Forum dyskusyjne

Toskania i Elba

kategoria podróże po świecie

kraj Włochy

Rakija dołączył
29.08.2007

Rakija 18:23 | 07.08.2008

Witam serdecznie! Z początkiem września wybieram się właśnie w ten zakątek Europy.Ponieważ preferuję indywidualne wyjazdy,dlatego mam problem.Liczę na pomoc:) Chodzi konkretnie o w miarę sensowne noclegi,niedrogie jeśli to w tym miejscu jest możliwe.Mam na myśli agroturystykę,niekoniecznie hotele.Wszelkie informacje na ten temat mile widziane.Pozdrawiam!

Poggibonsi dołączył
07.08.2008

Poggibonsi 22:18 | 07.08.2008

Hej! Ja taki tour odbyłam w maju tego roku. Nie wiem jaką masz trasę, ja wybierałam hotele a moze raczej były to pensjonaty w miastach i wazne było to aby były blisko centrum. Nie wiem co znaczy dla Ciebie niedrogie, tak jak napisałas, trudno znalezc cos niedrogiego w tym regionie. Ja miałam trasę bolonia- florencja-siena-dolina chianti-porto santo stefano-pisa-lucca-bolonia. Jak widzisz więc, na elbę nie dotarłam. Nie wiem, jakie Ty masz plany, ale na pewno polecam miasteczko lucca (az sie prosi zwiedzać je na rowerze) i hotelik Corte Dei Folletti 146euro- pokój 2oso. za 2 noce. Przemiły wlasciciel, ciekawy wystroj i zaby rechoczące w ogródku :) Jeden minus jest taki, ze do murów idzie sie jakies 20 min spacerkiem. Poza tym pamietam jeszcze hotel w sienie- Villa Liberty, tez bardzo fajny i prawie przy samych murach, tylko droższy- jakies 250 euro za 2os za 2 noce. Agroturystyki nie sprawdzałam, moze rzeczywiscie bedzie taniej, nam zalezalo zeby wieczory spedzac miejsko. Generalnie jezeli nie bylas wczesniej w toskanii, to baardzo polecam, jest cudownie, bajkowo, jak wyjezdzasz poza zaturyszczone miasta jest cisza i chwilami wydaje Ci sie, ze jestes jednym samochodem np. w dolinie chianti. Nie było ani jednego miejsca czy chwiili ktore wspomnałabym zle czy cos co by mnie rozczarowało. ale to moze dlatego, ze ja w ogóle jestem fanką italii. Jezeli jeszcze moge Ci jakos pomóc- pytaj, chetnie odpowiem.

Rakija dołączył
29.08.2007

Rakija 08:33 | 08.08.2008

Witam cieplutko!Prawdę mówiąc moje plany nie są jeszcze do końca sprecyzowane.Italia to moja niespełniona miłość,którą mam zamiar dopiero odkrywać.Przyznam ,że rowery chodzą mi po głowie i dlatego powiedz proszę czy to dobry pomysł?? Ciekawa jestem ,czy hotele i pensjonaty rezerwowałaś internetowo,czy organizowałaś je już na miejscu? Jeszcze gdybyś mogła mi podać orientacyjne ceny żywności.Jak sobie z tym radziłaś? Od dzisiaj już ostro biorę się za organizację wyjazdu:) Jeśli coś Ci się przypomni,to proszę napisz.Będę odwiedzać stronę codziennie.Kraków pozdrawia Warszawę:)))

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 10:22 | 08.08.2008

Hej
Ja niestety noclegów nie mogę Ci polecić, gdyż nocowaliśmy na campingach, ale za to polecam zobaczyć: standardowo - Florencja, Pisa i Siena (najpiękniejsza katedra świata:) poza tym w tym rejonie Volterra i San Gimignano (to jest poniżej Livorno - troche na wschód). Lucca rzeczywiście przepiękna. Potem pojechaliśmy bardziej na południe - tam cudowne małe miasteczka (których jestem fanką) Pitigliano, Sovana, Sorano - warto. Dalej trasa obejmowała Rzym, Lago di Garda i dolomity - ale to już nie Toskannia :) Jak masz ochote, to rzuc okiem na nasze zdjęcia z wyjazdu - www.softage.com.pl/album 

Poggibonsi dołączył
07.08.2008

Poggibonsi 12:53 | 08.08.2008

Hej Rakija! Napisz jeszcze czy wybierasz sie tam wlasnym samochodem, czy tez bedziesz korzystała z tamtejszych srodków transportu. Ja leciałam central wings do bolonii, pozniej pociagiem do florencji, pozniej znow pociagiem do sieny (jedno i drugie połaczenie b.dobre, pociagi czesto kursują). W sienie wypozyczylsymy samochod , który dpiero oddałysmy w lucce. I pozniej juz do boloni. Dolinę chianti zdecydowanie najlepiej zjezdzic samochodem. Florencja obowiazkowo na chociaz 1-2 dni (wystarczy) , choc przygotuj sie na tłumy turystów, dla mnie mimo to, to miasto ma niesamowity klimat. Siena natomiast koniecznie wieczorem, kiedy turysci znikają i wydaje Ci sie jakby czas stanął w miejscu kilka wieków temu. Poza tym to swietne miejsce wypadowe do uroczych miasteczek doliny chianti. San gimigniano, montepulciano (piekne), montalcino itd Wszystkie te miasteczka są gdziestam do siebie podobne, urocze, dosyc blisko siebie. Zachód toskanii juz troche inaczej wygląda, znikają winnice, robi sie bardziej plasko, porto santo stefano fajne, ale dla mnie mniej niz okolice sieny. O elbie niestety niewiele wiem. Pisę "zaliczyłam" w drodze do lukki, tylko dlatego, ze była to kwestia zjadu z autostrady, 2 h na spacer wokół wiezy wystarczy, fajnie, ladnie ale oczywiscie duzo turystów. I lucca, jak juz pisałam- koniecznie. I to jest jedyne miasto, ktore moim zdaniem mozna zwiedzac rowerem, z prostego powodu - jest plaskie. W innych miejscach wspinając sie i zjezdzając bylo by mi chyba ciezko. Ale to tez jest kwestia wprawy i kondycji (a tej nie mam:) Ceny jedzenia róznie, najtansza i najsmaczniejsza jest pizza, w restauracjach kosztuje o ile dobrze pamietam 6-10euro. Trzeba unikac miejsc w typowo turystycznych punktach. Np w sienie na głównym placu zapłacisz niemal 2 razy wiecej niz w pizzerii 200m dalej. No i pyszne i stosunkowo niedrogie vino di casa. Mozna tez znalezc bary z pizzą na kawałki, tez pyszna. W sklepach przy tym kursie euro ceny nas juz nie szokują. Troche wyzsze niz w polsce, ale to nie jest juz ta róznica co np 2-3 lata temu. Ja rezerwowałam noclegi juz w plsce przez internet (wtedy najczesciej musisz podac nr karty kredytowej, uwaga - niektóre serwisy od razu sciagają całość kwoty z karty). Mozna oczywiscie szukac na miejscu, chyba ten region ma takie zaplecze hotelowe, ze nie tym duzego problemu. Wygodniej oczywiscie wiedząc gdzie spisz, i nie stresowac sie, czy uda sie cos znalezc, i w jakiej cenie. Pamietaj, ze dobrze sprawdzic hotel na www.traveladvisor.com  lub podobnych serwisach, a lokalizację zawsze sprawdzam na google earth, zeby nie wylądowac gdzies np daleko od centrum przy autostradzie.. :) Powodzenia w planowaniu, i oczywiscie pytaj, ja będę zaglądac tu co jakis czas!!

Rakija dołączył
29.08.2007

Rakija 21:11 | 08.08.2008

Jestem pod wielkim wrażeniem zdjęć!!!!!!! Są piękne i niebanalne,mówię to z plastycznego punktu widzenia:)a wiem coś o tym ,możesz mi wierzyć.Wracając jednak do meritum,to campingi we wrzesniu pewnie też wchodzą w rachubę,więc jesli możesz mi polecić jakieś będę wdzięczna.Taką opcję też rozważę.Pozdrawiam Cię deszczowo:(

Rakija dołączył
29.08.2007

Rakija 21:28 | 08.08.2008

Witam Poqqibonsi! Dziękuję za dodatkowe informacje.Każda podpowiedz jest cenna .Jadę własnym autkiem i dlatego myślałam o rowerach,ale rzeczywiście to nie jest do końca dobry pomysł.Sprawdziłam hotelik Corta Dei Folletti -jest piękny,ale niestety nie ma juz wolnych miejsc w tym terminie ,ktory mnie interesuje.Szukam dalej.......podobnych klimatów:) Cięzka praca przede mną,ale tak już mam ,że to ja planuję ,wybieram i stawiam przed faktem dokonanym:)))Pozdrawiam i do następnego spotkania na forum!

ninamaja dołączył
10.08.2008

ninamaja 21:22 | 10.08.2008

Witam, a czy ktoś dysponuje jakimis informacjami na temat elby?? planuje spędzić tydzień na wyspie a potem pare dni poświęcić na zwiedzanie Toskanii. I bardzo proszę o radę. Które miejsce najlepiej wybrać na parodniową baze wypadow. Myślałam zeby wypożyczyć tam samochod i przez 3-4 dni pojezdzić po Toskanii.

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 23:25 | 18.08.2008

Hej
Myśmy najpierw nocowali pod Florencją kilka nocy. Camping nazywał się Panoramico Fiesole. Nie był najtańszy ale za to położenie wynagradzało wszystko, gdyż znajdował się na wzgórzu i było można podziwiać panoramę Florencji. Poza tym leży on na obrzezach miasta, ale z komunikacja nie było problemu, do Fiesole był moze niecały kilometr do przejścia (droga przepiękna - cały czas widac w dole Florencje i do tego włoskie kamieniczki). Z Fiesole jeździł autobus miejski do samiutkiego centrum. Bilet 2 euro. Były też campingowe busy które, jeśli dobrze pamietam, woziły właśnie do tego autobusu. Stan camppingu bardzo dobry, czysto i porządnie.
www.florencecamping.com/it/Fiesole_Home.asp 
Dalej mieszkaliśmy na campingu Rada Etrusca. Standard niższy ale i ceny niższe. Ogólnie przyjemny, plaża piaszczysta.
www.radaetrusca.it/ 
Ostatni (w toskanii) to Camping Ideal. przyjemnie położony, bo w lasku piniowym. Do tego oczywiscie piaszczysta plaża z ładnymi widokami i spektakularnymi zachodami słońca nad Talamone. Ciepła woda płatna, reszta ok.
Polecam stronkę:
www.europe-camping-guide.com/en/list/italy/tuscany/ 
tu masz wypisane dużo campingów, moze cos sie przyda.

PS.cieszę się, że zdjęcia się podobały, szczególnie że mówi to ktoś "po fachu" :)

Ole dołączył
28.08.2008

Ole 10:21 | 28.08.2008

Witam, pierwszy raz pisze w ogole na jakims forum. musze sie wprawić. Chcę w przyszłym roku wybrać się na Elbę. Próbowałam załapać się na Eurocamp, ale z polskiego biura jest to niemożliwe, a z brytyjskiego bardzo drogo! Chcemy pojechać na dwa tygodnie na przełomie sierpnia i września najlepiej na jakiś sprawdzony camping lub do małego domku, apartamentu... Nie mam za bardzo pomysłu ani rozeznania. Wiem tylko, że musi to być miejsce niedużu, ciche i niezbyt drogie. Chcemy przeznaczyć około 6.000Pln na te wakacje. jeśli ktoś był na Elbie i może podzielić się informacjami z "zieloną internautką" będę wdzięczna. Pozdrawiam

max469 dołączył
07.09.2008

max469 20:46 | 07.09.2008

Jesli nie znacie Państwo włoskiego to radze skorzystać z kursu korespondencyjnego www.wloski.eskk.pl 
Pozdrawiam i życzę powodzenia w podróży :)

aguladan dołączył
17.09.2008

aguladan 22:30 | 17.09.2008

witam serdecznie!
5 września wróciliśmy właśnie z Elby, cóż mogę powiedzieć... jest PIĘKNA!!! Spełniliśmy swoje marzenie z przed 1,5 roku. Zapakowaliśmy namioty, śpiwory i w drogę. Nocowaliśmy tylko i wyłącznie na kempingach. Jedno, co wiem na 100%, że każda nasza następna wyprawa będzie tylko i wyłącznie spędzana na kempingach. Na Elbie na 4 osoby + auto + miejsce płaciliśmy dziennie 35 euro! Nasz kemping to Europa, strasznie wielki, ale bezpieczny, czysty i z plażą!! Jedyny minus...brak papieru toaletowego :), więc zalecam zabrać ze sobą :). Nie wiem czego się spodziewasz po takich kempingach? Myśmy byli zaskoczeni tym, że można tam zostawić wszystko na wierzchu i nawet nikomu do głowy nie przyjdzie żeby coś ukraść. Pytanie czy te 2 tygodnie chcecie spędzić tylko na Elbie? Zalecam w tym czasie zwiedzić cała Toskanię. Nam się to udało w 10 dni :). Co do kosztów, to nie jest to tanie państwo, z czym trzeba się liczyć, ale... Koszt naszej wyprawy: 4 osoby, auto, paliwo, płatne autostrady, noclegi, jedzenie, pizza, wino, lody, kawa, kartki, prom na Elbę (Uwaga drogi!!)wizyta u mechanika, wszystko to nas wyniosło po 350euro na osobę, czyli jakieś 4700zł. Więc Wasze 6tyś spokojnie wystarczy na bardzo rozrzutne Toskańskie życie :). Jestem zakochana w Toskanii, były to nasze wakacje życia. Klimat miasteczek, kultura, ludzie są to rzeczy nie do opisania, to wszystko trzeba przeżyć! Gdyby ktoś mnie spytał, gdzie jest moje miejsce na ziemi? to jest ono właśnie w Toskanii...
Ciekawą stroną jest:
tuscany.campingtoscana.it/content/category/5/16/91/ 
myśmy tam znaleźli większość z naszych noclegów. Na samej Elbie jest cała masa kempingów, można przebierać, wybierać, ile dusza zapragnie :).
Gdybyś potrzebowała jakiś innych informacji, to bardzo chętnie odpowiem na pytania.
Pozdrawiam cieplutko

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl