Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Stary Golf i może - 20-letnim Golfem dookoła Europy > POLSKA, AUSTRIA, ANDORA, BELGIA, FRANCJA, HISZPANIA, LIECHTENSTEIN, MONAKO, NIEMCY, PORTUGALIA, GIBRALTAR, SZWAJCARIA, HOLANDIA, SłOWACJA


StaryGolf StaryGolf Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie CHORWACJA / - / Gdzieś na trasie do Chorwacji / Stary Golf i może - 20-letnim Golfem dookoła EuropyCzwórka przyjaciół. Razem przetestowali się już rok temu w podróży do Chorwacji, Teraz chcą czegoś więcej. Wspólnie realizują projekt, który pozwoli im zwiedzić niemal całą Europę Zachodnią. Bohaterem wycieczki jest jednak tytułowy VW Golf, który musi zawieźć ich do celu.

Streszczenie brzmi jak zapowiedź filmu drogi, a to po prostu wakacyjna wyprawa szalonych znajomych. Tak, jedziemy na wakacje życia. Miejmy jednak nadzieje, że to określenie na wyrost, bo wciąż jesteśmy bardzo młodzi. Jeszcze nigdzie nie pojechaliśmy, ale już wydarzyło się bardzo wiele.

Zaczęło się od tego, że jeden z nas dorobił się samochodu. A że jest to kultowa seria VW Golfa MK2, tym lepiej dla całej wyprawy, bo wszystko może się w okół niego kręcić. Pomysł zrodził się po zeszłorocznych wakacjach w Chorwacji. Wzmożony apetyt chciał czegoś więcej. Jeden z nas bardzo chciał zwiedzić Barcelonę i takie było pierwotne założenie. Jednak z biegiem czasu trasa wydłużała się, aż w końcu osiągnęła ponad 9000 kilometrów po kilkunastu krajach Europy Zachodniej.

Startujemy w sierpniu. Dajemy sobie miesiąc na przejechanie Słowacji, Austrii, Liechtensteinu, Szwajcarii, Francji, Monako, Andory, Hiszpanii, Gibraltaru, Portugalii, Belgi, Holandii i Niemiec. Ambitnie. Nie wiem co chcemy zobaczyć, postaramy się zaufać intuicji i pomocy ludziom dobrej woli. Spać będziemy na dziko, być może czasem racząc się nieco lepszymi warunkami. O jedzenie również się nie martwimy. Jakoś damy sobie radę.

Od początku stawialiśmy na marketing i musimy przyznać, że to skuteczne rozwiązanie. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że jest ono dalekie od idei przyświecającej podróżników. I tak każdy może zakupić sobie swój kawałek reklamy na naszym samochodzie czy zaopatrzyć się w koszulkę z logo naszego projektu.

Być może nie jest to dosyć szalone, nie jest dosyć innowacyjne, nie jest dosyć widowiskowe, ale dla nas na pewno jest wielkie i tej wielkości nikt nam nie odbierze. Chcemy przeżyć coś niezwykłego przy okazji dając coś od siebie. Dziękując jednocześnie za już okazaną nam pomoc.


Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na stronie www.StaryGolf.eu

Patronat nad wycieczką objął portal Globtroter.pl


Golf II, rocznik 1991 - bohater podróży obejmującej prawie 10 tysięcy kilometrów dookoła Europy. W tym wszystkim czwórka młodych ludzi, stawiających pierwsze kroki w podróżowaniu i mających nadzieje, że to dopiero wspaniały początek.

Zdjęcia

CHORWACJA / - / Gdzieś na trasie do Chorwacji / Stary Golf i może - 20-letnim Golfem dookoła EuropyPOLSKA / - / Andrychów / Stary Golf i może - 20-letnim Golfem dookoła EuropyPOLSKA / - / Andrychów / Stary Golf i może - 20-letnim Golfem dookoła Europy

Dodane komentarze

kab66 dołączył
31.10.2010

kab66 2011-05-06 23:58:42

Życzę aby Wasze plany zrealizowały się w 99% /żeby nie zapeszyć/ i czekam na relację oraz zdjęcia.Gorąco pozdrawiam!

dots dołączył
21.06.2010

dots 2011-05-05 16:04:25

Trzymam kciuki! Pomysł fajowy :) Niech Wam droga szeroką będzie, a słońce przyświeca non stop ;)) Pozdrawiam!

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Inne materiały

POLSKA

AUSTRIA

ANDORA

BELGIA

FRANCJA

HISZPANIA

LIECHTENSTEIN

MONAKO

NIEMCY

PORTUGALIA

GIBRALTAR

SZWAJCARIA

HOLANDIA

SłOWACJA


Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl