Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Trzeci stopień ryzyka > AFGANISTAN, IRAK, IRAN, TURCJA, SYRIA, CHINY, INDIE, MEKSYK, MALEZJA, AUSTRALIA, WIETNAM, USA, URUGWAJ, KUWEJT, BRAZYLIA, PERU, PARAGWAJ, CHILE


Trzeci Stopień Ryzyka Trzeci Stopień Ryzyka Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Mazowsze / Warszawa / LogoTrzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

Co planuję?
Z dniem 10 października 2014 wyruszam samotnie w kierunku bliskiego wschodu. Celem jest okrążenie ziemi przy minimalnym nakładzie finansowym. Sypiając w namiocie i u couchsurferów, przemieszczając auto i jachto-stopem, a w kwestiach jedzenia polegając na freeweganizmie i poznanych w trasie ludziach. Zamierzam przemierzyć takie trasy jak między innymi Karakorum highway, Route 66 czy słynny australijski Outback. Relacje z miejsc zapominanych przez turystów jak magiczne osady w dolinie Indusu, czy omijanych szerokim łukiem przez innych backpackerów jak folklor Syrii i Iraku będę na bieżąco relacjonować na blogu. W telegraficznym skrócie, moim celem jest ekstremalna podróż w głąb siebie przez sześć kontynentów.

Dlaczego jadę?
Obok osobistych celów, stawiam sobie za zadanie także zarażanie miłością do podróży, obalenie mitu o dalekich podróżach zarezerwowanych wyłącznie dla bogatych elit, oraz a także przede wszystkim zwrócenie uwagi na powiększającą się skalę konsumpcjonizmu w miejscach, których on jeszcze niedawno nie dotyczył.
W podróży będę także realizować projekt "I'm from Poland", w ramach którego w krótkich filmikach pokażę postrzeganie nas, Polaków za granicą, skojarzenia i stereotypy związane z Polską a także mniejszą lub większą wiedze na jej temat wśród ludzi z różnych zakątków świata.

Zdjęcia

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo

Dodane komentarze

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 2019-07-25 23:44:42

Jest rok 2019. Czy podróż się skończyła? Jeśli tak, to dlaczego nie ma tu żadnej wzmianki?

wowojtek dołączył
07.07.2016

wowojtek 2016-08-27 18:52:42

"i GDZIE jestes...."

Vagabond dołączył
23.07.2014

Vagabond 2014-07-24 20:45:47

Bardzo ambitny plan, ryzykowny. Myślę , że było by zdecydowanie bezpieczniej w małej grupie , lub chociażby dwie osoby. Oby nie zabrakło motywacji. Powodzenia

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Inne materiały

AFGANISTAN

IRAK

IRAN

TURCJA

SYRIA

CHINY

INDIE

MEKSYK

MALEZJA

AUSTRALIA

WIETNAM

USA

URUGWAJ

KUWEJT

BRAZYLIA

PERU

PARAGWAJ

CHILE


Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl