Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Balkan Trip - pod patronatem Globtrotera! > ALBANIA, BUłGARIA, CZARNOGÓRA, CHORWACJA, GRECJA, MACEDONIA, SERBIA, RUMUNIA, BOśNIA i HERCEGOWINA


BalkanTrip2012 BalkanTrip2012 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / - / brak / Logo Balkan TripJesteśmy dwójką przyjaciół z miasta Zgierza.
Uwielbiamy aktywny wypoczynek i obcowanie z naturą.
Planujemy odbyć w sierpniu, trwającą około miesiąca, autostopową podróż po Bałkanach. W jej trakcie zrealizujemy film ukazujący aspekty podróżowania "na stopa". Pokażemy dziką i niedostępną przy tradycyjnych wycieczkach naturę tego regionu. Bardzo pociąga nas możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi i kultur.

Jesteśmy dwójką przyjaciół z miasta Zgierza.
Mateusz - student;
Norbert - fotograf/operator.
Uwielbiamy aktywny wypoczynek i obcowanie z naturą. Odbyliśmy już sporo podróży po Polsce, a także kilka zagranicznych (np. Holandia, Irlandia, Czechy, Francja) – głównie autostopem. Kochamy muzykę – słuchać i tworzyć - od paru lat gramy na bębnach djembe.

Podczas podróży zawsze udaje nam się znaleźć kawałek natury (choć czasem nie jest łatwo), najczęściej na obrzeżach miasta i tam śpimy w namiocie. Czasem trafiamy na dobrą duszę, która bierze nas pod swoje zadaszenie. Oszczędzamy również poprzez minimalizm - w podróży żywimy się głównie tanim jedzeniem z hipermarketów, ostatnio zafascynował nas freeganizm.

W najbliższe wakacje pragniemy zrealizować film z autostopowej wyprawy po Bałkanach. Pokażemy w nim jak to jest podróżować “na stopa”. Postaramy się ukazać, że pewna obawa przed zabieraniem autostopowiczów u wielu ludzi jest bezpodstawna, a wywołana przez telewizje (żądną skandali i tragedii). Chcemy pokazać, że wolny czas można spędzać bardzo aktywnie i ile radości z tego płynie. Pragniemy poznać bardziej dziką i niedostępną przy tradycyjnych wycieczkach naturę tego rejonu Europy. Ponadto poprzez podróż autostopem chcemy obalić stereotyp, że jest tam niebezpiecznie, a ludzie są niegościnni. W naszym filmie będziemy również starali się przekazać wam wiedzę na temat obszarów, którymi będziemy się przemieszczać. Będzie też sporo muzyki, chyba każdy z nas kocha muzykę prawda?
Planujemy wyruszyć na początku sierpnia i spędzić w podróży około miesiąca.

Mamy nadzieję, że możemy liczyć na waszą pomoc, dzięki której uda nam się ten projekt zrealizować. Potrzebujemy nowego namiotu, gdyż stary jest już w fatalnym stanie. Zebrane środki przeznaczymy także na wyżywienie i bilety komunikacji w dużych miastach (choć będziemy się z reguły starali się ich unikać) oraz zabezpieczenie się przed problemowymi sytuacjami.
Ostatnią istotną rzeczą jest zakup kamery, którą będziemy mogli zrealizować film. Do tej pory podczas naszych tripów spotykało nas mnóstwo ciekawych i dziwnych przygód, czasem niewiarygodnych, również napotkaliśmy wielu interesujących ludzi. Dotkliwie odczuwaliśmy wtedy brak urządzenia pozwalającego uwiecznić owe chwile.
Oprócz wsparcia finansowego, szalenie pomocny będzie sponsoring typu sprzęt turystyczny. Nie ukrywam, że nasze rzeczy są już dość sfatygowane i czasem prowizoryczne. Fakt, że damy radę nawet z tym co mamy, ale będzie o wiele łatwiej z nowym i w pełni sprawnym wyposażeniem.

Co możemy zaoferować w zamian? Przede wszystkim film!
Blog, na którym będziemy zdawać relację z podróży, także ciekawostki, zasłyszane opowieści, wieści i informacje. Wszystko co ciekawe. Jesteśmy również otwarci na wszelką współpracę, w zamian za wsparcie, sponsoring możemy obszyć plecaki naszywkami z logo waszej firmy/strony/stowarzyszenia itp.
Jeśli ktoś z was będzie akurat potrzebował noclegu, obiadu czy innej pomocy w Łodzi lub Zgierzu jesteśmy do usług. W miarę możliwości pomożemy (choć jest to niemal oczywiste).


Dzięki!

Zobacz projekt w serwisie Polak Potrafi: http://polakpotrafi.pl/projekt/balkan-trip

Zachęcamy także do odwiedzania bloga: http://balkantrip2012.wordpress.com/
oraz fanpage na Faceboku: http://www.facebook.com/blakantrip
Systematycznie zamieszczamy tam różne ciekawe, mające związek z wyprawą rzeczy.

Zdjęcia

POLSKA / - / brak / Logo Balkan TripPOLSKA / - / Zgierz / Nad wodą

Dodane komentarze

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2012-06-18 20:08:33

Trzymam kciuki, choć dwóm facetom nie będzie łatwo w tych krajach, nie rozumiem skąd wzięliście tzw. stereotypy, że jest tam niebezpiecznie a ludzie niegościnni. Takich stereotypów nie trzeba obalać, bo są po prostu nieprawdziwe ...

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl