Galeria zdjęć

Schoenenbourg, linia Maginota, łazienka

FRANCJA / Alzacja / Schoenenbourg

Zdjęcia: Schoenenbourg, Alzacja, Schoenenbourg, linia Maginota, łazienka, FRANCJA
odsłon: 249 | poleca: 0 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2017-01-09 13:51
Data wykonania
wrzesień 2016
Miejsce
Dodane do galerii
Linia Maginota

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

To fakt, nie jest to najpopularniejsza galeria. Temat wydaje mi się jednak ciekawy i chyba pokuszę się o napisanie artykułu na ten temat. Historycy zazwyczaj ujmują historię w kontekście polityczno militarnym. Jednak są też niszowe tematy, takie, jak życie codzienne żołnierzy na linii Maginota. Temperatura w koszarach wynosiła 12 stopni, schrony były w czasie oblężenia samowystarczalne, tam było wszystko. I taki był sens, żeby ten fenomen pokazać. Ale dziękuję za Twoją opinię na ten temat. Galerię dzisiaj zakończyłem. Od jutra wracamy do słonecznej Italii.

Wydaje mi się Longin, że to nie jest kwestia zainteresowań. Być może zwiedziłem więcej od ciebie umocnień i bunkrów. A wiele Twoich zdjęć mi się podoba, co wyraziłem poleceniami i komentarzami. Próbuję zrozumieć, dlaczego zamieszczasz takie nieciekawe zdjęcia, a szczególnie dlaczego w to w takiej ilości. Jest Ci zupełnie obojętne, że cała seria prawie nikomu się nie podoba? Dla kogo je publikujesz? Przecież panzerwerki o których piszesz można sfotografować w ciekawy sposób. Co wspólnego z tymi wspaniałymi fortyfikacjami ma kawałek umywalki, czy jakiś ciemny korytarz. Kompletnie nie czuję bazy!

Jestem za i podnoszę rękę za różnorodnością. Byle nie były to zdjęcia osób w poprzek lub do góry nogami ;-)

Baobab-ko - chylę czoło, a i temat tutaj coraz bardziej oswojony zdaje się być. Jako się rzekło: różnorodność jest wskazana.

No - przynajmniej nie po pierwszym obiekcie :-) Zwiedzałam co nieco w życiu z fortyfikacji, nie dziwię się, że zdjęcia Longina są takie ciemne i zielone. Tak tam to wygląda. Tak tam żyli żołnierze.

Scenka pedagogiczna: Muzeum I wojny w Pas-de-Calais, chyba dwudzieste na naszej trasie (sic!) - Synku, masz tu pieniądze na bilet, a ja zaczekam na Ciebie na ławce w parku :)

Na tym polega zwiedzanie, że trzeba dreptać, tym bardziej, że po to mamy nogi. Chociaż są tacy, co mówią, że szkoda nóg i urywają się ze szlaku na lody, jak koleżanka Akras zwiedzająca
prawdopodobnie Gierłoż, czyli "wilczy szaniec" koło Kętrzyna. Jedno jest pewne korzystajmy z naszych nóg jak najczęściej, wtedy zaoszczędzimy na lekarstwach, czego nie mogę powiedzieć o tych wygodnickich którym "szkoda nóg"... :)

Ale... ale gdyby baobab-ka opisała z wrodzonym dowcipem jakąś babską relację z przymusowego "biegu po betonach", to pewnie mogłoby to stać się przyswajalne. Tak to tylko te lody...😕

Zwiedzając Peenemunde ostatniego lata napotkałam koleżankę, która w dowcipny sposób przybliżyła mi zwiedzanie bunkrów na Mazurach z jej mężem i synem. Uśmiałam się wielce przy opisie fascynacji mężczyzn, którzy zaginęli na kilka godzin w lesie podczas gdy koleżanka po zobaczeniu pierwszego obiektu zasiadła nad lodami w pobliskiej knajpce.

Kingo, rozumiem Cię. Mnie młody też kiedyś przegnał po Linii Maginota właśnie (plus Verdun, pola Bitwy nad Sommą i na koniec plaże Normandii, zahaczając o umocnienia Wału Atlantyckiego we Francji). Wymiękłam :)

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WłOCHY / Toskania / Pienza

WłOCHY / Toskania / okolice Pienzy

POLSKA / Pomorskie / okolice Malborka

NORWEGIA / Lofoty / Vikten

POLSKA / Morze Bałtyckie / Chałupy

NORWEGIA / Lofoty / okolice Fredvang

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl