Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Sniadanie z rekinami, objad z małpami, kolacja z pierwszym deszczem od miesiąca – RELACJA Z PHI PHI ISLAND > TAJLANDIA


phototraveller phototraveller Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie TAJLANDIA / - / Phi Phi Don / Phi Phi IslandWięcej na www.phototraveller.org lub na blogu http://travel4photo.wordpress.com

Wyprawę śladami hollywoodzkiej atrakcji Tajlandii na osławioną przez samego Leonardo Di Caprio plażę, rozpoczęliśmy z miasta Krabi w prowincji o tej samej nazwie.
Łodzią z portu (ok. 5km za miastem) o 9:30 wypłynęliśmy na spotkanie widoków i atmosfery rozpopularyzowanej przez machinę hollywoodu, w polecanym również przez nas filmie „THE BEACH”.
Klimat filmu da się odczuć już na statku, wydawać by się mogło, że większość turystów udających się w kierunku Phi Phi Islands dopiero co statystowała w tymże filmie lub przynajmniej chciała by załapać się na casting.

Muszę przyznać, że klimat filmu udziela się wszystkim, zwłaszcza tym którzy oglądali film, czy czytali książkę.
Tak więc z pytaniem w głowach czy nasze wyobrażenia i przekaz filmowy pobudzający wyobraźnię zostaną zaspokojone, czy odnajdziemy swoją zaginioną plażę, udajemy się w 1,5h rejs, nasz cel podróży PHI PHI DON?

Maya Bay – filmowa plaża – znajduje się na bliźniaczej (mniejszej) wyspie PHI PHI LEH, ale po kolei.

Baza noclegowo-turystyczna, znajduje się jedynie na Phi Phi Don, gdzie zanim będziecie mogli cieszyć się jej atrakcjami zostaniecie poproszeni o 20THB (opłata aklimatyzacyjna).
Sama wyspa, rozmiarami podobna jest do Koh Tao, jednak o dużo bardziej zróżnicowanej linii brzegowej przypominającej kształtem hantle, gdzie wyrastające na 200-300m skaliste nabrzeża przecinane są mniejszymi lub większymi piaszczystymi plażami.
Baza noclegowa jest bardzo bogata (i raczej dla bogatych), praktycznie cała wyspa to jedno wielkie centrum turystyczne (ciągle w odbudowie po tsunami, które przeszło przez wyspę kilka lat temu).
Pokoje należą do jednych z najdroższych w całej Tajlandii, ceny od 700THB (wiatrak), 1200THB (A/C).

Ceny wyżywienia adekwatnie wyższe, najbardziej jaskrawy przykład woda do picia w „7-Eleven” (tajska ŻABKA) 100% droższa jak na stałym lądzie.

Główne atrakcje PHI PHI (w kolejności odwiedzanej przez nas):
- Shark Point
- Bamboo Island
- Mosquito island
- Monkey beach
- Viking cave
- Pi Leh Bay
- Maya Bay

Aby zobaczyć je wszystkie, będziecie musieli wykupić jedną z oferowanych lokalnych wycieczek:
- Long Tail boat – zabiera do 10 pasażerów, szybka, mała, drewniana łódź. Wycieczki całodniowe (10:00-18:30) a także krótsze (10:00-14:00) (13:00-19:00)
Ceny od 300THB
- Duża łódź – dwupiętrowa łódź, zabiera do 40 pasażerów, dniowa wycieczka (10:00-19:00) wliczony posiłek, ceny od 500THB.
To opcja, którą wybraliśmy my.
Nasza nadzieja na samotne zwiedzanie zatoki PHI PHI MAYA BAY, szybko spaliła na panewce, odległość między wyspami jest ponad nasze siły kajakowe, z drugiej strony samo wynajęcie kajaka (200THB za pierwszą godzinę + 100THB za każdą kolejną) okazuję się droższe niż wykupienie całodniowej wycieczki i zobaczenie wszystkich atrakcji archipelagu.
W pełni polecamy duże łodzie, na których dominuje głośna tajska muzyka a śmiesznie mówiąca po angielsku obsługa jest bardzo zrelaksowana i wyluzowana, zapewniając na zakończenie wycieczki część artystyczną – swoje własne występy muzyczne – co nie koniecznie jest skutkiem przesytu słonecznego ani chęcią pokazania swego talentu muzycznego a najzwyczajniej w świecie nadmiarem GANDZI. ;)
-Speed Boat – łodzie motorowe, bardzo szybkie, bardzo ekskluzywne, ceny od 1400THB, polecane rosyjskim i arabskim turystą. ;)

Co do tematu, jeśli odbędziecie podobną wycieczkę do naszej – będziecie wiedzieć o co chodzi, wrażenia nie zapomniane, dzień bardzo aktywny i bogaty w zapierające dech w piersiach widoki.
Jednak swojej plaży nie znaleźliśmy… pędzimy więc szukać dalej… ale kto wie? – być może Wy odnajdziecie ja właśnie na PHI PHI Islands.

Podsumowując, naszym zdaniem: mając tą wiedzę jaką mamy na teraz po PHI PHI, Koh Tao darowali byśmy sobie całkowicie. Woda i widoki pod wodą tu o wiele ciekawsze, no tak tylko i ceny odpowiednio wyższe.

Zdjęcia

TAJLANDIA / - / Phi Phi Don / Phi Phi Island

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl