Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wyprawa Volta ao Mundo w ich drodze przez świat do Brazylii- patronat medialny Globtroter.pl > CHINY, UZBEKISTAN, KIRGIZJA


Volta ao Mundo Volta ao Mundo Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie BRAZYLIA / - / Polska / VM_promoKolejna część relacji z wyprawy Volta ao Mundo do Brazylii.

Wspomnienie Uzbekistanu
Po pustynnych krajobrazach w Kazachstanie, miło odmianą była pojawiająca się w Uzbekistanie zieleń. Na drogach zrobiło się bardziej tłoczno. W Uzbekistanie wjechaliśmy na legendarny jedwabny szlak. Odwiedziliśmy Khivę, Bukharę oraz Samrakandę. W tym tez kraju niestety losy wyprawy zawisnęły na włosku kiedy zdarzył się wypadek. Zmuszeni byliśmy jechać do stolicy Taszkientu gdzie motocykl pomogli nam naprawić dobrzy ludzie a jednocześnie świetni fachowcy.
Więcej o naszych przygodach w Uzbekistanie http://voltamundo.pl/index/category/uzbekistan/
Wyprawa Volta ao Mundo
www.voltamundo.pl
www.facebook.com/Wyprawa.VoltaAomundo

Wspomnienie Kirgistanu
Kirgistan to pierwsze odcinki górskie po, ku naszemu zaskoczeniu, bardzo dobrej nawierzchni asfaltowej. Kręte drogi dostarczały nam wiele wrażeń. Tam po raz pierwszy zobaczyliśmy długo oczekiwane jurty a w jednej z nich nocowaliśmy nad jeziorem Song Kol. Droga nad to jezioro nie była już taka łatwa ale nie mniej przyjemna. Song Kol zostało jednogłośnie ogłoszone najwspanialszym miejscem na dotychczasowej trasie. Kirgistan to również miejsce w którym po raz pierwszy poznaliśmy wspaniałą grupę ludzi, z którymi mieliśmy podróżować przez Chińską prowincje Xinjang w drodze do Pakistanu.
Więcej o naszych przygodach w Kirgistanie na http://voltamundo.pl/index/category/kirgistan/
Wyprawa Volta ao Mundo
www.voltamundo.pl
www.facebook.com/Wyprawa.VoltaAomundo

Wspomnienie Chin
Przygoda z Chinami była dosyć krótka ponieważ był to w zasadzie tranzyt do Pakistanu. Niestety nie mamy dobrych wspomnień z tego okresu a wszystko za sprawą słabo zorganizowanego przewodnika. Przewodnik jest nieodłącznym elementem podróży przez Chiny własnym środkiem transportu. My nie trafiliśmy najlepiej. W podróży przez prowincje Xinjang odwiedziliśmy miasto Kashgar z robiącym wrażenie targiem zwierząt. Nie widzieliśmy żadnego Chińczyka. Podobno wschodnie Chiny są inne…
Więcej o naszych przygodach w Chinach na http://voltamundo.pl/index/category/chiny/
Wyprawa Volta ao Mundo
www.voltamundo.pl
www.facebook.com/Wyprawa.VoltaAomundo

Zdjęcia

BRAZYLIA / - / Polska / VM_promo

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl