Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Bałkańska jazda wg Monty Pythona > ALBANIA, BOśNIA i HERCEGOWINA, BUłGARIA, CHORWACJA, CZARNOGÓRA, GRECJA, NIEMCY, POLSKA, RUMUNIA, CZECHY, AUSTRIA, SłOWENIA, SłOWACJA, WĘGRY


dookolaglobu.pl dookolaglobu.pl Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ALBANIA / Bałkany / nasz salon ;) / mapa planowanie trasyTak więc Bałkany.
Pewnie część z Was powie "ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

Nad wyprawą swój patronat medialny zechciał roztoczyć Globtroter.pl – pozwólcie, że nie podlinkuję tego adresu żeby nie zepsuć Internetu jakimś paradoksem linkowym ;D

Wyjazd pozwolił mi spełnić jedno z dawno zapomnianych marzeń (dzięki Ka). Przejechać motocyklem godny miana wyprawy dystans (np. 8000km), doświadczyć przy tym przygody życia (nie ostatniej), a później opisać to w nadziei, że komuś czytanie mojego tekstu sprawi frajdę. Moje relacje, oprócz tego, że mogą zawierać ślady ocierającego się o absurd humoru, są dość obszerne i chyba jednak trochę mniej typowe niż to w Necie zwykle bywa, choć Globtroter.pl i Wasze artykuły są tu zdecydowanym wyjątkiem (in plus oczywiście). Myślę, że ten kto lubi czytać książki podróżnicze (nie poradniki) będzie zadowolony ;)
Nie chcąc zdradzać fabuły blogowych wątków ze względu na liczne zwroty akcji, strzelaniny i eksplozje, które widziałem w filmach podczas podróży, zamieszczę tu jedynie mały wstęp do właściwej opowieści. Jeśli się spodoba to mogę też dodać kolejne odcinki ;) Dajcie znać ;)


Panie, dokąd ta jazda?!

Zdjęcia: nasz salon ;), Bałkany, mapa planowanie trasy, ALBANIA
nasz salon ;), Bałkany, mapa planowanie trasy, ALBANIAW okolicach kwietnia, gdy polski świat wraz z nadejściem wiosny budził się do życia, w nas zakiełkowała myśl – a może gdzieś wyjedziemy? Sami długo nie mieliśmy pomysłu gdzie chcemy jechać, wiedzieliśmy jedynie, że jedziemy motocyklem. To znaczy… najpierw tylko ja wiedziałem. Później zapytałem o to Kasię, która nie była jeszcze wtedy motocyklistką i okazało się, że ona też to wie ;)
Ale gdzie jechać. To jest niby proste pytanie, jednak my akurat o tym zdecydowaliśmy prawie na końcu całego procesu przygotowawczego. W międzyczasie z pomocą przyszedł couchsurfing i około 70 zaproszeń z całej Europy jakie zebrałem w ciągu 7 tygodni. Na fotce mapy nie ma jeszcze wszystkich punktów, a czasem było po kilka z jednego miejsca (głównie Wschód i Bałkany – czyli to co nas najbardziej interesowało). Ostatecznie okroiliśmy obszar podróży do samych Bałkanów ponieważ mieliśmy tylko około dwóch miesięcy na cały wojaż i najwięcej zaproszeń z tego właśnie regionu.Pierwsza taka wyprawa w życiu.

Zdjęcia: nasze biuro ;), Bałkany, ekwipunkowy burdel, CZARNOGÓRA
nasze biuro ;), Bałkany, ekwipunkowy burdel, CZARNOGÓRAChaos myślowy. Początkowo zero pomysłu na cokolwiek i posiadanie jedynie braku planu. Samo wpadnięcie na to gdzie pojedziemy i jak zabrać się do ustalenia trasy już było niezłą zagwozdką (wyjaśnioną dwa tygodnie przed startem). A wytypowanie i spakowanie wyłącznie niezbędnego wyposażenia, aby nie ciągnąć za sobą przyczepki było dopiero przed nami. Do tego zakup całego moto-sprzętu i części turystycznych akcesoriów, papierologia, czytanie o doświadczeniach innych podróżników (dzięki Globtroter.pl ;) )… Słowem niełatwa sprawa takie przygotowania, ale nawet przyjemna i ostatecznie da się zrobić ;)Za co się zabrać?

Zdjęcia: nasze biuro ;), Bałkany, burdel nabiera kształtów, BOśNIA i HERCEGOWINA
nasze biuro ;), Bałkany, burdel nabiera kształtów, BOśNIA i HERCEGOWINADwa miesiące przygotowań wyglądały podobnie jak studia między sesjami. Bezstresowo. Robiło się swoje i co jakiś czas, przypadkowo do głowy przychodziły pojedyncze gadgety jakie warto by było mieć. Wszystko lądowało na podłodze biura i czekało na sądny dzień pakowania. W międzyczasie pojawiały się nowe kropki na mapie, aby ostatecznie z dwa tygodnie przed podróżą mieć jako taki plan gdzie pojedziemy i milion sprzecznych informacji na temat tego ile kilometrów dziennie można przejechać aby się nie zajechać. Wy też tak przygotowujecie swoje podróże czy od razu macie w głowie jakiś w miarę konkretny plan (do późniejszych korekt) ?

Wierny towarzysz podróży.

Zdjęcia: Meteora, Bałkany, Motocykl na tle Meteorów, GRECJA
Meteora, Bałkany, Motocykl na tle Meteorów, GRECJAMotocykl, którego nie mieliśmy i trzeba było go kupić – on dla odmiany nie wylądował w biurze, a pod blokiem. Jak ktoś zna przypadki „perełek” motoryzacji sprowadzanych zza granicy, przy sprzedaży których Niemcy płakali, to wie, że nie należy do najprzyjemniejszych szukanie „pewnego” motocykla w Polsce. Tym bardziej gdy za miesiąc jedzie się na drugi koniec Europy i jeszcze fajnie byłoby mieć czym wrócić. Jeśli nie wiecie o czym mówię to zapraszam na http://www.dookolaglobu.pl/podroz-motocyklem-sprzet/ i tam jest film instruktażowy o tym jak się buduje w polskich warsztatach pułapki na motocyklistów (tzw. miny). Nie jest zrobiony przeze mnie choć miałem kilka wątpliwych okazji podobny skręcić.


Perturbacje ze sprzętem

Zdjęcia: nasz salon ;), Kujawsko-pomorskie, Testowanie kasku, POLSKA
nasz salon ;), Kujawsko-pomorskie, Testowanie kasku, POLSKADo oglądania powyższego zdjęcia potrzebny jest komentarz melodyczny https://youtu.be/uCDGxm-fogA
Niestety nie mieliśmy też motocyklowego ekwipunku nadającego się na taką wyprawę więc trzeba było wszystko zakupić przed wyjazdem. Przeczytawszy w tym celu cały Internet i wszelkie możliwe opinie o akcesoriach motocyklowych odbyliśmy kilka podróży wstępnych, obejmujących wszystkie bydgoskie moto-salony. Natomiast już w czasie drogi, awaryjnie, jeszcze jeden we Włocławku i Krakowie. Wynikiem tych zakupów był między innymi pokazany na fotce kask, który Kasia sprawdza na „okoliczność uciskania bani”. Gdyby takowa wystąpiła to kask trzeba by było przed trasą wymienić.

Zdjęcia: nasze biuro ;), kierunek Bałkany, Motobagaże 2 osoby na 2 miechy, RUMUNIA
nasze biuro ;), kierunek Bałkany, Motobagaże 2 osoby na 2 miechy, RUMUNIA


Powyżej bagaż dla 2 osób na 2 miesiące. Chyba całkiem sprawnie nam poszło wybranie niezbędnych na wyprawę rzeczy i upchnięcie ich do motocyklowych kufrów. Granatowy worek na zdjęciu był raczej oparciem pasażerki niż bagażem ;)


Jadziem!

Zdjęcia: ulica sezamkowa, kierunek Bałkany, Początek ośmiotysięcznika ;), POLSKA
ulica sezamkowa, kierunek Bałkany, Początek ośmiotysięcznika ;), POLSKAWyjazd został opóźniony o 1 dzień z powodu naszej dezorganizacji ( i w zasadzie niewyznaczenia konkretnego terminu wyjazdu aż do dnia przed ;p). Jak się okazało, całkiem szczęśliwie się złożyło bo nominalnego dnia startu rozszalała się okropna wichura w prawie całej Polsce i moglibyśmy za daleko nie dojechać wśród latających nad drogami drzew. Opóźnienie odbyło się również z korzyścią dla mnie bo mogłem obejrzeć relację z półfinału Mistrzostw Europy w piłce nożnej, pakując kufry w przerwie ;D
PS. Co uważniejsi obserwatorzy zauważyli, że kierowca którym mam przyjemność na tym zdjęciu być, ma ubrane adidasy… Nie opiszę Wam teraz całej historii tego adidasa ze zdjęcia, nie dlatego, że:
https://youtu.be/Cs2B2MRpyZ8
ale dlatego, że jest to jedna z naszych „przygód” i opisałem ją już, sami zgadnijcie gdzie.


Kilkudniowe tułanie się po Polsce.

Zdjęcia: Białka, kierunek Bałkany, nocny obóz, POLSKA
Białka, kierunek Bałkany, nocny obóz, POLSKAAż trudno w to uwierzyć. Wyjechaliśmy na wyprawę mającą trwać 2 miesiące, zrobiliśmy jako taki plan z przybliżonymi ramami czasowymi, chcieliśmy przejechać i choć częściowo poznać 13 krajów… a nie potrafiliśmy wyjechać z Polski (zajęło nam to kilka dni)! Gdyby nie to, że teraz siedzę w swoim własnym, polskim domu pisząc ten tekst po powrocie, czym upewniam Was, że wycieczka zakończyła się sukcesem (nawet okazało się że plan jaki nakreśliliśmy odzwierciedlał w 95% rzeczywisty przebieg wyjazdu), to zrozumiał bym gdybyście w tej chwili przestali czytać tę relację… Lecz spokojnie, nie przekoczowaliśmy 2 miesięcy w Polsce i kolejne fotki nie są fotomontażem ;D

Zdjęcia: góry, kierunek Bałkany, Polska jest ładna, POLSKA
góry, kierunek Bałkany, Polska jest ładna, POLSKA


Polski ciąg dalszy.


Przekroczenie wszelkiej granicy

Zdjęcia: gdzieś tam, kierunek Bałkany, zakaz wszystkiego, SłOWACJA
gdzieś tam, kierunek Bałkany, zakaz wszystkiego, SłOWACJAAby dostatecznie dobrze przedstawić Wam ogromny wybuch radości jaki przeżyliśmy przekraczając naszą długo wyczekiwaną, pierwszą i drugą granicę państwa w tej podróży, pozwolę sobie odesłać Was do bloga. Tam jest to skrzętnie opisane. Nawet można się tam ponoć raz zaśmiać. Tu jej nie opiszę bo jest zakaz fajćenia i domyślam się, że wybuchów też jest zakaz.


Dotarliśmy więc do pierwszego dnia za granicą! Yeah! Złożyłem sobie właśnie gratulacje oraz oddałem na swoje ręce własnoręcznie namalowaną laurkę. Jeśli ktoś ma ochotę na więcej to wszelki o tym znak mile widziany w komentach ;)

Pięć!
Dawid

Aaaaa tu taki mały film o tym ile robimy w podróży zamieszania i jak pięknie sławimy polskie imię ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Sqs0Qb7P0yw

Zdjęcia

ALBANIA / Bałkany / nasz salon ;) / mapa planowanie trasyCZARNOGÓRA / Bałkany / nasze biuro ;) / ekwipunkowy burdelBOśNIA i HERCEGOWINA / Bałkany / nasze biuro ;) / burdel nabiera kształtówGRECJA / Bałkany / Meteora / Motocykl na tle MeteorówPOLSKA / Kujawsko-pomorskie / nasz salon ;) / Testowanie kaskuRUMUNIA / kierunek Bałkany / nasze biuro ;) / Motobagaże 2 osoby na 2 miechyPOLSKA / kierunek Bałkany / ulica sezamkowa / Początek ośmiotysięcznika ;)POLSKA / kierunek Bałkany / Białka / nocny obózPOLSKA / kierunek Bałkany / góry / Polska jest ładnaSłOWACJA / kierunek Bałkany / gdzieś tam / zakaz wszystkiego

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Inne materiały

ALBANIA

BOśNIA i HERCEGOWINA

BUłGARIA

CHORWACJA

CZARNOGÓRA

GRECJA

NIEMCY

POLSKA

RUMUNIA

CZECHY

AUSTRIA

SłOWENIA

SłOWACJA

WĘGRY


Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl