Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Nowa moda wśród Polaków – wakacje na kredyt. Skąd wziąć pieniądze na urlop? > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA /   /   / Finai.pl Polacy coraz chętniej wybierają wyjazdy częstsze, ale krótsze – tak podaje raport Polskiej Izby Turystyki dotyczący wakacji w 2017 roku. Dlatego nierzadko stają przed dylematem, skąd wziąć pieniądze na wypoczynek, jeśli trafia się superokazja, na przykład promocja na bilety lotnicze. Za takimi bardziej spontanicznymi decyzjami przemawiają różne formy dostępnego finansowania kredytowego. Z czego możemy skorzystać, jeśli potrzebujemy pieniędzy na wakacje?
Polacy coraz chętniej wybierają wyjazdy częstsze, ale krótsze – tak podaje raport Polskiej Izby Turystyki dotyczący wakacji w 2017 roku. Dlatego nierzadko stają przed dylematem, skąd wziąć pieniądze na wypoczynek, jeśli trafia się superokazja, na przykład promocja na bilety lotnicze. Za takimi bardziej spontanicznymi decyzjami przemawiają różne formy dostępnego finansowania kredytowego. Z czego możemy skorzystać, jeśli potrzebujemy pieniędzy na wakacje?

Regularne odkładanie oszczędności na podróże to idealne rozwiązanie. Na pewno warto do niego dążyć, choćby dla własnego komfortu. Często jednak wpływ na decyzję o kupnie biletu albo rezerwację wycieczki ma dobra oferta ogłoszona w dany. A bardzo dobre bywają te dostępne odpowiednio wcześniej albo w ostatniej chwili. Polacy są tego świadomi, a rezerwowanie wyjazdów wakacyjnych wiele miesięcy wcześniej to wcale nierzadka praktyka (prawie 8 proc. wyjeżdżających robi to rok wcześnie).


Jeśli chcemy korzystać z okazji wyjazdowych, i tak musimy być przygotowani na wydatek. A uzbieranie odpowiedniej kwoty „na czas” nie należy do najłatwiejszych zadań. Wtedy zaczynamy myśleć o wakacjach na kredyt. Mamy jednak różne formy takiego wsparcia finansowego do wyboru. Jak wybrać najlepszą dla siebie?


W jaki sposób możesz sfinansować swoje wakacje?


Zdjęcia:  ,  , Finai.pl, POLSKA
, , Finai.pl, POLSKA


Zacznij od określenia, jakiej kwoty potrzebujesz. Od tego zależą kolejne kroki. Jeśli potrzeba Ci mniej pieniędzy, kredyt gotówkowy wcale nie musi być ostatecznością. W czym możesz wybierać?


Skorzystaj z limitu na karcie kredytowej i spłacaj raty za wakacje


Planujesz wyjazd na długi weekend? Może da się opłacić go dzięki limitowi na karcie kredytowej?


Warunek jest jeden: potrzebujesz karty kredytowej z limitem o odpowiedniej wysokości. Kwota, którą chcesz rozłożyć na raty, musi być odpowiednio mniejsza od Twojego dostępnego limitu.


Pamiętaj też o dziennym limicie transakcji. Ustawiasz go dowolnie, ale przed dużym jednorazowym wydatkiem może okazać się potrzebne jego podwyższenie.


 Ubiegaj się o limit odnawialny na koncie osobistym


Taki limit zwiększa saldo dostępne na Twoim koncie. To dodatkowe środki – możesz z nich korzystać, kiedy chcesz.


Warto zapytać w banku o warunki takiego wsparcia finansowego. Jego podstawowa zaleta? Mała liczba formalności. Poza tym każda wpłata na konto automatycznie spłaca wykorzystany limit i sprawia, że się odnawia.


 Kredyt wakacyjny – na pewno odpoczynek dla portfela?


Jeśli nie możesz skorzystać z innych rozwiązań, banki mają dla Ciebie ofertę kredytów wakacyjnych, czyli pożyczek gotówkowych przeznaczonych na finasowanie wakacji. Zazwyczaj są to po prostu kredyty gotówkowe opakowane w „wakacyjny” marketing. Zanim zachłyśniesz się kredytową bryzą, sprawdź, czy za zdjęciami z plaży nie kryje się wysoko oprocentowana oferta. Zawsze zapoznaj się ze szczegółami oferty, takimi jak oprocentowanie, koszty dodatkowe, prowizje, ubezpieczenie. Chyba nie chcesz, żeby pożyczka wakacyjna męczyła Cię wysoką ratą przez kolejny rok… albo lata.


 Na urlop… weź wakacje kredytowe


W ofercie niektórych banków znajdziesz „wakacje kredytowe”, przysługujące kredytobiorcom. Jeśli spłacasz już kredyt samochodowy albo hipoteczny, możesz skorzystać (bez podawania powodu) z zawieszenia spłaty np. jednej raty kredytowej. Pieniądze, które wydałbyś na spłatę comiesięcznej raty, przeznacz na sfinansowanie wyjazdu albo jego części. Pamiętaj jednak, że to opóźni całkowitą spłatę kredytu. Wakacje kredytowe to środek, po który warto sięgnąć w ostateczności, ponieważ odłożoną kwotę i tak trzeba będzie spłacić. Jeśli chcesz znaleźć dla siebie najlepszą ofertę kredytową, sprawdź oferty kilku banków i porównaj ich RRSO.


 Spróbuj zmienić swój sposób myślenia o oszczędzaniu.


 

Odkładaj regularnie nawet małe kwoty na wyjazd. Ostatecznie, kiedy zdecydujesz się na wsparcie finansowe, i tak będziesz musiał co miesiąc pozbywać się podobnych sum. Może ta perspektywa Cię zmotywuje?


Jeśli chcesz oszczędzić czas przeznaczony na wizyty w banku, sprawdź, czy biuro podróży nie oferuje Ci pomocy w znalezieniu finansowania. Banki z chęcią współpracują z biurami podróży.


 


Po więcej porad zajrzyj na www.finai.pl.

Zdjęcia

POLSKA /   /   / Finai.pl

Dodane komentarze

Netta dołączył
01.12.2017

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl