Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Busem przez Europę. 14 państw w 30 dni > CZECHY, AUSTRIA, WĘGRY, CHORWACJA, WATYKAN, WłOCHY, MONAKO, SZWAJCARIA, FRANCJA, BELGIA, HOLANDIA, NIEMCY, SłOWENIA


bus_trip bus_trip Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Rzeszów / Rzeszów / Mapa naszej podróżyOdwiedzić 14 państw w 30 dni, a w drogę wybrać się 25-letnim busem, dodatkowo zrobić to jak najmniejszym kosztem? Brzmi jak szalony pomysł. A to nasz plan na wakacje. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia.

Nasze podróżowanie ma potrwać równo 30 dni. Z Rzeszowa ruszamy na Chorwację, by zobaczyć jeziora Plitwickie. Przejedziemy przez Czechy, Austrię i Węgry, zatrzymując się przy okazji w ciekawych miejscach. Następnie obierzemy kurs na zachód, podróżując przez Włochy. Zajrzymy do Rzymu i Watykanu, a także do Monaco. Po odwiedzeniu księstwa skierujemy się w szwajcarskie Alpy odpocząć w głuszy, na łonie natury. Z gór wybierzemy się do miasta sztuki i miłości – Paryża. Po zaspokojeniu głodu kulturalnego pojedziemy delektować się belgijską czekoladą w Brukseli, skąd udamy się na imprezę - do Holandii. Stamtąd do Berlina, żeby znaleźć się w miejscu, w którym kiedyś stał Mur Berliński.
Planowana trasa przebiega przez 14 państw, a do przebycia mamy ponad 6000 km. Z każdego z miejsc, w których się zatrzymamy, stworzymy relacje oceniając przy tym czy warto, a jeśli tak to dlaczego, zatrzymać się w danym punkcie. Planujemy też w każdym z państw na trasie naszego przejazdu zrobić coś szalonego, nietypowego (np. czego nigdy nie robiliście w Paryżu?) i uwiecznić wyzwania na wideo. Zadania będą proponować nasi "fani" (planujemy konkursy na Facebooku).
Jak na zwariowany pomysł przystało, pewnie nie obędzie się bez spania pod namiotami czy na plażach pod gołym niebem. Liczymy na gościnność osób gotowych na przenocowanie ich w swoich czterech kątach.
Chcecie poznać ryzykantów? 8 lipca na podbój Europy wyruszają: Natalia, Joanna, Karola, Oleksii, Marek, Krzysiek, Bartek i Paweł. Studiujemy na różnych kierunkach, pochodzimy z różnych krajów. Znamy się niespełna miesiąc, ale połączyła nas wspólna pasja i chęć wyciśnięcia z życia jak najwięcej.
W krótkim czasie zdołaliśmy skompletować ekipę "BusTrip into the Wild", tak zwariowaną jak sam pomysł, ale udało nam się też załatwić niezawodny środek transportu. Od kilku dni jesteśmy szczęśliwymi właścicielami starego Volkswagena T3, potocznie nazywanego ogórkiem. Na razie jest tylko stary i niezawodny (zdaniem pana Wieśka, naszego mechanika). Za jakiś czas, kiedy go odmalujemy będzie bardzo pięknym, starym, niezawodnym busem.
Niedługo będzie można nam pomoc w zebraniu środków na wyprawę na serwisie - projekt pojawi się na portalu polakpotrafi.pl,

Więcej informacji można znaleźć na naszym FanPage pod adresem www.facebook.com/pages/Bustrip-into-the-Wild/339005546200045
Będą się tam pojawiać aktualne zdjęcia i konkursy. Zapraszamy do odwiedzenia i „lajkowania” profilu ;)

Cel? Odwiedzić 14 państw w miesiąc, w każdym szukać nowych wyzwań. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia. Już dziś jej plan jest dokładnie opracowany. Wiedeń, Balaton, Wenecja, Zurych, Paryż, Bruksela, Amsterdam, Berlin - to tylko niektóre punkty na naszej trasie.

Zdjęcia

POLSKA / Rzeszów / Rzeszów / Mapa naszej podróżyPOLSKA / Rzeszów / Rzeszów / Nasz bus przed remontemPOLSKA / Rzeszów / Rzeszów / Nasz bus przed remontem

Dodane komentarze

kasiaq dołączył
05.01.2013

kasiaq 2013-03-16 23:55:09

Powodzenia :) super pomysł :) trzymam kciuki i proszę o relacje i zdjęcia . Pozdrawiam

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Inne materiały

CZECHY

AUSTRIA

WĘGRY

CHORWACJA

WATYKAN

WłOCHY

MONAKO

SZWAJCARIA

FRANCJA

BELGIA

HOLANDIA

NIEMCY

SłOWENIA


Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl