Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Stary, młodzi i morze" Marcin Jamkowski, Jacek Wacławski - patronat medialny Globtroter.pl > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Polecamy porywającą opowieść Marcina Jamkowskiego i Jacka Wacławskiego o pasji żeglowania, potędze przyjaźni i o realizacji marzeń - „Stary”, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk".

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się porywająca opowieść Marcina Jamkowskiego i Jacka Wacławskiego o pasji żeglowania, potędze przyjaźni i o realizacji marzeń. „Stary”, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk to pełna przygód i humoru książka o grupie 20-latków, którzy na pokładzie jachtu „Stary” opłynęli Amerykę Południową i przez Horn dotarli do Antarktydy — jako najmłodsi Polacy w historii. Kilka lat później jako najmłodsza ekipa na świecie i w rekordowym czasie przepłynęli legendarne Przejście Północno-Zachodnie — z Atlantyku na Pacyfik przez północną Kanadę. To jak żeglarski Everest i K2. Mało kto decyduje się na to przed czterdziestką, oni to zrobili, mając o połowę mniej lat. Książka jest pochwałą odwagi i szaleństwa jednocześnie.

„Wszystko zaczęło się od marzeń. – wspomina Jacek Wacławski, dziś kardiolog w Śląskim Centrum Chorób Serca – „Od postanowienia dwóch nastolatków, że w trakcie studiów wybudują jacht, a po otrzymaniu dyplomu popłyną w wielką podróż dookoła świata. Potrafiliśmy rozmawiać o tym kilka razy dziennie.”

Do książki dołączony jest film w reżyserii Konstantego Kulika, „W poszukiwaniu legendy”. Wielokrotnie prezentowany na festiwalach filmowych, a na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo zdobył dwie nagrody – za najlepszy film i najlepszą reżyserię.

Filmowa zapowiedź książki: http://www.youtube.com/watch?v=9uozem1quYY

Spotkanie premierowe odbędzie się w środę 9 października 2013 w Księgarni Wrzenie Świata (Gałczyńskiego 7) w Warszawie o godz. 19.00. Poprowadzi je Paweł Drozd, dziennikarz radiowej Trójki.

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/stary-mlodzi-i-morze-od-antarktydy-do-alaski-wyprawa-wokol-obu-ameryk-marcin-jamkowski-jacek-waclawski,belege.htm

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl