Galeria zdjęć

Jaskółcze gniazdo

UKRAINA / Krym / Gaspra

Zdjęcia: Gaspra, Krym, Jaskółcze gniazdo, UKRAINA
odsłon: 7689 | poleca: 25 osób | ocena techniczna: 4.64 | ocen: 37 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2008-03-29 15:37
Data wykonania
sierpień 2006
Miejsce

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Minolta 505 si

Komentarze do zdjęcia

super miejsce!!

samej Jałcie jest niewiele atrakcji turystycznych, jeśli nie liczyć pomnika Lenina i domu Czechowa. Natomiast w granicach tzw. Wielkiej Jałty (w skład której wchodzą okoliczne miejscowości) jest co zwiedzać. Najbliżej centrum Jałty znajduje się słynny z konferencji jałtańskiej pałac w Liwadii. Dojechać doń można busem. Na uwagę zasługuje nie tylko sam budynek pałacu, ale także otaczające go ogrody, z których rozpościera się widok na Jałtę i okoliczne góry.
W nieodległej Ałupce znajduje się pałac Ałupkiński, wybudowany wyłącznie z kamienia w 1848 r. Inną atrakcją Ałupki jest mini-zamek Jaskółcze Gniazdo (obok na zdjęciu). Jest to niewielka budowla położona na szczycie skały, wznoszącej się nad samym brzegiem morza. Najlepiej widać tę budowlę z morza. Odnieść można wrażenie, że zamek wisi nad taflą morza. Zamek został wybudowany na początku XX w. Dla jednego z magnatów naftowych. Do pałacu w Ałupce i Jaskółczego Gniazda organizowane są niemal z każdego miasta na Krymie wycieczki. Do Jaskółczego Gniazda najlepiej dotrzeć jest jednym z wielu statków, dzięki czemu od morza zobaczyć można zachodnie wybrzeże Jałty z wieloma znanymi budynkami.

Chciałabym zobaczyć to na "żywo"

niesamowite miejsce

O kim jest ta BAŚŃ?

Taki domek mieć na skale - fajnie by było ; PStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Podlasie / Puszcza Knyszyńska

POLSKA / Podlasie / Puszcza Knyszyńska

POLSKA / województwo pomorskie / Sopot

GIBRALTAR / Gibraltar / Skała Gibraltarska

WłOCHY / Basilicata / Matera

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl