Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Festiwal Kultur Świata im. Tony'ego Halika > GHANA, IRAK, IRAN, KAZACHSTAN, MEKSYK, NEPAL, TURCJA


Festiwal Halika Festiwal Halika Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / dolnośląskie / Oborniki Śląskie / Festiwal Kultur Świata im. Tony\'ego HalikaW dniach 4-5 października odbędzie się już IV edycja Festiwalu Kultur Świata im. Tony'ego Halika w Obornikach Śląskich. To okazja do spotkania nie tylko z podróżnikami, ale przede wszystkim z niezwykłymi ludźmi, których spotkali po drodze i z kulturami odległych krajów. Prócz pokazów slajdów, wystąpień prelegentów i ciekawych warsztatów, na wszystkich będą czekały jeszcze liczne, dodatkowe atrakcje.
Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Ośrodek Kultur Świata będący organizacją pozarządową działającą
na terenie Obornik Śląskich i Wrocławia od 2008 roku. Od początku regularnie organizuje spotkania z ciekawymi i
nietuzinkowymi ludźmi, a od czterech lat angażuje się w obornicki Festiwal.

Jest już program IV Festiwalu Kultur Świata. Wszystkich ciekawych świata i ludzi zapraszamy w pierwszy weekend Października do Obornik Śląskich.

Ania i Robb Maciąg zabiorą Nas w Podróż do Serca Azji, w podróż w czasie. Podróz do miejsc gdzie ten czas się zatrzymał i miejsc gdzie się cofnął.
Podróz do ludzi, którzy po upadku ZSRR musieli wygrzebać się z ruin starego świata na powierzchnię nowego. Odnaleźć nowe zajęcie, powrócić do starych, zapomnianych zawodów, nauczyć się żyć bez prądu, bez autobusów, bez lekarzy.
Julia Wizowska pokaże wszystkim, że Kazachstan to nie tylko step, góry i jurty. Żyje tam ok 150 narodowości, a historia architektury w Kazachstanie sięga czasów Jedwabnego Szlaku.
Bartosz Malinowski wraz żoną Asią przeprowadzą Nas przez Chadar, lodową drogę w sercu Himalajów Indyjskich, Przez kilka dni wędrówki przy temperaturach spadających do - 30 st. C i na wysokości ponad 3500 m n.p.m. trwają zmagania z niebezpieczeństwami, jakie niesie przejście Chadaru. Kilkusetletnia tradycja Chadaru właśnie się kończy za sprawą budowanej drogi kołowej.
Borys Bińkowski zabierze Nas do Ghany. Będzie to opowieść o codzienności mieszkańców małych miejscowości Ghany. Udamy się do miejsc, które nie są opisane w żadnym przewodniku, a czasem trudno je znaleźć na mapie. Opowieść radościach i problemach życia codziennego, zwyczajach świąt i szczególnych wydarzeń.
Paweł Kozłowski przybliży Nam historię i kulturęKurdów. Choć nie znajdziemy Kurdystanu na żadnej mapie, jego społeczność liczy blisko 40 mln ludzi, rozsianych w 4 państwach: Turcji, Syrii, Iranie i Iraku. Kiedy Paweł przemierzał Turcję stopem, kierowca- mieszkaniec Ankary (bardzo sympatyczny zresztą) zapytał jaki jest cel naszej podróży..Kiedy padła odpowiedź „Iracki Kurdystan”, zatrzymał się, zmierzył wzrokiem i powiedział: „Przecież to terroryści.. a wy nie macie nawet kamizelek!”
Ten region świata bezwzględnie warto odwiedzić, choćby po to żeby wyrobić sobie własny pogląd na skomplikowaną kwestię kurdyjską.
Julia Zabrodzka i Bartek Kaftan przybliżą Nam współczesną sytuację Majów – ludzi, których kulturze wróżono zagładę, a oni już niejeden koniec świata przetrwali. Może tym razem też się uda.

Dla żądnych wiedzy proponujemy warsztaty o etycznym podróżowaniu i warsztaty kulinarne.

Chcemy Wam również przybliżyć miejsce, do którego Was zapraszamy – Oborniki Śląskie. Zielone miasteczko w okolicach Wrocławia, nazywane przez niektórych miasto-ogród. Zwiedzanie będzie sprytnie wplecione w grę miejską.

Śledźcie Nas na naszym profilu www.facebook.com/OsrodekKulturSwiata i na Naszej stronie www.festiwalhalika.pl


Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Zdjęcia

POLSKA / dolnośląskie / Oborniki Śląskie / Festiwal Kultur Świata im. Tony\'ego Halika

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl