Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Eko Ekspedycja - "Freeco 2013" > SłOWACJA, UKRAINA, ROSJA, KAZACHSTAN, MONGOLIA, CHINY, TYBET, NEPAL, TADŻYKISTAN, UZBEKISTAN, TURKMENISTAN, AZERBEJDżAN, ARMENIA, TURCJA


Freeco 2013 Freeco 2013 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / woj. lubuskie / Żagań / Freeco 2013Natalia, Mateusz, Waldek i Janek. Przygotowujemy się do wyruszenia w wyprawę po bezdrożach Azji. Podczas podróży będziemy starali się rozpowszechniać i uczyć od innych prostych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie i codziennym życiu. Chcemy uczyć się wspólnego działania nie opierając go na majątkowych korzyściach lecz czerpać radość ze wspólnego tworzenia. Przemierzając różnorodne kraje czerpać z mądrości i doświadczeń rozmaitych kultur. Poznawać i uczestniczyć w życiu zwykłych ludzi.

Będziemy podróżować Gazem 66, z "domem" na pace. Chemy poznawać ludzi, którzy wciąż bardzo dobrze wiedzą, że ich życie jest nierozerwalnie zależne od natury, dlatego ją szanują i doceniają. Mamy nadzieje zbierać doświadczenia na polu budowania (np. jutry w Mongolii), medycyny naturalnej, jedzenia i gotowania, naturalnej uprawy roślin i hodowania zwierząt, poznać obrzędy i tradycje, miejscowe stroje i instrumenty. Jednak głównym celem jest budowanie z wykorzystaniem śmieci (np. pustych butelek wypełnionych piachem), gliny, słomy i wszystkiego co jest powszechnie dostępne praktycznie za darmo. Będą to doświadczenia nowe dla nas, a także dla ludzi, którzy nam pomogą. Pierwszy projekt powstanie w okolicy Ułan Bator, mamy nadzieje zaangażować w budowanie jak najwięcej chętnych. Następny dłuższy przystanek to tereny wiejskie w Nepalu, tam dołączymy do wolontariuszy, którzy razem z Nepalczykami budując Eko domy poprawiają warunki życia najuboższych. Jednak plan jest elastyczny i może się zmienić w zależności od napotkanych po drodze potrzeb, warunków i możliwośći.
Trasa biegnie przez południową Polskę, zachacza o Słowację, później Ukrainę, Rosję, cały Kazahstan aż do Ułan Bator w Mongolii gdzie zostaniemy na dłużej. Następnie okolice Kathmandu w Nepalu. Tak więc, trzeba będzie się przeprawić przez Chiny i Tybet. Droga powrotna z Nepalu biegnie wzdłuż Himalajów po ich Chińskiej stronie, następnie przez Tadżykistan, Uzbekistan, Turkmenistan, Azerbejdżan, Armenię i Turcję, skąd promem przedostaniemy się do Grecji i przemierzając kraje południowej Europy wrócimy do Polski.

Naszą główną ideą jest chęć dowiedzenia się, o co w tym wszystkim chodzi ? Czy życie polega na zarabianiu pieniędzy, ignorowaniu wszystkiego co mogło by zaburzyć nasz pozorny ład i porządek, który tak naprawde jest bajzlem, bo ludzie zapomnieli o priorytetach i zatracili wartości. Kim jesteśmy, czy mamy w ogóle czas żeby się dowiedzieć ? Czy jesteśmy w stanie pomagać sobie bezinteresownie, działać na rzecz wspólnego dobra bez "odgórnej" organizacji ? Czy jesteśmy jeszcze w stanie chociaż w niewielkiem stopniu cofnąć skutki ludzkiej ignorancji w stosunku do natury i zadziałać NA PRAWDĘ ekonomicznie, wykorzystując odpady do budowania, zamiast produkować nowe materiały zataczając błędne koło. Chcemy uczyć się życia w zgodzie z własnym sumieniem i wartościami oraz oferować swoją pracę, energię i wiedzę, tam gdzie jest to na prawdę potrzebne. Propagować ekologiczne rozwiązania i uczyć się od innych wszędzie gdzie się pojawimy.Jesteśmy na etapie przygotowań, "pozyskiwaniu" patronów, sponsorów i ludzi, którzy w jakikolwiek sposób chcieli by nas wesprzeć, bądź udzielić informacji na temat działań na terenie Azji podobnych do naszej idei.
Bierzemy również udział w konkursie Radiowej Trójki "Miej Odwagę!", który jest memoriałem im. Piotra Morawskiego, na najciekawszy projekt wyprawy.
Jeżeli podoba się Wam nasz pomysł i chcecie nam pomóc oddając swój głos (wystarczy wpisać e-mail) oto adres do naszej wyprawy: http://www.miejodwage.pl/700
Wraz z postępem przygotowań będziemy wrzucali zdjęcia i informacje :)

A oto link do oficjalnego bloga wyprawy: http://ekoekspedycja2013.blog.com/

Zdjęcia

POLSKA / woj. lubuskie / Żagań / Freeco 2013

Dodane komentarze

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 2019-07-17 21:41:56

Link nie działa, 6 lat minęło, czy wyjazd doszedł do skutku?

Travel4ever dołączył
13.01.2013

Travel4ever 2013-02-17 15:56:20

Super pomysł. Podziwiam Wasz entuzjazm i czystość intencji. Zagłosowałam i życzę powodzenia. Trzymam kciuki i pozdrawiam - Małgorzata :)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Inne materiały

SłOWACJA

UKRAINA

ROSJA

KAZACHSTAN

MONGOLIA

CHINY

TYBET

NEPAL

TADŻYKISTAN

UZBEKISTAN

TURKMENISTAN

AZERBEJDżAN

ARMENIA

TURCJA


Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl