmy na etapie planowania trasy a chcielibysmy uniknac typowej turystycznej trasy. mamy niestety tylko 3 tygodnie. Może polecicie też jakąś dobrą plażę nieresortowego typu, wyspę (tego wariantu tez nie wykluczamy) - prosze piszcie bo tak najlepiej się dowiedzieć. Z góry dziękuję. Ewa

teresa dołączył
22.07.2008

teresa 12:15 | 06.08.2008

Naperno warto spędzić 2-3 dni w BKK (Złoty Pałac, Leżący Budda wszystko w przewodniku np. Paskala. ) Koniecznie Luang Prabang w Laosie - cudowne świątynie i super atmosfera. Autobusem do stolicy i powród do Tajlandii(chociaż polecam jeszcze Kambodże) Wyspy znam tylko dwie - Koh Chang mnie bardzo się podobała bardzo ciekawi ludzie i tam możesz znaleść ośrodek - osade trochę hipisowską (nie pamiętam nazwy, wiem że jest tam b.tanio ok. 300 batów/ doba. Druga to Koh Lanta - b. ładna ale muzułmańska, miejscowi mniej fajni i dużo drożej. Za to blisko do Krabi, Ko hPi Pi oraz Koh Puketh. Ach jest tez Koh Bu Bu ale to naprawdę b. mała wyspa i polecam tyko zwiedzić .

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 14:00 | 06.08.2008

W Laosie polecam Si Pha Don (piękne wyspy na Mekongu), płaskowyż Bolaven(plantacje kawy i herbaty, mnogosc plemion) , Vientiane (leniwa stolica, ciekawe świątynie), Muang Ngoi Nua (mala wioska w gorach daleko od cywilizacji. polecam hostel Szweda i jego zony Laotanski - maja nawet fajna saune;)).
Luang Prabang jest moze piekny ale te wszystkie abytkowe domki przerobiono na hotele i knajpy. festyniarsko. bez klimatu, jak dla mnie

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 14:59 | 08.08.2008

Bardzo wam dziękuje za informacje,powoli coś mi się klaruje choć generalnie co do laosu zdania są bardzo podzielone. A co warto zobaczyć w środkowej Tajlandii? czy lepiej po prostu ją przejechać w drodze do Laosu czy warto gdzieś się zatrzymać? Dzięki i pozdrawiam.Ewa

podrozposlubna.com dołączył
04.11.2007

podrozposlubna.com 15:58 | 27.08.2008

Bylem w Laosie 2 razy i jest to moj ulubiony kraj

Poczytajcie sobie nasze relacje, moze wam pomoga:

www.podrozposlubna.com/relacje,pokaz,laos,x300,re17,uid1.html 
jakbyscie mieli pomysl jechac do vang vieng gdzie wszyscy jada, to nie radze. ja bylem 2 razy w poblizu i nie pojechalem tam. dlaczego, tlumaczy kumpel ktory pojechal (chyba ze pochodzicie po jaskiniach, on tam na swoim blogu o tym tez pisze, w czesci opisujacej maj):

alabmamadan.blogspot.com/2008/05/spring-break-ruins-vang-vieng.  html

jakby co to piszcie szczegolowe pytania to podpowiem

aklymiuk dołączył
28.08.2008

aklymiuk 15:27 | 28.08.2008

witam,
ja bylam w Tajlandii na przelomie kwietnia i maja tego roku. zwiedzilam chiang mai, i całe wybrzeze, wyspy + kanczanaburi, Ayutthaya + bangkok. Jestem przyrodnikiem wiec bangkok zwiedzilam, bo wypadało, a poza tym to był nasz węzeł komunikacyjny.. Tajlandia jest śliczna i naprawde warto poświecic jej troche czasu. najpiekniejszy widok to narodowy park morski.. niezapomniany widok i ta beztroskosc ahh. w ogole to polecam wyspy i północ kraju. naprawde robia wrażenie. Jedyne miejsce, które w ogóle nam się nie podobało to pattaya.. jeden wielki burdel ..dosłownie

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl