Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

7.11.2014 Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska" > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Tomek Tułak Już w najbliższy piątek w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się kolejne Spotkanie z pasją! Tym razem poznacie Tomasza Tułka, który zabierze Was w podróż Koleją Transsyberyjską oraz poznacie zamarznięty Bajkał i Syberię oczami Darii Pawędy.

7 listopada (piątek), godz. 18:30
Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska"
Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp wolny


Zdjęcia: ---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska", POLSKA
---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska", POLSKATym razem wybierzemy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata – Bajkał. Popłyniemy w rejs po Bajkale. Czekają nas piesze wycieczki po wyspie Olchon, półwyspie Święty Nos i górach Chamar-Daban oraz niekończące się lasy Syberii. Poznamy znikające kultury plemion syberyjskich takich jak Buriaci czy Ewenkowie. Odkryjemy świat na pograniczu wielu religii: buddyzmu, szamanizmu i prawosławia (odwiedzimy m. in. Iwołgińsk – centrum buddyzmu tybetańskiego w Rosji). Zobaczymy także miasta z końca świata: Irkuck i Ułan Ude.

Tomasz Tułak – pilot i właściciel biura Om Tramping, fotograf – amator. Od kilkunastu lat w podroży, w tym dwa lata w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spędził dwa lata Indiach, podróżował kilka razy na Syberię, Indochin. Karakorum w Pakistanie. Odwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Pn. i większość krajów Ameryki Pd. Om Tramping Klub: www.omtramping.pl

Zdjęcia: ---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska", POLSKA
---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska", POLSKA

4 listopada (wtorek) - 28 listopada (piątek)
Tajemniczy Bajkał zimą – wystawa fotografii Darii Pawędy
Miejsce: Galeria I piętro (przed Salą Koncertową)


Wystawa jest wynikiem zimowej przeprawy Darii Pawędy przez zamarznięty Bajkał oraz jej podróży po Syberii. Podróżując, często z dala od cywilizacji, starała się uchwycić magię tego wyjątkowego miejsca - spękane tafle lodu (torosy), pęknięcia na głęboko zamarzniętym Bajkale i jego niezwykle przezroczysty lód, jaskinie lodowe czy opuszczone miejsca takie jak bajkowa wioska Dawsza. Bajkał, nazywany „Świętym Morzem Syberii", położony na terytorium Rosji (Syberia) w Republice Buriacji i obwodzie irkuckim. Jest najstarszym i najgłębszym jeziorem na świecie. Owiany legendami i tajemnicami, pozostaje wciąż inspiracją na podróżników, naukowców czy artystów. Piękny o każdej porze roku, najbardziej magiczny jest zimą. Słynie wtedy również m.in. z niebieskiego lodu. Darii udało się również uchwycić na jej fotografiach to niezwykłe zjawisko. Daria Pawęda Photography: www.facebook.com/DariaPawedaPhotography?fref=ts

Zdjęcia: ---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska", POLSKA
---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska", POLSKA
Zdjęcia: ---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska", POLSKA
---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska", POLSKA
Pozdrawiam i dziękuję!

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Tomek Tułak POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Tomek Tułak POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Tomek Tułak POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Tomek Tułak

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
03.07.2010

[konto usuniete] 2014-11-05 16:24:42

Awa, w Dworku Białoprądnickim w Krakowie często odbywają się spotkania z podróżnikami, np.:
http://kolosy.pl/aktualnoci/alpinizm/item/770-spotkanie-z-januszem-go%C5%82abem-sobota-15-listopada.html

Awa dołączył
23.09.2014

Awa 2014-11-05 13:54:28

Kolej Transsyberyjska - napisano już o niej kilka ciekawych książek, ale ciągle zachwyca nowych podróżników. Jezioro Bajkał zimą - wyzwanie, ale przepiękne zdjęcia zachwycają niemiłosiernie. Niestety Warszawa tak daleko. Może udałoby się takie spotkania organizować też gdzieś na południu, np. w Katowicach?

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl