Forum dyskusyjne

Karpaty rumuńskie vs ukraińskie

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

Raafal dołączył
23.07.2005

Raafal 14:45 | 23.07.2005

Mam obecnie pewien dylemat- chcę wybrać się w góry o których nie mam pojęcia i to mnie właśnie kręci. Myślę o Karpatach rumuńskich vs. ukraińskich. Pytanie: jak zapatujecie się w obu krajach na samotne przejscia ze schodzeniem do wioseczek co kilka dni. Czy na zachodniej Ukrainie mnie zjedzą, czy nacjonalizm nie dotyczy raczej Kapat. Jak wygląda komunikacja z tybylcami w Rumunii. Nie spodziewam się nauczyć tego języka. Czy mieszanina rosyjskiego z polskim i angielskim daje jakieś szanse? I jak wygląda sprawa zakupów w wioseczkach? Może wszystko trzeba przywieźć z Polski?
Byłbym wdzięczny za podzielenie się jakimikolwiek informacjami na ten temat. No i co z rumuńskimi niedzwiadkami? a może wilki przeszkaddzają spać?
OK jestem laikiem (znam dobrze tylko polskie góry) ale chyba wtedy jest największy fun. Choć nie wiem czy koniecznie dla mnie :-)
I które pasma są najpiękniejsze?
Z góry dzięki
Rafal z Krakowa

piotrko dołączył
15.02.2005

piotrko 16:35 | 09.08.2005

ukraiński jest podobny do polskiego i w miare zrozumialy wiec not problem, a rumusnki?
nbylem w karpatach z 2 lata temu i akurat ajko ze sa to tereny turystyczne duzo niemcow zdazaja sie anglicy okazauje sie ze tubylcy dobrze znaja jezyk angielski i wsrednich m-cowosciach nie ma problemu , gorzej w malych wioskach tam juz trzeba jezykiem uniwersalnym sie poslugiwac,
a i ukraincy nie jedza polakow wiec bez przeszkod mozna jezdzic :)

Kartograf dołączył
25.11.2005

Kartograf 18:52 | 27.04.2006

Cześc, i zaliczyles ta Rumunie? Bo ja sie w tym roku wybieram na podobnych zasadach jak to opisales. Przydadza sie jakies cenne info . dzieki

Raafal dołączył
23.07.2005

Raafal 19:28 | 27.04.2006

proszę o maila na rafalkozlovski@gmail.com
przesłe długą relację, która nie została opublikowana w globtrotter. chyba dlatego bo miałem problemy z dołączeniem zdjęć.
pozdrawiam
Rafał

jbpinki dołączył
12.07.2005

jbpinki 15:59 | 20.05.2006

W tamtym roku przeszedłem Czarnochore (ok 4 dnia) i Świdowiec (około 3 dni), przepiekne sa Gorgany choć bardzo meczace i dziekie, np. wchodizsz na połonine, dziesz pół dnia i potem chcac zejscschodzissz idac po kosodrzewinie. W tym roku jesli znajde chętnych bo własnei rozpadła sie ekipa, chciałbym pojechac w karpatuRumuńskei, mam około 2 tygodni w lipcu.

Kartograf dołączył
25.11.2005

Kartograf 07:10 | 20.06.2006

Planuje wycieczke w Karpaty rumunskie w lipcu ale bede mial nie wiecej niz tydzien. Cos ciezko jakas ekipe ze znajomkow w tym roku zlozyc wiec jakby cos to mozna sie dogadac i razem jechac.

jogibabu dołączył
15.05.2007

jogibabu 17:02 | 15.05.2007

I', in, termin musiałbym jeszcze dograć w robocie ale tydzień myśle że spokojnie moge wygospodarować !

jeślibyście coś organizowali dajcie znać też na maila milojek@o2.pl

pozdrawiam Michał z Krakowa

tere.k dołączył
10.07.2007

tere.k 22:24 | 10.07.2007

Cześć jest nas trójka (2 dziewczyny i chłopak) i w poniedziałek (16.07.) jedziemy na Ukrainę na 2 tygodnie, planujemy poświecić tydzien na Karpaty a reszte czasu poświęcić na Morze Czarne w Rumunii i wizyty u znajomych (Lwow i Czerniowce). Jesli masz ochote dołączyć to daj znać. A jeśli nie jestes zainteresowany, a mogłbyś udzielić nam cennych informacji to też daj znać: t.karkowska@gmail.com

fela dołączył
13.07.2007

fela 16:37 | 13.07.2007

Byłam dwa tygodnie w Rumunii-pasmo Bucegi.Mogę udzielić paru informacji, odpowiem na konkretne pytania.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl