Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Nocleg w chatce na środku górskiego jeziora i błądzenie po jaskiniach, czyli „must do” w Tajlandii. > TAJLANDIA


Podróże Obieżyświatki Podróże Obieżyświatki Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie TAJLANDIA / Surat Thani / Khao Sok National Park / Poranek na jeziorzeTajlandia w ostatnich latach przeżywa boom polskich turystów. Prawie każdy kto tam przyejżdża widział turystyczny Bangkok i Kho San Rd., Chiang Mai, wyspy na południu np. Koh Phi Phi i imprezował na Full Moon party. Jednak Tajlandia kryje w sobie o wiele więcej ciekawych i mniej turystycznych miejsc, które o wiele bardziej warto zobaczyć jak Khao Sok National Park. Nigdy nie wróciłabym do BKK, ale do Khao Sok wróciłabym w każdej chwili.

Zdjęcia: Khao Sok National Park, Surat Thani, Poranek na jeziorze, TAJLANDIA
Khao Sok National Park, Surat Thani, Poranek na jeziorze, TAJLANDIA


Park znajduje się w prowincji Surat Thani na południu Tajlandii. Można się tam dostać lądem i powietrzem z wielu miast w Tajlandii np. Krabi, Pukhet, BKK.
Park Narodowy znajduje się w górach, których część została zalana tworząc wielkie górskie jezioro o powierzchni prawie 740 km2!!
Na terenie parku znajduje się 48 gatunków ssaków (w tym słonie, gibony i małpy), 311 gatunków ptaków w tym (w tym dzioborożce, przypominające tukany), 38 gatunków nietoperzy i wiele gadów i owadów. Kiedyś na terenie parku polowano na tygrysy, ale obecnie są one pod ochroną i nie praktykuje się już tego typu zachowań.

Park Narodowy ma ofertę pełną atrakcji, od jedno do kilkudniowych wycieczek. Za nie wygórowaną, moim zdaniem (około 230 zł), cenę można spędzić noc w chatkach na jeziorze, penetrować jaskinie (w jednej z jaskiń, w których byłam trzeba było przechodzić przez lodowata wodę po pachy a w drugiej oglądaliśmy węże, pająki i nietoperze; niezapomniane wrażenia!), pływać na kajakach po górskim jeziorze, kąpać się w turkusowym górskim jeziorze, uczestniczyć w nocnym i porannym safari łodzią po jeziorze i obserwować dzikie zwierzęta w swoim naturalnym środowisko. Od tego zapewniony jest doświadczony lokalny przewodnik, pyszne tajskie jedzenie, nocleg i przekąski podczas wycieczek. Rozrywkę wieczorem w chatkach na środku jeziora zapewnia przewodnik. Ponad to można jeszcze skakać z klifu do wody, jeździć na słoniach, chodzić po górach w parku. Zależy kto ile ma czasu i jakim budżetem dysponuje.

Zdjęcia: Khao Sok National Park, Surat Thani, Nocleg w chatce na górskim jeziorze , TAJLANDIA
Khao Sok National Park, Surat Thani, Nocleg w chatce na górskim jeziorze , TAJLANDIA


Zdjęcia: Khao Sok National Park, Surat Thani, Jedna z  jaskiń do której wchodziliśmy. Ta była pełna węży, pająków i nietoperzy.  , TAJLANDIA
Khao Sok National Park, Surat Thani, Jedna z jaskiń do której wchodziliśmy. Ta była pełna węży, pająków i nietoperzy. , TAJLANDIA


Zdjęcia: Khao Sok National Park, Surat Thani, Pająki w jednej z jaskiń, TAJLANDIA
Khao Sok National Park, Surat Thani, Pająki w jednej z jaskiń, TAJLANDIA


Zdjęcia: Khao Sok National Park, Surat Thani, Lokalny przewodnik podczas jednej w wypraw łodzią, TAJLANDIA
Khao Sok National Park, Surat Thani, Lokalny przewodnik podczas jednej w wypraw łodzią, TAJLANDIA


Zdjęcia: Khao Sok National Park, Surat Thani, Znajdź tubylca, czyli dzikie zwierzęta w Tajlandii , TAJLANDIA
Khao Sok National Park, Surat Thani, Znajdź tubylca, czyli dzikie zwierzęta w Tajlandii , TAJLANDIA


Zdjęcia: Khao Sok National Park, Surat Thani, Łodzią po Parku Narodowym , TAJLANDIA
Khao Sok National Park, Surat Thani, Łodzią po Parku Narodowym , TAJLANDIA


Na całym jeziorze są cztery osady Parku Narodowego oferujące tanie noclegi, ale dla tych, którzy na koszty nie patrzą, prywatne firmy proponują nocleg o wyższym standardzie.

W sezonie najlepiej zabukować wycieczkę do parku przez internet albo przez hotel/ośrodek w którym się zostaje. W niższym sezonie wystarczy zjawić się w hotelu wieczór wcześniej i nie powinno być problemów, aby następnego dnia wyruszyć w góry. W moim przypadku miła pani w guesthouseie Baan Khao Sok wypytała nas o nasze oczekiwania i ile czasu mamy, po czym zaoferowała wycieczkę, która by nam pasowała.

Przed wyjazdem warto zapoznać się z lista rzeczy wartych do zabrania jak np. torby wodoodporne, latarki czołówki, papier toaletowy, krem z filtrem UV itp. Bo a miejscu niestety nie można niczego dostać.

Więcej informacji na temat Khao Sok National Park i tamtejszych atrakcji możecie znaleźć tutaj http://www.khaosok.com/

Zdjęcia

TAJLANDIA / Surat Thani / Khao Sok National Park / Poranek na jeziorzeTAJLANDIA / Surat Thani / Khao Sok National Park / Nocleg w chatce na górskim jeziorze TAJLANDIA / Surat Thani / Khao Sok National Park / Jedna z  jaskiń do której wchodziliśmy. Ta była pełna węży, pająków i nietoperzy.  TAJLANDIA / Surat Thani / Khao Sok National Park / Pająki w jednej z jaskińTAJLANDIA / Surat Thani / Khao Sok National Park / Lokalny przewodnik podczas jednej w wypraw łodziąTAJLANDIA / Surat Thani / Khao Sok National Park / Znajdź tubylca, czyli dzikie zwierzęta w Tajlandii TAJLANDIA / Surat Thani / Khao Sok National Park / Łodzią po Parku Narodowym

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl