Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Eko Ekspedycja - "Freeco 2013" > SłOWACJA, UKRAINA, ROSJA, KAZACHSTAN, MONGOLIA, CHINY, TYBET, NEPAL, TADŻYKISTAN, UZBEKISTAN, TURKMENISTAN, AZERBEJDżAN, ARMENIA, TURCJA


Freeco 2013 Freeco 2013 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / woj. lubuskie / Żagań / Freeco 2013Natalia, Mateusz, Waldek i Janek. Przygotowujemy się do wyruszenia w wyprawę po bezdrożach Azji. Podczas podróży będziemy starali się rozpowszechniać i uczyć od innych prostych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie i codziennym życiu. Chcemy uczyć się wspólnego działania nie opierając go na majątkowych korzyściach lecz czerpać radość ze wspólnego tworzenia. Przemierzając różnorodne kraje czerpać z mądrości i doświadczeń rozmaitych kultur. Poznawać i uczestniczyć w życiu zwykłych ludzi.

Będziemy podróżować Gazem 66, z "domem" na pace. Chemy poznawać ludzi, którzy wciąż bardzo dobrze wiedzą, że ich życie jest nierozerwalnie zależne od natury, dlatego ją szanują i doceniają. Mamy nadzieje zbierać doświadczenia na polu budowania (np. jutry w Mongolii), medycyny naturalnej, jedzenia i gotowania, naturalnej uprawy roślin i hodowania zwierząt, poznać obrzędy i tradycje, miejscowe stroje i instrumenty. Jednak głównym celem jest budowanie z wykorzystaniem śmieci (np. pustych butelek wypełnionych piachem), gliny, słomy i wszystkiego co jest powszechnie dostępne praktycznie za darmo. Będą to doświadczenia nowe dla nas, a także dla ludzi, którzy nam pomogą. Pierwszy projekt powstanie w okolicy Ułan Bator, mamy nadzieje zaangażować w budowanie jak najwięcej chętnych. Następny dłuższy przystanek to tereny wiejskie w Nepalu, tam dołączymy do wolontariuszy, którzy razem z Nepalczykami budując Eko domy poprawiają warunki życia najuboższych. Jednak plan jest elastyczny i może się zmienić w zależności od napotkanych po drodze potrzeb, warunków i możliwośći.
Trasa biegnie przez południową Polskę, zachacza o Słowację, później Ukrainę, Rosję, cały Kazahstan aż do Ułan Bator w Mongolii gdzie zostaniemy na dłużej. Następnie okolice Kathmandu w Nepalu. Tak więc, trzeba będzie się przeprawić przez Chiny i Tybet. Droga powrotna z Nepalu biegnie wzdłuż Himalajów po ich Chińskiej stronie, następnie przez Tadżykistan, Uzbekistan, Turkmenistan, Azerbejdżan, Armenię i Turcję, skąd promem przedostaniemy się do Grecji i przemierzając kraje południowej Europy wrócimy do Polski.

Naszą główną ideą jest chęć dowiedzenia się, o co w tym wszystkim chodzi ? Czy życie polega na zarabianiu pieniędzy, ignorowaniu wszystkiego co mogło by zaburzyć nasz pozorny ład i porządek, który tak naprawde jest bajzlem, bo ludzie zapomnieli o priorytetach i zatracili wartości. Kim jesteśmy, czy mamy w ogóle czas żeby się dowiedzieć ? Czy jesteśmy w stanie pomagać sobie bezinteresownie, działać na rzecz wspólnego dobra bez "odgórnej" organizacji ? Czy jesteśmy jeszcze w stanie chociaż w niewielkiem stopniu cofnąć skutki ludzkiej ignorancji w stosunku do natury i zadziałać NA PRAWDĘ ekonomicznie, wykorzystując odpady do budowania, zamiast produkować nowe materiały zataczając błędne koło. Chcemy uczyć się życia w zgodzie z własnym sumieniem i wartościami oraz oferować swoją pracę, energię i wiedzę, tam gdzie jest to na prawdę potrzebne. Propagować ekologiczne rozwiązania i uczyć się od innych wszędzie gdzie się pojawimy.Jesteśmy na etapie przygotowań, "pozyskiwaniu" patronów, sponsorów i ludzi, którzy w jakikolwiek sposób chcieli by nas wesprzeć, bądź udzielić informacji na temat działań na terenie Azji podobnych do naszej idei.
Bierzemy również udział w konkursie Radiowej Trójki "Miej Odwagę!", który jest memoriałem im. Piotra Morawskiego, na najciekawszy projekt wyprawy.
Jeżeli podoba się Wam nasz pomysł i chcecie nam pomóc oddając swój głos (wystarczy wpisać e-mail) oto adres do naszej wyprawy: http://www.miejodwage.pl/700
Wraz z postępem przygotowań będziemy wrzucali zdjęcia i informacje :)

A oto link do oficjalnego bloga wyprawy: http://ekoekspedycja2013.blog.com/

Zdjęcia

POLSKA / woj. lubuskie / Żagań / Freeco 2013

Dodane komentarze

Travel4ever dołączył
13.01.2013

Travel4ever 2013-02-17 15:56:20

Super pomysł. Podziwiam Wasz entuzjazm i czystość intencji. Zagłosowałam i życzę powodzenia. Trzymam kciuki i pozdrawiam - Małgorzata :)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Inne materiały

SłOWACJA

UKRAINA

ROSJA

KAZACHSTAN

MONGOLIA

CHINY

TYBET

NEPAL

TADŻYKISTAN

UZBEKISTAN

TURKMENISTAN

AZERBEJDżAN

ARMENIA

TURCJA


Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe

Do Rosji a konkretnie do Republiki Kałmucji wybrałem się dla tulipanów. Brzmi to pewnie dość dziwnie ale są tam regiony (w Kałmucji) gdzie na przełomie kwietnia i maja na stepach kwitną dzikie tulipany. Widok podobno bajkowy, tak przynajmniej można było wywnioskować po obrazkach z netu i dlatego tam pojechałem. Niestety tamtego roku wiosna przyszła wcześniej i kiedy przyjechałem, tulipany już przekwitły.

05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?

Przyznaje, że tytuł relacji jest dość prowokujący. Pytanie. Ile razy rozmawiając o wakacyjnych wojażach, kiedy pada słowo Gruzja słyszycie zdanie “Gruzja jest piękna”? Jak jest naprawde wie ogromna rzesza naszych rodaków odwiedzających corocznie ten kraj. Dla mnie jest to trzeci wypad do tego kraju. Pierwszy był w roku 2014, potem w 2016 i teraz, mam więc trochę wyciągniętych wniosków, porównań i przemyśleń.

05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...
05-03
Skiathos – przerwa na nicni...
05-01
Wokół Indii i Nepalu...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec