Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Projekt Optibus Eurotrip 2014 > CZECHY, AUSTRIA, SłOWENIA, CHORWACJA, WłOCHY, FRANCJA, MONAKO, SZWAJCARIA, LUKSEMBURG, BELGIA, HOLANDIA, NIEMCY


Projekt Optibus Projekt Optibus Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / mazowieckie / Warszawa / Eurotrip 2014Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera - projekt Optibus. Jego uczestnicy zamierzają odwiedzić 12 państw, w tym ponad 34 miasta Europy, a trasa zajmie ponad 6000 km.

Projekt Optibus - projekt stworzony przez dwóch pozytywnie pokręconych wariatów, którzy chcą spełnić swoje marzenie i wyruszyć busem-camperem w świat.

W 2012 na wakacjach w Łebie spędzając miło czas, lecz jednak zbyt monotonnie jak dla nas, myśleliśmy jak za rok urozmaicić sobie wakacje i fajnie spędzić przerwę pomaturalną - w końcu najdłuższą w naszym życiu ;)

„A za rok lecimy w trip’a !”

Od tych słów wszystko się zaczęło i narodził się w naszych głowach Projekt Optibus. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy czy wszystko pójdzie jak należy czy zbierzemy ludzi, co będzie z samochodem i kasą, ale nie przejmowaliśmy się tym bo chcieliśmy spełnić swoje marzenie.
Tak Padł pomysł żeby pojechać w trip po Europie, lecz ze względu na to, że wykruszyły się chętne osoby oraz zabrakło nam środków musieliśmy przełożyć wyprawę na następny rok.

Jednak nie traciliśmy zapału i w 2014 chcemy objechać Europę Zachodnią. Zabraliśmy się do tego z dwa razy większą motywacją, stworzyliśmy naszą stronę, Fanpage i od dłuższego czasu planujemy dokładny plan podróży. Zamierzamy odwiedzić 12 państw, w tym ponad 34 miasta Europy, a trasa zajmie nam ponad 6000 km i uważamy, że uda nam się to z odrobiną szczęścia i dużą ilością naszej ciężkiej pracy. Za noclegi nie zamierzamy zapłacić ani złotówki, wszystkie na dziko w namiotach lub w busie, jeżeli chodzi o jedzenie to też nie będziemy rozrzutni, słynne restauracje w Monako czy w Paryżu nas na pewno nie zobaczą, cały prowiant zabieramy ze sobą z Polski!

Trasa: Warszawa-Praga-Wiedeń-Lublana-Zagrzeb-Rijeka-Wenecja-Mediolan-Werona-Monako-Saint-Tropez-Marsylia-Genewa-Paryż-Luksemburg-Bruksela-Amsterdam-Berlin-Warszawa

Nazwa :) - co znaczy ? To proste, jak można się łatwo domyślić słowo bus to pojazd wieloosobowy przeznaczony do transportu, natomiast "opti", pochodzi od łacińskiego "optimus" , czyli optymistyczny. Dlaczego tak? A no dlatego, że rzadko która z osób, której mówimy o tym projekcie wierzy w jego powodzenie, naszym zdaniem to duży błąd i pesymistyczne nastawienie, któremu jesteśmy przeciwni :) Chcemy pokazać innym młodym ludziom, że warto jest mieć marzenia i dążyć do ich realizacji, że nie wszystko co jest trudne do zrobienia oznacza, że jest nieosiągalne. Chcemy pokazać każdemu z osobna i wszystkim w całości, że dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i życzliwości innych ludzi da się osiągnąć wszystko co tylko postawimy sobie za cel.
Projekt stworzyliśmy we dwóch, lecz w busie jest planowane miejsce dla 6 osób, tak więc na każdą wyprawę będziemy zabierać ze sobą 4 osoby. Warto pytać się co i jak i czy są jakieś wolne miejsca, może to akurat Ty wyjedziesz z nami w tę niezapomnianą przygodę!

Więcej szczegółów możecie przeczytać na naszej stronie internetowej i czytając nasz Fanpage na portalu Facebook, na których to będziemy umieszczać najnowsze informacje zarówno z postępów przygotowań do trasy, jak i podczas niej z codziennymi relacjami, filmikami i zdjęciami, którymi na pewno będziemy się z Wami dzielić!

http://projektoptibus.wix.com/projekt
https://www.facebook.com/ProjektOptibus
http://www.youtube.com/user/ProjektOptibus/videos
http://instagram.com/projektoptibus


Zdjęcia

POLSKA / mazowieckie / Warszawa / Eurotrip 2014POLSKA / mazowieckie / Warszawa / Projekt Optibus

Dodane komentarze

Jak dołączył
14.01.2014

Jak 2014-01-14 20:16:44

"Witam .
Szukam chętnych na spływ Leną ,Dwie osoby termin 15-20 05-2014 powrót 0k 01-09 -2014"

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl