Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Skarby Kerali - wyprawa fotograficzna do południowych Indii - listopad 2012- patronat medialny Globtroter.pl > INDIE


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie INDIE / Kerala / --- / Wyprawy Fotograficzne z Jakubem ŚliwąJuż za kilkanaście dni rozpocznie się kolejna wyprawa organizowana w ramach cyklu Wyprawy Fotograficzne z Jakubem Śliwą. Tym razem dotrzemy do Kerali, gdzie weźmiemy udział w magicznych rytuałach Theyyam. Na bieżąco będziemy dzielić się z Wami zdjęciami i wrażeniami.Kerala leży w południowych Indiach. Jak zwykle będziemy podróżować poza turystycznymi szlakami, korzystając z lokalnego transportu, spotykając się z miejscowymi ludźmi, czy zatrzymując się w ich prywatnych domach. Łodziami dotrzemy do zagubionych w dżungli osad, plantacji ryżu, gajów kokosowych, pustych dziewiczych plaż nad Morzem Arabskim. Powłóczymy się po żydowskiej dzielnicy Mattancherry, przyjrzymy się pracy rybaków i tragarzy w porcie, zajrzymy też do portowych magazynów z herbatą i przyprawami. Weźmiemy udział w spotykanym tylko na Wybrzeżu Malabarskim rytuale Theyyam. Dotrzemy w niecodzienne miejsca, do których zwykły turysta nie ma możliwości dotarcia i nauczymy się w jaki sposób można uchwycić w fotografii niezwykłe rytuały i religijne obrzędy. Jedziemy w małej, 5-osobowej grupie. Często będziemy fotografować wspólnie, w grupie, jednak główny nacisk położymy na indywidualną pracę pod okiem prowadzącego – “jeden na jeden”. Zamiast kursu fotografii z wykładami czy prezentacjami, będziemy zdobywać fotograficzną wiedzę w praktyce, realizując indywidualne fotograficzne tematy – zadania.

Wyprawy fotograficzne z Jakubą Śliwą to cykliczne ekspedycje fotograficzne do różnych zakątków Indii takich, jak Wybrzeże Malabarskie, Radżasthan (Shekhawati, Pustynia Thar), Ladakh, Haridwar. Warsztaty są organizowane w ciągu całego roku i najczęściej powiązane z odbywającymi się w tym czasie świętami religijnymi, obrzędami i wydarzeniami. Każda fotoekspedycja trwa 2 tygodnie. Organizatorem jest Jakub Śliwa, doświadczony fotografik – podróżnik oraz znawca Indii.

Zdjęcia

INDIE / Kerala / --- / Wyprawy Fotograficzne z Jakubem ŚliwąINDIE / Kerala / --- / Wyprawy Fotograficzne z Jakubem ŚliwąINDIE / Kerala / --- / Wyprawy Fotograficzne z Jakubem ŚliwąINDIE / Kerala / --- / Wyprawy Fotograficzne z Jakubem Śliwą

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl