Galeria zdjęć

W drodze

CHILE / brak / Na zachod od Przełęczy Libertadores

Zdjęcia: Na zachod od Przełęczy Libertadores, W drodze, CHILE
odsłon: 1581 | poleca: 18 osób | ocena techniczna: 4.48 | ocen: 33 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2008-10-02 20:35
Data wykonania
czerwiec 2008

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Fota i Podróżnik na 6!!!
pozdrawiam wszystkich:)

Bardzo mi się podoba!

Przepraszam Cię za te chamskie uwagi jednego z użytkowników. Niestety jest to forum otwarte i nie koniecznie wszyscy muszą grzeszyć kulturą. Pomysł z ograniczeniem ilości zdjęć do 5 może nie jest taki zły, tyle, że pozostaje problem punktacji. Wydaje mi się, że być może rozwiązaniem byłoby możliwość wyboru ze strony umieszczającego zdjęcie, czy chce brać udział w konkursie czy nie i ograniczyć ilość umieszczanych zdjęć do konkursu np. tylko do jednego dziennie. Zgadzam się, że zwłaszcza zdjęciom nie stającym do konkursu (bo to jest konkurs, żeby nie wiem jak jego użytkownicy nie zaprzeczali!) przydałby się trochę obszerniejszy opis. W dalszym ciągu uważam, że ta punktacja spowodowała, że na tym forum jest sporo na prawdę świetnych zdjęć - zajrzyj na najlepsze wszechczasów.
Pozdrawiam

Przepraszam Cię za te chamskie uwagi jednego z użytkowników. Niestety jest to forum otwarte i nie koniecznie wszyscy muszą grzeszyć kulturą. Pomysł z ograniczeniem ilości zdjęć do 5 może nie jest taki zły, tyle, że pozostaje problem punktacji. Wydaje mi się, że być może rozwiązaniem byłoby możliwość wyboru ze strony umieszczającego zdjęcie, czy chce brać udział w konkursie czy nie i ograniczyć ilość umieszczanych zdjęć do konkursu np. tylko do jednego dziennie. Zgadzam się, że zwłaszcza zdjęciom nie stającym do konkursu (bo to jest konkurs, żeby nie wiem jak jego użytkownicy nie zaprzeczali!) przydałby się trochę obszerniejszy opis. W dalszym ciągu uważam, że ta punktacja spowodowała, że na tym forum jest sporo na prawdę świetnych zdjęć - zajrzyj na najlepsze wszechczasów.
Pozdrawiam

Hmmmm...Tyleż opinii co opiniujących. Naprawdę, wygląda to u Was na wytworzone w stosunku do siebie duże antagonizmy.

Co do moich dalszych spostrzeżeń....
Zdjęć jest dużo i to różnych. Nie przeszkadza mi tzw. "sieczka", bo tak jak napisałem wcześniej, są ludzie obdarzeni sprzętem i talentem i tacy, którzy "chłoną" zwiedzane miejsca, a uwieczniają je wyłącznie dla "upamiętnienia" faktu i nie wkładają w ten proces zbyt wiele uwagi. A tak BTW, to ciekawi mnie ile z tych "odjechanych" fotek na "5" przeszło ostry retusz w programach foto ? I wówczas jak porównać takie zdjęcia do "normalnie zrobionych" i je ocenić sprawiedliwie ? Jeszcze raz podkreślę, że to chyba nie forum fotograficzne, a podróżnicze.
Osobiście, doszukuję się przyczyny zaistniałej sytuacji chyba trochę w prowadzeniu istniejącego "rankingu" i przyznawania punktów za każde dodane zdjęcie i ich ocenę. Stąd może jest AŻ TYLE zdjęć wstawionych i ocenionych...Może lepiej byłoby ograniczyć liczbę do 5-u dziennie? Zlikwidować ranking i wymyślić inne zasady nagradzania forumowiczów ? Albo w ogóle, czy nie lepiej byłoby "WYŁĄCZNIE" pozwolić na umieszczanie zdjęć jako dodatków do opisywanych eskapad i to w ściśle określonej ilości? Wówczas nie "uploadowałoby" się wszystkiego co mamy na HDD w archiwach tylko dobierałoby się zdjęcia odpowiednio do zilustrowania swojego podróżniczego przekazu.
I na koniec ... ja zostawiłbym możliwość wyłącznie skomentowania zdjęcia, ale wyłącznie jego treści, a nie "techniki" wykonania. Co do technik fotografowana w podróży, to skłaniałbym się ku idei założenia osobnego działu, gdzie możnaby dyskutować nad nimi i dodatkowo opiniować fotki podróżników "do bólu"?

Trochę się rozpisałem, za co przepraszam, ale przynajmniej "wylałem to co mi leżało na sercu"...

jest jeszcze lepiej niz myslalem... teraz pan AMKB zaczyna brac sie za selekcje nowo przyjmowanych czlonkow oraz za cytuje :"kontrole jakości technicznej i wizualnej zdjec, która pozwoli wyeliminować sieczkę."
no to juz chyba duza przesada...
mnie wydaje sie, ze ten starszy pan to jakis stary PRL-owski urzedas, ktoremu sie pomylily czasy... moze to on decydowal kiedys kto dostanie paszport, a kto nie?
mam tylko nadzieje, ze Admin nie bierze pod uwage tych jego "idiotycznych" udoskonalen portalu...

Czasem wystarczy nie oceniać zdjęcia, które komuś wydaje się sieczką, cokolowiek by to znaczyło. Można pozostawić bez oceny i bez komentarza. Takie proste !!! Nie wiem, ale wydaje mi się, że to nie jest forum typowo fotograficzne, gdzie ocenia się zdjęcia głównie z punktu widzenia techniki, ale podróżnicze, gdzie chyba chodzi o coś innego...........

Ja też tak myślałem dopóki nie przyjrzałem się temu bliżej. Wydaje mi się, ze jednak sytuację można próbować zmienić. Jest tu grupka - ja ich nazywam "Towarzystwo Wzajemnej Adoracji", która usiłuje narzucić swoje zasady, a ja ośmieliłem się powiedzieć 'ENOUGH" - oddajcie to forum prawdziwym globtroterom. Oczwiście zostałem zakrzyczany i zwymyślany bo usiłuję zmienić Status Quo. Według nich, nie wolno zdjęć komentować tylko podziwiać i jeżeli jest w wykonaniu tych kilku osób z ich klanu to należy ocenić wyżej.
Kwestia przyznawania ocen w normalnych warunkach byłaby właściwa ale w tej sytuacji nie jestem pewien. Pamiętaj jednak, że osób chcących umieszczać zdjęcia i dzielić się uwagami z innymi jest strasznie dużo i stąd trzeba przyjąć jakieś zasady selekcji. Jedną z nich moim zdaniem powinna być zasada umieszczania zdjęć z podróży, takich jak Twoje, czy to co widzimy powyżej, z drugiej strony musi być pewna jakość techniczna i wizualna, która pozwoli wyeliminować sieczkę. Stąd wg mnie konieczność ocen.
Do zalet, trzeba przyznać, ze jest tu dzięki tym ocenom kilkadziesiąt przepięknych zdjęć.
Pozdrawiam, witam w imieniu "myślących inaczej" i życzę odwagi i jeszcze ciekawszych podróży...

Ja także wtrącę swoje 3 grosze do tej dyskusji. Otóż trafiłem tutaj dopiero 3 dni temu i na samym początku byłem zauroczony. Z jednej strony ilością zdjęć jakie tu się znajdują z różnych stron świata, z drugiej interesującymi artykułami,opisami podróży czy informacjami jakie można znaleźć na forum. Teraz zaczynam dostrzegać spore minusy...Zwłaszcza po wstawieniu paru fotek i otrzymanych pierwszych komentarzach. Zapytuję wprost: Czy to jest forum (a właściwie społeczność) podróżników czy fotografików ? Ocenianie zdjęć i ich opiniowanie moim zdaniem mija się z celem w tych okolicznościach. Meritum powinien być fakt ukazania czegoś co zobaczyliśmy w trakcie odbytej podróży, tak aby być może inni mogli zaczerpnąć np. inspirację i motywację do udania się w to samo miejsce lub porównania ze swoimi "wrażeniami" jeżeli byli i widzieli to samo. Jedni z nas mają"idiot kamery", a inni odjechane lustrzanki z super obiektywami. Tak samo jak część z nas ma talent i umiejętności do robienia super zdjęć, a druga część z nas po prostu uwiecznia obrazek zobaczony bez skupiania się nad techniką czy formą artystyczną. Czy wówczas ma sens takie ocenianie ?
Ja np. jak chcę poznać opinię o swoich zdjęciach to umieszczam je na forum fotograficznym i tam dyskutuję. A tutaj wydaje mi się, powinniśmy ew. rozmawiać o tym, co kto widział i czy warto było tam jechać itp... Pozdrawiam.

Zgadzam z tintin-em.
A dodatkowo chciałam zauważyć, że nie ma tutaj takiego wymogu aby komentować każde zdjęcie, szczególnie jak ten komentarz za każdym razem ma negatywny wydźwięk, a Twoje w 95% takie są. Nie wszyscy są tutaj urodzonymi fotografami, ale chcą pokazać zdjęcia z miejsc w których byli. Proponuję trochę pozytywnego myślenia. Monotematyczność Twoich zdjęć jak widzę nie tylko ja zauważyłam.

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / dolnosląskie / Szklarska Poręba

POLSKA / dolnosląskie / Szklarska Poręba

MALTA / Malta / Popeye Village

KUBA / Cayo Guillermo / Cayo Guillermo

ALBANIA / północno-zach.Albania / Ruiny Rozafata

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl