Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Z BIUREM CZY BEZ BIURA- podróże bliskie i dalekie. Cz. 3 > CHORWACJA, MAROKO, MEKSYK, TAJLANDIA


nitkaska nitkaska Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie CHORWACJA / - / Dubrownik / DubrownikSuper! Jestem prawdziwą podróżniczką! Byłam w Egipcie, w Chinach, w międzyczasie za jakieś małe pieniądze (dla kogo małe dla tego małe, ale przecież jak na biuro – małe!) pojechałam na tanie, autokarowe wycieczki do Beneluksów i Bawarii, dołożyłam trochę więcej i pojechałam do Włoch.

Super! Jestem prawdziwą podróżniczką! Byłam w Egipcie, w Chinach, w międzyczasie za jakieś małe pieniądze (dla kogo małe dla tego małe, ale przecież jak na biuro – małe!) pojechałam na tanie, autokarowe wycieczki do Beneluksów i Bawarii, dołożyłam trochę więcej i pojechałam do Włoch. Wybyczyłam się na Korculi po koszmarnym, z setką (!!!) innych turystów, zwiedzaniu Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry. Szarpnęłam się i poleciałam do Maroka. Postanowiłam odbyć szaloną jak na moje możliwości wyprawę do Tajlandii, potem drugą - do Meksyku, ludzie prawie wszyscy mili, zwiedzanie kurcgalopkiem - ale zorganizowane i wszystko teoretycznie dopięte na ostatni guzik. Walizki mi noszą, o nic się nie martwię, żarcie hotelowe pod turystę, świat jest piękny!
A po ostatnich podróżach odkryłam portal GLOBTROTER. Nowi znajomi, nowe wrażenia, inne zdjęcia, a przecież miejsca niby te same… Okazuje się, że nie wiem jak smakuje prawdziwe tajskie jedzenie, że nie miałam czasu zajrzeć w „boczne” uliczki. I tylko czytając relacje globtroterów dziwię się dlaczego ja nie widziałam tego co oni???
A w międzyczasie udało mi się nawiązać kilka „globowych” znajomości. Jedna obfituje w codzienne kontakty, rzadsze spotkania i wspólne plany podróży. Na razie skończyło się na …. No cóż, na wycieczce z biurem! Ale już wiem, że to ostatni taki wyjazd. Planujemy szaloną wyprawę zdając się na wybór moich młodych znajomych poznanych na wycieczce do Chin. Oni po tamtych doświadczeniach wyciągnęli wnioski i podróżują sami. Jest taniej i ciekawiej. Ja wnioski wyciągam powoli, ale lepiej późno niż wcale.


Tak więc – JADYMY jakby to powiedział Hajer!

Zdjęcia

CHORWACJA / - / Dubrownik / DubrownikCHORWACJA / - / Korcula / Na KorculiMAROKO / - / El Jadida / CodziennośćMAROKO / - / Fez / BerberMEKSYK / - / Chichen Itza / Chichen ItzaMEKSYK / - / Kanion Sumidero / Kanion SumideroWłOCHY / - / Siena, Toskania / Przed PALIOWłOCHY / - / Półwysep Apeniński / PompejeTAJLANDIA / - / Sukhothai / Zbieranie dobrych uczynkówTAJLANDIA / - / Bangkok / Pałac Królewski

Dodane komentarze

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 2013-04-01 22:16:52

Rzok, trochę dystansu do siebie, please.

[konto usuniete] dołączył
29.01.2012

[konto usuniete] 2013-04-01 22:12:43

przepraszam za literówkę nitkasko. A co do Miecie jest on moim nikiszowiecki guru podróżniczym i to całkiem serio ...

[konto usuniete] dołączył
29.01.2012

[konto usuniete] 2013-04-01 22:10:23

Wzruszyłaś mnie Nitakso. Wspaniały tekst, ubogacający i merytorycznie doskonały. Czemu jeszcze nie piszesz dla Martyny Wojciechowskiej???

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 2013-04-01 16:49:07

też myślę, ze rejonom które nas interesują ten konflikt nie zagrozi, ale myslę, ze niestety jest bardzo, bardzo realny. A Kereę chciałam bardzo odwiedzić...

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2013-04-01 16:35:48

Korea daleko. To jednak zupełnie inny rejon Azji

[konto usuniete] dołączył
03.07.2010

[konto usuniete] 2013-04-01 15:52:39

A co myślicie o groźbie wojny ze strony Korei? Rozejdzie się "po kościach" czy nie? A jak nie, to chyba w tamtych rejonach nie będzie zbyt bezpiecznie?

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 2013-04-01 15:49:07

już się nie mogę doczekać kolejnej wyprawy. I bardzo liczę na to, ze to będzie Azja:)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2013-04-01 12:28:47

Też dołożę moje 3 grosze. Porównując kilka, że tak powiem destynacji, wydaje mi się, że Azja Południowo-Wschodnia jest najprzyjemniejszym miejscem do samodzielnego zwiedzania. Transport, hoteliki, malutkie agencje, które za kilka-kilkanaście dolarów zorganizują wycieczkę do dowolnego miejsca w okolicy, goście z motorowerami, którzy za jeszcze mniejsze pieniądze tamże zawiozą i poczekają,znajomość języków - to wszystko tam jest i czeka

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 2013-03-31 23:47:44

Obiecałeś wsparcie radami - jeśli to będzie ten kierunek przypomnę się:)

jedrzej dołączył
07.03.2006

jedrzej 2013-03-31 23:43:12

Jak już będziecie w tym wymarzonym Wietnamie koniecznie odwiedźcie plaże w Nha Trang i kompleks My Son (taki wietnamski Angkor)

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 2013-03-31 23:40:10

Jędrzej, w 2003 roku mnie się nawet nie śniło, że będę podróżować! Gdziekolwiek poza wyjazdami do mojego ulubionego Jeruzala! A teraz mam ogromną nadzieję, ze ta daleka podróż z moimi znajomymi dojdzie do skutku. Jeśli jednak nie - jedziemy z Anią do wymarzonego Wietnamu:)

jedrzej dołączył
07.03.2006

jedrzej 2013-03-31 23:33:31

Brawo i tak trzymać. Ja do takich samych wniosków doszedłem w 2003 roku.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły