Galeria zdjęć

Katedra, czyli Kościół Naszej Pani

DANIA / Południowo-zachodnia Jutlandia / Ribe

Zdjęcia: Ribe, Południowo-zachodnia Jutlandia, Katedra, czyli Kościół Naszej Pani, DANIA
odsłon: 164 | poleca: 12 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2017-05-15 21:34
Data wykonania
maj 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

To prawda, l tuż po oddaniu kościoła, podczas uroczystości Świąt Bożego Narodzenia w świątyni wybuchł pożar. Runęła jedna wieża, zginęło kilkadziesiąt osób. Wieżę odbudowano z cegły, na jej szczycie utworzono taras obserwacyjny w celach obronnych, dziś jest tarasem widokowym.

Ale dziwna bryła, intrygująca i jednocześnie trochę "śmieszna" . Albo architekt był nieźle nawalony, albo budowali go przez kilka epok architektonicznych.

Ribe jest najstarszym i jednym z piękniejszych miast Danii, w którym zachowało się najwięcej średniowiecznych budynków. Budowę pięcionawowej katedry rozpoczęto ok. roku 1130 i zakończono ok. 1250 roku..Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Tatry / ięć Stwawów Polskich

POLSKA / Tatry / Rysy

POLSKA / Podlasie / Puszcza Knyszyńska

POLSKA / województwo pomorskie / Sopot

WłOCHY / Basilicata / Matera

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl