Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta" Anna Jaklewicz, wyd. Bezdroża - patronat medialny Globtroter.pl > CHINY


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie CHINY / ---- / --- / Chiny w kolorze indygoJakie jest nasze wyobrażenie o Chinach? Gigantyczne miasta? Miliony osób na ulicach? Duszący smog w powietrzu? Być może! Jednak prawdziwe Chiny to nie tylko wielkie aglomeracje!

Wszystkich tych, którzy mieli wątpliwą przyjemność poznać Państwo Środka od tej gorszej strony, a także tych, którzy nie mieli okazji go odwiedzić, zapraszamy w wyjątkową podróż po chińskiej prowincji. Zabierze nas w nią autorka książki „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Anna Jaklewicz spędziła w Chinach 2 lata, podglądając świat „małych ojczyzn” i odkrywając zaskakujące bogactwo kulturowe oraz etniczne tego regionu. Publikacja przenosi czytelnika w rejony położone z dala od wielkich miast, do spokojnych wiosek zagubionych wśród ryżowych pól, gdzie kultywuje się ludowe tradycje, a stroje grup etnicznych i czyste, nocne niebo mają ten sam intensywny odcień koloru indygo.
„Starałam się pokazać Chiny z innej strony niż ta powszechnie znana” – mówi Anna Jaklewicz – „W książce nie ma typowych tematów kojarzących się z Chinami, nawiązuję do nich jeśli wymaga tego kontekst. Przede wszystkim skupiłam się na fascynującej codzienności ludzi zamieszkujących chińskie wioski i miasteczka.”
Książka ukazała się w marcu nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Opowieści Anny Jaklewicz o Chinach, których odcień przypomina kolor indygo, będzie można posłuchać na kilku wiosennych festiwalach podróżniczych. Slajdowiska i spotkania z autorką w najbliższym czasie odbędą się podczas: Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Katowicach (22 marca), Festiwalu Rozjazdy w Rybniku (23 marca), Festiwal Bonawentura.org w Starym Sączu (6 kwietnia), Festiwalu Trzy Żywioły w Krakowie (7 kwietnia) oraz Festiwalu Równoleżnik Zero we Wrocławiu.
Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/bechin.htm
Profil autorki na Facebooku: http://www.facebook.com/jaklewiczanna

Zdjęcia

CHINY / ---- / --- / Chiny w kolorze indygo

Dodane komentarze

dołączył

usunięty/nieznany

Chiny są bogate kulturowo i duży szacunek dla nich dlatego, że do dnia dzisiejszego potrafią się trzymać swoich tradycji nie ważne gdzie by nie mieszkali. Do tego każdy potomek chinski ma obowiązek nauki intensywny języka. Pozdrawiam z Katowice http://www.na-jezykach.pl/aktualnosc/255/znajomosc_jezykow_obcych_w_polsce_2015.html

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl