Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Spotkanie z pasją „Przesmyk Darién - podróż do jądra ciemności”- patronat medialny Globtroter.pl > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją „Przesmyk Darién - podróż do jądra ciemności”Zapraszamy 09.03.2013 o godz. 18.30 na spotkanie z pasją „Przesmyk Darién - podróż do jądra ciemności”!
Jest to opowieść o nie do końca zbadanym, a przez to tajemniczym i pociągającym rejonie naszej planety – Przesmyku Darién.

Zapraszamy 09.03.2013 o godz. 18.30 na spotkanie z pasją „Przesmyk Darién - podróż do jądra ciemności”!
Jest to opowieść o nie do końca zbadanym, a przez to tajemniczym i pociągającym rejonie naszej planety – Przesmyku Darién. Położony między Panamą i Kolumbią uchodzi za miejsce, przed wyjazdem do którego warto poważnie się zastanowić. I to kilkukrotnie ...
O pokonywaniu dziewiczej panamskiej dżungli opowiedzą Michał Zieliński i Tomasz Zakrzewski członkowie ekspedycji „Do jądra ciemności: Strefa Darién”.
Darién jest największą, a przy tym najmniej zaludnioną prowincją Panamy. Choć wydawałoby się, że jest to miejsce strategiczne, bo łączące Amerykę Północną z Południową, nie prowadzi przez nie żadna droga. Niewiele osób decyduje się również na przebycie tego 160-kilometrowego skrawka ziemi. Przyczyna nie leży wyłącznie w trudnościach terenowych, ale również w potencjalnym niebezpieczeństwie w postaci nielegalnych grup zbrojnych oraz przemytników ukrywających się w tamtejszej dżungli. Nieprzypadkowo wśród globtroterów panuje przekonanie, iż przejście Przesmyku Darién jest wyczynem na miarę zdobycia Mount Everestu. Mimo to członkowie ekspedycji „Do jądra ciemności: Strefa Darién” zdecydowali się na walkę oraz eksplorację dżungli. Przejście przez nieprzyjazny górski teren (tzw. serranias), pokryty gęstwiną lasu tropikalnego, przedzieranie się przez mokradła i rzeki, często jedyne dostępne komunikacyjne szlaki, okazało się niemałą próbą sił i charakteru, z której uczestnicy wyszli obronną ręką, choć nie obyło się także bez dramatycznych przygód, o których więcej opowiedzą Michał Zieliński i Tomasz Zakrzewski.
Miejsce: Sala Koncertowa; Wstęp wolny!

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją „Przesmyk Darién - podróż do jądra ciemności”

Dodane komentarze

wyprawyturystyczne dołączył
27.02.2013

wyprawyturystyczne 2013-03-05 15:38:26

zapowiada się ciekawie

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl