Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

KADRY ZE ŚWATA – PODRÓŻE OKIEM POLAKÓW Spełnij podróżnicze marzenia dzieci razem z nami! > POLSKA


KADRY ZE ŚWIATA - podróże okiem Polaków KADRY ZE ŚWIATA - podróże okiem Polaków Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / -- / KADRY ZE ŚWIATA - podróże okiem PolakówPolecamy konkurs fotograficzny organizowany przez Fundację KADRY ZE ŚWIATA! Nad tegoroczną edycją patronat objął także Globtroter.pl. Jesteśmy przekonani, że są wśród nas prawdziwi artyści fotografii, którzy chętnie włączą się w akcję :-)

Fotografia, Podróże, Ciekawość świata, a przede wszystkim Chęć Pomagania Innym - to właśnie Kadry ze Świata, czyli grupa kilku osób, których połączyły wspólne zamiłowania i gotowość do zarażania swoimi pasjami innych, a szczególnie tych najbardziej potrzebujących, którzy z różnych powodów nie mogą spełniać swoich marzeń – dzieci i młodzieży w potrzebie!


CEL FUNDACJI

Naszym głównym celem jest zebrane środków w celu organizacji corocznej podróży marzeń dla najmłodszych. Działamy od 2010 i do tej pory dzięki pomocy, wsparciu i zaangażowaniu wielu osób oraz sponsorów udało nam się zorganizować następujące wyprawy:

• 2011: Podróż marzeń do Laponii dla dwójki chorych nastolatków we współpracy z Fundacją Marka Kamińskiego
• 2012: Podróż marzeń do Barcelony dla dwóch wychowanków Domu Dziecka
• 2013: Podróż marzeń w Polskie Góry, czyli tym razem trochę bliżej, ale za to dla większej liczby osób, bo aż dla 11 dzieci i 6 mam z Domu Samotnej Matki.

Oprócz wypraw marzeń udało nam się również przeprowadzić kilkukrotnie profesjonalne szkolenia podróżniczo – fotograficzne oraz warsztaty psychologiczne dla dzieci i ich rodziców, w trakcie, których uczymy sztuki fotografii, pokazujemy jak ważne są w życiu pasje, wyznaczanie celów i zastosowanie praktycznych umiejętności organizacyjnych w podróży jaki i w życiu codziennym. Zachęcamy też do otwartości na inne kultury, przełamujemy stereotypy narodowościowe, promujemy postawę tolerancji oraz pomagamy im odzyskać poczucie własnej wartości.


CO ROBIMY

W celu zebrania funduszy w każdym roku podejmujemy szereg starań, aby urzeczywistnić marzenia najmłodszych. Organizujemy coroczny konkurs fotograficzny, w którym z nadesłanych zdjęć Polskich podróżników i fotografów, jury wybiera 20 najpiękniejszych Kadrów. Są one następnie przekazywane na ogólnopolskie wystawy fotograficzne i aukcje organizowane w różnych zakątkach kraju, a także wykorzystywane są do Kadrowego kalendarza, ze sprzedaży którego organizujemy podróże marzeń dla dzieci.


Od 01.03.2014 do 30.03.2014 trwa kolejna zbiórka zdjęć podróżniczych. Zyski ze sprzedaży przeznaczone są na organizację podróży marzeń.

UWAGA! W dniach 10.03.2014 -29.03.2014 w Galerii Open PKP na Dworcu Centralnym w Warszawie można oglądać wystawę fotograficzną pt: "Kadry ze świa¬ta - po¬dró¬że okiem Po¬la¬ków III edycja" będącą zbiorem zwycięskich fotografii zeszłorocznego konkursu fundacji.WSPIERAJĄ NAS

Nasze działania spotkały i spotykają się z przychylnością mediów, firm, a także osób prywatnych i autorytetów w rozmaitych branżach, dzięki czemu zdobywają co raz większe uznanie i kończą się sukcesem. Do tej pory poparli nas między innymi: KARMAR, Radio Pin, PKP, Lotnisko Chopina, Stowarzyszenie Kilimandżaro, magazyn Poznaj Świat, Groupon, GoodPhoto, oraz takie osoby jak Zbigniew Furman, Krystyna Gutowska, Mateusz Damięcki, Krzysztof Miller, Marta-Żmuda-Trzebiatowska i inni.


TY TEŻ DOŁĄCZ DO NAS I POMÓŻ SPEŁNIĆ PODRÓŻ MARZEŃ!

Zajrzyj na naszego facebook.com/kadryzeswiata oraz stronę internetową http://www.kadryzeswiata.pl , gdzie w zakładce „jak pomóc” dowiesz się o wszystkich możliwościach wsparcia naszej inicjatywy.


Zdjęcia

POLSKA / --- / -- / KADRY ZE ŚWIATA - podróże okiem Polaków

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl