Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Pantar Team, czyli Tarpanem przez świat > SłOWACJA, AUSTRIA, WłOCHY, FRANCJA, HISZPANIA, NIEMCY, CZECHY, SZWAJCARIA, MAROKO, MAURETANIA, SAHARA ZACHODNIA, SENEGAL, MALI


PantarTeam PantarTeam Dodaj do: wykop.pl
magazyn

Zdjęcie POLSKA / świętokrzyskie / Kielce / mapa_trasyPrzedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera!
Grupa miłośników podróży ekstremalnych wdraża swój projekt w życie, a w ich planach na najbliższe lata znajdują się udziały w największych, międzynarodowych rajdach amatorskich na całym świecie.

Grupa miłośników podróży ekstremalnych wdraża swój projekt w życie. W ich planach na najbliższe lata znajdują się udziały w największych, międzynarodowych rajdach amatorskich na całym świecie. Do pokonania tysiące kilometrów bezdroży od Afryki po Azję.
Kolejnym etapem projektu jest rajd Budapeszt-Bamako.

Naszym celem jest przygotowanie polskiego klasyka motoryzacji TARPANA z 1984r do udziału
w Rajdzie Budapest-Bamako - największym charytatywnym rajdzie na Świecie.

W trakcie naszej wyprawy do pokonania będziemy mieli łącznie ok. 20 tysięcy kilometrów wiodących przez 13 państw położonych na dwóch kontynentach.

Trasa rajdu prowadzi przez Austrię, Włochy, Francję i Hiszpanię – wzdłuż wybrzeża. Zespoły jadą zarówno po utwardzonych jak i off-roadowych odcinkach wiodących przez Maroko, Mauretanię, aż do Bamako. Część trasy pokrywa się z trasą Rajdu Paryż-Dakar.

Inauguracja wyprawy to wielkie wydarzenie, któremu towarzyszą tysiące osób zebranych na ulicach stolicy Węgier.

Rajd Budapest-Bamako to wyzwanie dla tych, którzy marzą o palącym słońcu Sahary, o dużych dawkach adrenaliny obecnych pośród kłębów kurzu i warkotu ponad stu silników. To dwa tygodnie niezwykle intensywnej i wyczerpującej jazdy w terenie, w bardzo ciężkich warunkach. To czas walki ze sobą, autem i trudami warunków drogowo-geograficznych.

Szczęśliwy finisz rajdu w stolicy Mali dla nas będzie dopiero półmetkiem. Przytaczając podtytuł pewnej znanej książki - to jest wyprawa z cyklu "There and Back Again". Nie idziemy na łatwiznę i do domu wracamy na kółkach pokonując kolejne tysiące kilometrów pustynnego outbacku.

Ale to nie tylko wielka amatorska przygoda . To przede wszystkim wielka akcja humanitarna, dzięki której w strumieniach potu, pośród tumanów kurzu dociera do najbiedniejszych jeden z największych konwojów pomocy na świecie. Ponad 130 załóg, w tym nasz „Pantar” dotrze do Afryki wioząc ze sobą artykuły szkolne, medyczne, sprzęty elektroniczne, ubrania i zabawki dla dzieci.

Mamy nadzieję na udział w kolejnych rajdach i akcjach humanitarnych w ramach podróżowania „Pantarem Przez Świat" w następnych latach.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia Naszego bloga oraz fanpage'a na facebooku.

Zdjęcia

POLSKA / świętokrzyskie / Kielce / mapa_trasyPOLSKA / świętokrzyskie / Kielce / HeadPOLSKA / świętokrzyskie / Kielce / Logo

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Inne materiały

SłOWACJA

AUSTRIA

WłOCHY

FRANCJA

HISZPANIA

NIEMCY

CZECHY

SZWAJCARIA

MAROKO

MAURETANIA

SAHARA ZACHODNIA

SENEGAL

MALI


Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl