Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Stu milowymi krokami zbliża się 5 Festiwal Podróżników „100droga”. Przygotowania idą pełną parą. > POLSKA


festiwal 100droga festiwal 100droga Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Już za niecały miesiąc do królewskiego miasta Wschowa zjadą się miłośnicy podróży i podróżniczego świata. 11 lutego 2016 roku ruszy pierwszy dzień Festiwalu Podróżników „100droga” i potrwa do 14 lutego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty”.

W przeciągu czterech lat dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy kilku zapaleńców zbudowano markę festiwalu, który zdobył wysoką pozycję wśród festiwali podróżniczych w Polsce. Wschowa znana jest wśród podróżników z wielkiej gościnności, ciepłej i rodzinnej atmosfery oraz iście królewskiego podejścia do tematu.
Oferta festiwalowa tegorocznej edycji obfituje w znakomitych i cenionych w branży prelegentów. Całość uatrakcyjnią projekcje fascynujących filmów i konkursy dla publiczności. Podczas imprezy działać będzie kawiarenka, gdzie będzie można zasmakować lokalnych cukierniczych wypieków i wymienić się wrażeniami z podróży.
W pierwszym dniu zaprezentuje się Jarek Świercz, z którym popłyniemy kajakiem rzeką Gauja. Tomek Krzysztoszek zabierze nas w nurkowy raj na Karaibach, z kolei z Przemkiem Woźnym poleżymy na Seszelach - najpiękniejszych plażach świata. Na zakończenie dnia widzowie obejrzą film pt. „Dzięki wszystkim jesteście wielcy”, zdjęcia/narracja Olek Ostrowski, produkcja: Szymon Kowalczyk, Adam Śmiałek.
Drugi dzień festiwalu będzie obfitował w pełne kolorów i kontrastów Indie, do których zabierze nas Robert Maciąg, graniczący z Indiami Bangladesz, o którym opowie nam Tomasz Nasiółkowski , a także tajemnice Indonezji, dokąd udamy się z Anną Jaklewicz.
Podczas trzeciego dnia wydarzenia także nie zabraknie emocji, których dostarczą nam: Małgorzata Seńków jadąc pociągiem do Mongolii, Krzysztof Tarka, który zdążył na wczorajszy express przez Indie, Jurek Arsoba w podróży na Światowy Biegun Zimna, Robert Gondek, który pokaże nam góry, goryle, szympansy, mandryle, Michał Ilczuk, z którym zawitamy do Korei oraz Tomek Michniewicz który przeniesie nas do „świata równoległego”.
W ostatnim dniu imprezy także nie ponudzimy się w fotelach. Niezapomnianych wrażeń dostarczą nam Krzysiek i Marzena Wystrach z podróży do Amazonii, Kasia Biernacka i jej jaskiniowy cud świata oraz Marcin Dobas i Bożena Jarzyńska, z którymi drogą na północ dotrzemy do Norwegii.

Będzie to wyjątkowa gratka dla wszystkich, którzy kochają podróże. Nie może i Ciebie zabraknąć. Bo wszystkie trakty prowadzą do Wschowy.

Miejsce wydarzenia: sala widowiskowa CKiR we Wschowie ul. Niepodległości 1

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl