Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wędrowne Drzewo w podróży przez Ameryki > CHILE, ARGENTYNA, MEKSYK, GWATEMALA, BELIZE, NIKARAGUA, HONDURAS, KOSTARYKA, PANAMA, SALWADOR, WENEZUELA, BRAZYLIA, PERU, URUGWAJ, PARAGWAJ, BOLIWIA


TheTravelingTree TheTravelingTree Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie CHILE / Puerto Natales / Torres del Paine / Na szlaku w Torres del PainePodróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy.
Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

Dlaczego ten zakątek świata? Żeby zobaczyć karaibskie wybrzeże i piękne cenoty. Żeby wyruszyć w podróż w czasie i wspiąć się na piramidy Majów. Żeby spróbować tacos i tequili. Wreszcie- żeby poznać ludzi, którzy tu mieszkają i nauczyć się hiszpańskiego. Zwiedziliśmy ogromny Meksyk, a potem podążyliśmy na południe- przez Gwatemalę, Belizę, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę i Panamę- aż do Ameryki Południowej. Pojechaliśmy do niebezpiecznego Salwadoru i Wenezueli. Zobaczyliśmy niezwykły Salto Angel, a wcześniej jeszcze wspinaliśmy się na wulkan, w którego wnętrzu syczała czerwona lawa.
Nasza droga na samo południe, raz wolna ( autostopem przez cały Urugwaj), raz nieco szybsza upłynęła nam pod znakiem ścigania lata. Choć w wietrznej Patagonii nawet ono nie jest upalne. Za argentyńskim Rio Gallegos przerzuciliśmy się na dobre na stopa. Na dobre i na złe- bo bywało zimno, długo i deszczowo. Dotarliśmy aż do Ushuaia- miasta na samym końcu świata, potem do Puerto Natales, skąd ruszyliśmy na sześć dni w góry. Piękno Parku Torres del Paine zapadło nam głęboko w pamięci, a tamtejsza pogoda była dla nas wyjątkowo łaskawa. Mamy szczęście w naszej podróży. Do miejsc, do kierowców, do ludzi, do zdarzeń. Szukamy naszego szczęścia. A z trudnych lekcji, jak ta, gdy siedmiogodzinny marsz w deszczu przemoczył nam wszystkie ubrania i to, co nieśliśmy w plecakach, staramy się wyciągać wnioski.Obecnie zmierzamy ku północy. Przed nami Boliwia, Peru i Ekwador. Co dzień staramy się znaleźć czas na szkołę. Na rozmowy z innymi ludźmi i na dzielenie się tym, co najbardziej nas zauroczyło. Jednego nie brakuje nam na pewno- czasu na to wszystko:)

Zdjęcia

CHILE / Puerto Natales / Torres del Paine / Na szlaku w Torres del PaineARGENTYNA / El Calafate / Perito Moreno / Lodowiec Perito MorenoBRAZYLIA / Iguazu Falls / Iguazu Falls / Wodospady IguazuMEKSYK / Huasteca Potosina / Huasteca Potosina / Autostop w MeksykuPANAMA / San Blas / San Blas / Na jednej z rajskich wysp

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Inne materiały

CHILE

ARGENTYNA

MEKSYK

GWATEMALA

BELIZE

NIKARAGUA

HONDURAS

KOSTARYKA

PANAMA

SALWADOR

WENEZUELA

BRAZYLIA

PERU

URUGWAJ

PARAGWAJ

BOLIWIA


Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl