Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Planujesz wyjazd? Czy wiesz, ile może kosztować Cię choroba za granicą? > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Rankomat- art. sponsorowanyW ferworze przygotowań do wakacyjnego wyjazdu za zagranicę, często zapominamy o czyhających na nas niebezpieczeństwach. Tymczasem jest prosty sposób, by uchronić się przed przykrymi i bardzo kosztownymi niespodziankami – wystarczy… wykupić ubezpieczenie. Samodzielny wybór oferty może być jednak trudny, a ostatecznie – nietrafiony. Jak więc zapewnić sobie spokój na wakacjach?

Podekscytowani wizją długo wyczekiwanej wycieczki do odległego kraju nie chcemy myśleć o tym, że za granicą mogą spotkać nas poważne problemy. Jednak zmiana klimatu, egzotyczne potrawy i mnogość różnorodnych wrażeń często niosą za sobą nieprzyjemne skutki, takie jak nagłe zachorowanie czy wypadek w czasie uprawiania sportu. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami ekstremalnych doznań, przed wyjazdem powinniśmy zadbać o to, by efekty takich niepożądanych atrakcji nie odbiły się na naszych finansach. Wystarczy nam już przecież stresu!

Zdjęcia: ---, ---, Rankomat- art. sponsorowany, POLSKA
---, ---, Rankomat- art. sponsorowany, POLSKAKilkaset tysięcy za pobyt w szpitalu

Każda choroba, kradzież czy wypadek w trakcie wakacji w innym kraju mogą wiązać się z ogromnymi kosztami, dużo większymi niż na terenie Polski. Cena, którą możemy być zmuszeni zapłacić, sięga niekiedy nawet… kilkuset tysięcy złotych. Przykładowo – ponad 80 000 euro (!) zapłacimy w USA za pobyt w szpitalu i badania ustalające przyczynę bólu w klatce piersiowej, a za transport medyczny z kraju europejskiego – nawet 100 000 euro.

Dla porównania – składka ubezpieczeniowa wyniesie jedynie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych.

Jakie nieprzewidziane wydatki mogą zatem czekać nas w trakcie egzotycznych wakacji?
• koszty wizyty lekarskiej, leczenia lub pobytu w szpitalu;
• koszty związane z transportem medycznym do kraju;
• koszty przylotu osoby towarzyszącej w przypadku naszego pobytu w szpitalu;
• koszty akcji ratowniczej lub poszukiwawczej w przypadku wypadku lub zaginięcia;
• koszty transportu zwłok;
• koszty utraconego bagażu;
• koszty związane z wyrobieniem skradzionych lub zgubionych dokumentów;
• koszty naprawy sprzętu lub zakupu nowego.

Zdjęcia: ---, ---, Rankomat- art. sponsorowany, POLSKA
---, ---, Rankomat- art. sponsorowany, POLSKACzy warto oszczędzać na ubezpieczeniu turystycznym?

Wybrnięcie z każdej z tych sytuacji możemy sobie ułatwić, wykupując dodatkowe ubezpieczenie, które pozwoli uniknąć kłopotów finansowych i dodatkowego stresu. Zapewni komfort i zagwarantuje dostęp do najlepszej możliwej pomocy.

Nie każde ubezpieczenie da nam jednak pełną ochronę. Usługi oferowane przez poszczególne firmy różnią się m.in. zakresem ochrony i wysokością składki. Nie wszyscy klienci potrafią też wnikliwie przeanalizować ogólne warunki ubezpieczenia (tzw. OWU). Samodzielnie wybierając usługę, łatwo można narazić się na rozczarowania, kiedy okaże się, ubezpieczenie mimo wszystko nie pokryje kosztów leczenia.


Jak zatem wybrać najlepsze ubezpieczenie? Warto skorzystać z przygotowanego przez Rankomat kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, który pozwala porównać ceny i zakres kilkudziesięciu ubezpieczeń, oferowanych przez wiele firm. Pozwoli w pełni poznać zakres i wysokość świadczeń, które nam przysługują. Bez kruczków, niezrozumiałych opisów i małego druku. Wystarczą 3 minuty, by znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla siebie, a następnie kupić je online.

Co może wchodzić w skład ubezpieczenia turystycznego?

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (KL) – gwarantuje pokrycie kosztów wizyty u lekarza, pobytu w szpitalu, akcji ratowniczej oraz leków. Bardzo ważny jest w tym przypadku maksymalny limit, do którego ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność i zwraca koszty.
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NWW) – obejmuje wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu spowodowany wydarzeniami losowymi. Warto sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje kontuzje sportowe i skutki innych aktywności, które planujemy.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) – pokryje koszty związane ze szkodami wyrządzonymi przez nas, nasze dziecko lub nasze zwierzę.
Assistance – zagwarantuje pakiet usług dodatkowych, takich jak pomoc w rezerwowaniu wizyty u lekarza w obcym kraju czy pokrycie kosztów opieki nad dziećmi, w czasie naszego leczenia ambulatoryjnego.
Ubezpieczenie bagażu – obejmuje wypłatę odszkodowania w przypadku zgubienia lub uszkodzenia bagażu w wyniku wydarzeń losowych. Warto wykupić je szczególnie wtedy, gdy na wakacje zabieramy wartościowy sprzęt.
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z zaplanowanej wycieczki – gwarantuje zwrot pieniędzy w razie rezygnacji z wyjazdu z powodu choroby lub innej sytuacji losowej. Niektóre ubezpieczenia obejmują także zwrot kosztów za niewykorzystany czas wyjazdu.

Wybór zakresu ubezpieczenia zależy od takich czynników jak rodzaj wycieczki (samodzielnie organizowana czy wykupiona z biura podróży) i charakter wakacji (rekreacyjne czy aktywne, połączone z takimi atrakcjami jak nurkowanie lub wspinaczka górska).

Warto więc skorzystać z pomocy specjalistów i zapewnić sobie spokojny wypoczynek na wyczekiwanych wakacjach. Bez niespodziewanych kosztów i zawiłych procedur.


Sprawdź jak nie przepłacić za ubezpieczenie turystyczne!


Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Rankomat- art. sponsorowanyPOLSKA / --- / --- / Rankomat- art. sponsorowany

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl