Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Top 5 państw z wizą, które koniecznie musisz odwiedzić w 2015 roku! > AZERBEJDżAN, MYANMAR, WIETNAM, ROSJA, CHINY


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie CHINY / --- / --- / ChinyTop 5 państw z wizą, które koniecznie musisz odwiedzić w 2015 roku! Wyrób wizę, zapnij pasy i rozsądź się wygodnie, bo oto prezentujemy Ci 5 państw z wizą, które koniecznie musisz zobaczyć w roku 2015!

1. Państwo Środka - Chiny

To jedno z najczęściej odwiedzanych państw na świecie, nie tylko ze względu na wyjątkowo odmienną kulturę, ale również ze względu na bogactwo architektoniczne. W Chinach Światowe Dziedzictwa UNESCO wpisało na listę aż 47 obiektów! Dlatego jedna podróż do tego kraju, to zdecydowanie za mało! Jest tu tyle do zobaczenia, m.in.: Wielki Mur Chiński, który jako jedyna budowla wzniesiona przez człowieka jest widoczna z kosmosu; Zakazane Miasto, składające się z ponad 800 pałaców i innych budowli, czy też najwyżej położona grota na świecie zwana “Bramą do nieba”, do której prowadzą: „Droga do nieba” (11-kilometrowa droga o 99 ostrych zakrętach) i “Drabina do nieba” (999 skalnych schodów).

Zdjęcia: ---, ---, Chiny, CHINY
---, ---, Chiny, CHINY2. To nie kraj, to stan umysłu…

Z tym, że Rosjanie mają specyficzne podejście do życia, możemy zgodzić się bez wahania. Więc aby podróżować po Rosji trzeba być wyjątkowo zdystansowanym i przygotowanym na każdą ewentualność. Co nie zmienia faktu, że prawdziwy podróżnik powinien przynajmniej raz w życiu odbyć podróż Koleją Transsyberyjską. Z Moskwy do Władywostoku jedzie się ok. tygodnia. Możesz wierzyć lub nie, ale te siedem dni będzie najlepszym czasem w Twoim życiu. Na trasie znajduje się wiele interesujących i pięknych miast, które nęcą klimatem, atmosferą i architekturą.


Zdjęcia: ---, ----, Rosja, ROSJA
---, ----, Rosja, ROSJA3. Azerbejdżan - polska enklawa na wschodzie

To do niedawna zapomniane przez wszystkich państwo, rozkwita na naszych oczach. Zabytkowa architektura miesza się z nowoczesnymi budynkami, które rosną jak grzyby po deszczu, a to za sprawą zreformowanej gospodarki wydobycia ropy naftowej. Stolicę - Baku - znamy głównie z powieści Szklane domy S. Żeromskiego i to nie jedyne polskie akcenty związane z miastem. Baku zwane jest również polską stolicą wschodu, a to za sprawa znanych Polaków, którzy przed wojną zajmowali się m.in. wydobyciem ropy naftowej czy projektowaniem tutejszych budynków. Dziś mieszkańcy stolicy chętnie przyznają się do polskich korzeni.

Zdjęcia: ---, ---, Azerbejdżan, AZERBEJDżAN
---, ---, Azerbejdżan, AZERBEJDżAN
4. Mjanma - królestwo pagod

Bardziej znane pod nazwą - Birma. Choć nazwa się zmieniła, to niezmienne są miejsca, które warto tu zobaczyć. A najlepiej zacząć od starożytnego miasta i księstwa Pagan, które zachwyca swoimi buddyjskimi pagodami od ok. 1000 lat. Zna szczególną uwagę zasługuje pagoda Kyaiktiyo Paya, która znajduje się na głazie położonym na wysokości 1100 m n.p.m., na samej krawędzi szczytu, i wygląda tak jakby zaraz miał runąć w dół. Mjanma to nie tylko liczne i wyjątkowe pagody, ale również pięknie położone plaże, które jeszcze nie odkryte przez turystów, kuszą wolną przestrzenią.

Zdjęcia: ---, ---, Mjanma, MYANMAR
---, ---, Mjanma, MYANMAR5. Wietnam - państwo, które nigdy nie śpi

To jeden z piękniejszych krajów do odwiedzenia i do odkrycia. Idealnie nadaje się dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas wśród piękna natury. Możesz chociażby wspiąć się na najwyższy szczyt Indochin Phan Xi Pang, zanurkować w czystych wodach w okolicy miasta Nha Trang czy też wykupić rejs po zapierającej dech w piersiach zatoce Hạ Long. Wietnam nigdy nie śpi, a jego ulice tętnią życiem niemal przez całą dobę! Na każdym kroku możesz się natknąć na uliczne restauracyjki oraz stoiska handlarzy sprzedających wszystko: od antyków, aż po kolczyki od Prady w wersji made in Vietnam.

Zdjęcia: ---, ----, Wietnam, WIETNAM
---, ----, Wietnam, WIETNAM
Aby udać się w podróż do powyższych krajów niezbędne będzie uzyskanie wizy. Wszelkie formalności w przystępnej cenie i bez wychodzenia z domu załatwisz za pośrednictwem firmy Aina Travel, która wprowadziła specjalne formularze wizowe online, tak aby maksymalnie uprościć proces i skrócić czas uzupełniania wniosków. W przypadku wizy do Chin i wizy do Rosji, kurier odbierze dokumenty i dostarczy je z powrotem, a w przypadku wizy do Azerbejdżanu, wizy do Mjanma i wizy do Wietnamu typu “on arrival”, otrzymasz promesę wizową na adres e-mail.

Więcej informacji na temat procedur wizowych oraz możliwość ich zakupu na:

Wiza do Chin

Wiza do Rosji

Wiza do Azerbejdżanu

Wiza do Mjanma

Wiza do Wietnamu

lub jeśli wolisz
Napisz do nas: bok@aina.pl
Zadzwoń: 12 422 22 09

Anna Wielgus
Aina Travel Sp. z o.o.

Zdjęcia

CHINY / --- / --- / ChinyROSJA / ---- / --- / RosjaAZERBEJDżAN / --- / --- / AzerbejdżanMYANMAR / --- / --- / MjanmaWIETNAM / ---- / --- / Wietnam

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
09.02.2013

[konto usuniete] 2015-05-03 12:35:23

kiedy słysze kup wizę, garnie mi się na pysk "...." [moderacja przez GlobAdmina], jeżeli jest opcja na granicy, akceptuję; ostatnio cekalem na wizę syryjską w reynhali/cilvegozu 2 godz w 2011, last minute
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,123326160,123326160.html

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl