Forum dyskusyjne

I-sza podróź do Nepalu

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

Marcin_basia dołączył
08.08.2008

Marcin_basia 16:28 | 08.08.2008

Witam!
mam pytanie do doświadczonych podróżników, jestem mocno zainteresowany pozdróźą w Himalaye (w treeking) na około 2 tygodni. proszę o podpowiedz, kto organizuje takie wyprawy? moze ktoś się wybiera w listopadzie i chce zabrać "żółtodzioba" w ciekawe okolice. będę zobowiązany za podpowiedzi?!

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 21:13 | 09.08.2008

jeśli to wasza pierwsza podróż do Nepalu to proponuję treking dookoła Annapurny.
ja byłem w listopadzie 2007, też pierwszy raz i jestem z tego trekingu zachwycony.
trasa nie jest trudna, a widoki są przepiękne, jeśli tylko pogoda dopisze.
ceny jeśli chodzi o noclegi i wyżywienie "kosmicznie" niskie.
trzeba tylko wykupić na miejscu permit pozwalający na treking w tej okolicy i można ruszać w drogę.
nie potrzeba żadnych przewodników, ani tragarzy jak to niektórzy piszą.
szlak jest dobrze opisany w przewodnikach, a i mapkę można na wszelki wypadek przed wyruszeniem kupić na każdym kroku.
w razie konkretnych pytań pisz na maila.
pozdrawiam

Marcin_basia dołączył
08.08.2008

Marcin_basia 21:15 | 19.08.2008

Dziękuję Tintin za info, jestem zobowiązany, proszą napisz czy leciałęś zorganizowanym ekspedycją czy samemu w ciemno? jakie koszty 2 tygodni? plus minus?

blt dołączył
13.12.2007

blt 07:54 | 20.08.2008

wybieram się z koomplem w listopadzie wokół annapurny - może się spotakmy na szlaku? jedziemy całkowiecie w ciemno, nic wcześniej nie załatwiamy i na miejscu zamierzamy ograniczyć się do tego co po drodze spotkamy, żadnych tragarzy itp. Zobaczymy jak to będzie, pewnie będzie fajnie, bo jak ma być?-)))

kati679 dołączył
15.10.2008

kati679 18:15 | 16.10.2008

Witaj,kuż Wam zazdroszczę. Kiedy dokładnie się wybieracie? I jakimi liniami?

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 15:26 | 20.08.2008

organizowałem sobie wszystko sam.
w Polsce kupiłem bilet, reszta wszystko na miejscu.
bilet z Warszawy przez Kijów, Delhi do Kathmandu to koszt 2200zł
noclegi na miejscu Pokhara, Kathmandu to koszt ok 20zł za pokój 2 os.
noclegi na szlaku to koszt kilku złotych za pokój ( najtańszy nocleg to 4zł)
jedzenie to wydatek ok 20-30 zł dziennie, nie żałując sobie
komunikacja na miejscu jest tania.
koszt permitu na treking to chyba 40-50zł (nie pamiętam dobrze), ale zabierzcie zdjęcia ze sobą z Polski
pozdrawiam
Marcin

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 16:26 | 15.09.2008

no wlasnie a jak to jest z tym czasem, czy 2tyg to nie bedzie troche malo na taki trekking?

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:58 | 08.09.2008

Zgadzam się, też robiłam trekking wkoło Annapurn- Annapurna Conservation Area to teren objęty ochroną i zapierający dech bogactwem przyrodniczym i kulturalnym. Musisz wykupić sobie pozwolenie- ze zdjęciem, przyszykować dobre buty(bardzo dobre) i przygotować się na przejście 4 pór roku. Nie potrzebny ci porter, tylko dobra mapa, choć ciężko tam zabłądzić bo miłośników jest wielu i szlak jest dobrze przygotowany. Prócz samego Thorung La, która to przełęcz jest punktem kulminacyjnym wędrówki (5,540 m npm) wyzwanie stanowi najwyżej położone jezioro świata Tilicho Lake. Juz zazdroszczę!

blt dołączył
13.12.2007

blt 08:02 | 09.09.2008

Wiecie może czy w Polsce mozna kupić mapę trasy wokół Annapurny? Pofatyguję się jeszcze do Sklepu Podróznika i zobacze... A na miejscu mozna dostać taką mapę? I jeszcze jedno - kijki. Taszczyć ze sobą z Polski, czy na miejscu da się kupić jakieś tanie?

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 17:39 | 09.09.2008

map na miejscu w Pokharze jest mnóstwo, w każdym prawie sklepie z pamiątkami itp, a jeśli chodzi o kijki to są zdecydowanie tańsze niż u nas (tylko ku sobie Leki, są droższe, ale dobre jakościowo) reszta to strasznie tandetne podróby, które nie wytrzymają nawet tej jednej wyprawy...

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 17:13 | 13.09.2008

już gdzieś wspominałam, że wyszedł fantastyczny przewodnik dla Annapurny i okolic Trekking in the Annapurna Region pana Thomasa, masę map, każda ścieżka opisana, każdy lud tu zamieszkały, klasztor, jeziorko..naprawdę pełno detali, szczegółów,(jak się przygotować, o chorobie wysokościowej, o noclegach) kawał solidnej roboty i mapy już nie potrzebne

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 17:07 | 17.09.2008

Jesli chodzi o zaopatrzenie to polecam Kathmandu, jest tam duzo taniej niż w Pokharze a dostać można wszystko od map po sprzęt trekkingowy.

cimek dołączył
01.10.2008

cimek 20:47 | 16.10.2008

A gdzie mozna dostac ten przewodnik??

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 09:39 | 17.10.2008

ja go znalazlem w amazon.co.uk
Nie wiem czy jest polskie wydanie, ja mam ang.

cimek dołączył
01.10.2008

cimek 12:31 | 17.10.2008

Znalazłem jest do kupienia.Dzięki i pozdrawiam.Jeżeli mozesz sie podzielić wrażeniam i doświadczeniem to było by super.Może byc na maila priv.

ParusAter dołączył
15.07.2008

ParusAter 09:23 | 18.10.2008

A...pytanie mam przy okazji tej dyskusji...
Czy z dostaniem się do Nepalu /od strony Indii/ są jakieś problemy?
Jak wygląda przekraczanie granicy "indywidualnie"?

MarciaM dołączył
01.08.2007

MarciaM 12:13 | 18.10.2008

Generalnie nie ma problemu, z wyjątkiem trudów podróży autobusami hinduskimi, no ale to przygoda sama w sobie:))) Wybierz raczej Sunauli, jest popularniejsze. Ja przekraczałam w Birganj i było trochę problemów, bo były strajki przy granicy i nic nie jechało do Kathmandu, a w dodatku strajkujący obrzucili nasz autobus kamieniami i wybili szyby. Na granicy trudno było znaleźć budkę ze strażą graniczną w efekcie musieliśmy zapłacić 100 rupii łapówki za jakiś papierek. Ale to wyjątkowa sytuacja, z tego co wiem, to przejście graniczne jest dosyć nieciekawe. Ponadto awsze warto oczywiście dowiedzieć sie, jak wygląda obecnie sytuacja w Nepalu. Wracaliśmy już przez Sunauli, było ok, oczywiście tradycyjnie: tłumy, czekanie itp. :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl