Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna" Zofia Piłasiewicz Wydawnictwo Bezdroża- patronat medialny Globtroter.pl > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Jeśli fascynuje Was Syberia, planujecie podróż Koleją Transsyberyjską lub po prostu kochacie podróże, to koniecznie przeczytajcie najnowszą książkę Bezdroży!

"Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna"
Zofia Piłasiewicz
Wydawnictwo Bezdroża

Zdjęcia: ---, ---, "Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna" Zofia Piłasiewicz Wydawnictwo Bezdroża, POLSKA
---, ---, "Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna" Zofia Piłasiewicz Wydawnictwo Bezdroża, POLSKANakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja "Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna". Książka jest zapisem dwóch podróży na Syberię, które autorka - Zofia Piłasiewicz odbyła wraz z grupą przyjaciół. Najpierw wiele dni Koleją Transsyberyjską, potem marszem przez tajgę, wreszcie drogą wodną, nurtem Jeniseju, Chamsary i Uług-O. To zapis walki z wodnym żywiołem, opowieść, która wciąga, snuje się jak dym z ogniska i zaprasza, by dołączyć. Autorka opisuje nie tylko swoje spotkania z niesamowitą przyrodą, ale również z miejscową ludnością.

"Zamierzaliśmy poznawać Tuwę z perspektywy rzek Issyk-Sug, Chamsara i Bij-Chiem (Wielki Jenisej), Uług-O. Ale spływy to jedynie pretekst do niezwykłego spotkania z tą dziką i jakże piękną przyrodą. Do kontaktu z niezwykłymi mieszkańcami tych ziem. – pisze Zofia Piłasiewicz –Podróże do Tuwy pozwoliły nam dotknąć jakiejś niezwykłej esencji życia... i już na zawsze w nas pozostały."

Zofia Piłasiewicz z zawodu jest psychologiem, z zamiłowania podróżniczką. W 2005 roku otrzymała wyróżnienie od Kapituły Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy 2005 za przejmującą relację ze spływu rzekami Tuwy – jednej z najbardziej egzotycznych i najpiękniejszych republik Syberii.

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/syberyjski-sen-opowiesc-bezdrozna-zofia-pilasiewicz,beznur.htm


Zdjęcia

POLSKA / --- / --- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl