Galeria zdjęć

Biwak na plaży Kvalvika

NORWEGIA / Lofoty / Kvalvika

Zdjęcia: Kvalvika, Lofoty, Biwak na plaży Kvalvika, NORWEGIA
odsłon: 2885 | poleca: 60 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 8 | w schowku: 11 osób
Data dodania
2016-12-24 08:10
Data wykonania
wrzesień 2016

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Zorza polarna podczas biwaku na plaży.

Komentarze do zdjęcia

I ode mnie gratulacje! Piękne zdjęcie.

Gratuluję zwycięstwa!

:-)

Dziękuję bardzo! Jestem poruszony :-)

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!

Aj, ten smartfon... Gratulacje, rzecz jasna :-))))

Grarulacje. Pozdrawiam :-)

bardzo fajne

Pyce, w punkt!

Świetna praca, gratuluję.

Zastanawiające jest to, że znaczna większość osób zamieszczająca tutaj zdjęcia nie ma małe pojęcie na czym polega proces fotograficzny i jak powstaje zdjęcie oraz co składa się na efekt końcowy zdjęcia.
Od początku fotografii na powstanie końcowego zdjęcia składa się wiele czynności, które można podzielić na dwa etapy, przed naciśnięciem spustu i po naciśnięciu spustu.

- przed to dobór oświetlenia poprzez wybranie pory dnia i roku, dobór materiałów fotograficznych, dobór sprzętu (aparatu, obiektywów, filtrów itp.), przygotowanie motywu lub modela ( doświetlenie lub zaciemnienie, retusz planu i modela) i wiele innych,

- po to wywoływanie zdjęcia w ciemni lub obróbka pliku RAW na komputerze, a na wywoływanie zdjęcia również składa się wiele czynności, rodzaj wywoływaczy ich temperatura, sposób obróbki, retusz negatywowy, retusz pozytywowy, doświetlenie fragmentów odbitki w trakcie naświetlania to taki sam retusz jak przyciemnianie fragmentów zdjęcia w trakcie obróbki pliku graficznego.

Nie wymieniam tutaj wszystkich możliwych czynności a zainteresowanych odsyłam do literatury, ale z tego co tutaj zaobserwowałem to nie jest to chyba konieczne, przecież wszyscy mamy aparaty i wszyscy robimy bardzo dobre zdjęcia.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NEPAL / Himalaje / Lodowiec Ngozumpa

NEPAL / Himalaje / Lodowiec Ngozumpa

TURCJA / Kapadocja / Okolice Göreme

RUMUNIA / Wołoszczyzna / Sinaia

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl