Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Teatr ryb. Podróże po Nowej Funlandii i Labradorze" John Gimlette Wydawnictwo Czarne- patronat medialny Globtroter.pl > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / ---- / --- / Dzisiaj premiera kolejnej książki Wydawnictwa Czarne z serii Orient Express- "Teatr ryb. Podróże po Nowej Funlandii i Labradorze" John Gimlette. Pora wyruszyć w brawurową podróż do nieznanej krainy dorsza!

Premiera książki: 13 maja 2014

Przekład z języka angielskiego Hanna Pustuła-Lewicka

John Gimlette, autor fenomenalnego Dzikiego wybrzeża, zaprasza w kolejną niezwykłą podróż, tym razem na niedostępne, skute lodem ziemie Nowej Fundlandii i Labradoru. Punktem wyjścia dla tej eskapady stał się pamiętnik jego pradziadka, doktora Eliota Curwena, który latem 1893 roku pracował jako lekarz na tym najdalej na północ wysuniętym skrawku imperium brytyjskiego. W opowieści Gimlette’a przeszłość przeplata się z teraźniejszością, historyczne konflikty zderzają się ze współczesnymi problemami, a barwne postacie sprzed wieków stają obok dzisiejszych mieszkańców tych niegościnnych brzegów. Czytelnik zaś rusza w brawurową podróż do nieznanej krainy dorsza.


Zdjęcia: ---, ----, "Teatr ryb. Podróże po Nowej Funlandii i Labradorze" John Gimlette, POLSKA
---, ----, "Teatr ryb. Podróże po Nowej Funlandii i Labradorze" John Gimlette, POLSKAChristopher Ondaatje, „The Literary Review”:
"John Gimlette obawiał się, że Nowofundlandczycy przyjmą tę książkę nieufnie. Nie powinien był – chociaż mieszkańcy Skały uważają, że to niemożliwe, by cudzoziemiec potrafił sportretować ich wiernie."


The Traveller”:
"Niewielu współczesnych pisarzy pisze tak lekko, ma równie znakomite oko do szczegółów i cięty dowcip. Mieszkańcy Nowej Fundlandii, jakby wyjęci z Dickensa, stanowią idealny materiał dla jego pióra. Gimlette obnaża ich drobne dziwactwa, nie wystawiając ich na pośmiewisko."


The New York Times”:
"Książka Gimlette’a tchnie zrozumieniem pejzażu i zamieszkujących go ludzi "

Więcej informacji na http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/teatr-ryb

Zdjęcia

POLSKA / ---- / --- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl