Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wakacje dla seniorów. Bądź aktywny i wyrusz w rejs do Szwecji! > POLSKA, SZWECJA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie SZWECJA /   /   / Prom Stena lineJeżeli przez większą część swojego życia ciężko pracowałeś, odchowałeś dzieci i wnuki, a teraz przebywasz wreszcie na upragnionej emeryturze, przyszła pora na sprawienie sobie odrobiny przyjemności. Wybierz się w rejs do Szwecji i zobacz, jak piękny i różnorodny potrafi być świat zamieszkiwany przez północnych sąsiadów. Rejs do Szwecji pozwala przyjąć zupełnie inną perspektywę, zobaczyć kawałek świata i nabrać dystansu do otaczających spraw. Teraz, kiedy wycieczki zagraniczne są tanie i powszechnie dostępne, warto korzystać z życia pełną piersią i doświadczać go wszystkimi zmysłami. Bez żadnych ograniczeń!

Komfortowa wycieczka do Szwecji – szansa na poznanie nieznanego

W podróży liczy się nie tylko sam cel, ale również droga do niego. Już sam początek wyprawy będzie dla Ciebie atrakcyjny, gdy będziesz mógł podziwiać wschód i zachód słońca – będąc na pełnym morzu, na otwartej, bezkresnej i niczym nieograniczonej przestrzeni. Zorganizowane wakacje dla seniorów mają również i tę zaletę, że zdejmują z Twoich barków obowiązek samodzielnego zadbania o kwestie ubezpieczeniowe. Koszty podróży uwzględniają także ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NW) i kosztów leczenia ich następstw (KL). Organizator dokłada wszelkich starań, aby wycieczka odbywała się w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Będziesz miał zapewniony nocleg w przyjaznej 2-osobowej kabinie typu Comfort Class z łazienką. Rano czeka na Ciebie śniadanie w formie szwedzkiego stołu, a późnym popołudniem zostanie dla Ciebie specjalnie przygotowana obiadokolacja. W cenie wycieczki promowej wliczony jest rejs, rozrywka na pokładzie, nocleg w kabinie i wycieczka autokarowa z przewodnikiem po atrakcyjnych miastach Szwecji.

Zdjęcia:  ,  , Prom Stena line, SZWECJA
, , Prom Stena line, SZWECJA
Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Szwecji?

Rejs statkiem może być dla Ciebie nowością, która dostarczy Ci wiele radości. Odkryj wolność podróżowania i poznaj nieznane dotąd atrakcyjne miejsca Europy. Zrób to, kiedy masz w końcu na to czas! Jeżeli większość życia upłynęła Ci na pracy zawodowej i trosce o życie rodzinne, teraz przyszedł odpowiedni moment na poszerzanie swoich horyzontów i zwiedzanie sąsiednich krajów.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie podczas podróży promem Stenaline? Masz okazję odbyć całodzienną autokarową wycieczkę z przewodnikiem, który opowie Ci o najważniejszych atrakcjach urokliwych szwedzkich miast. W zależności od wybranego wariantu, będziesz zwiedzać Karlskronę i Kalmar lub Malmo i Lund.
Szczegółowe omówienie obu opcji znajdziesz na stronie https://www.stenaline.pl/wycieczki/seniorzy.

Wycieczki promowe i zwiedzanie na trasie Karlskrona – Kalmar. Komu mogą przypaść do gustu?
Jedną z ciekawszych turystycznie opcji dla seniorów jest pełen atrakcji rejs do Szwecji, po którym nastąpi zwiedzanie dwóch malowniczych szwedzkich miejscowości – Karlskrony i Kalmaru. Wycieczka przypadnie do gustu osobom aktywnym i ciekawym świata, które cenią sobie zabytkową architekturę. W obu miastach aż roi się od budowli wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dla miłośników historii sztuki będzie więc to nie lada gratka. Nie tylko cenne zabytki, ale również malownicze zakątki zachęcają do odwiedzin Karlskrony i Kalmaru. Po trudach zwiedzania warto wypocząć w jednej z tutejszych kawiarenek i restauracji. W bilety promowe wliczony jest też bilet wstępu do Muzeum Morskiego (Marinmuseum), w którym na zwiedzających czekają fascynujące okręty-muzea.
Będąc już w Kalmarze, turyści będą mogli poczuć wyjątkowego ducha Starego Miasta, obejrzeć renesansowy zamek oraz wejść do – imponujących rozmiarów – barokowej katedry.


Kto najwięcej skorzysta z wycieczki po Malmö i Lund?

Na żądnych przygód seniorów czeka również inny wariant wycieczki do Szwecji – ze zwiedzaniem Malmö i Lund na czele. Rejsy do Szwecji wraz z odwiedzinami tych dwóch miejscowości skupiają się na poznawaniu różnych szwedzkich regionów. Malmö zachwyci Cię z pewnością zapierającym dech w piersiach historycznym centrum, kościołem św. Piotra z XIV wieku i zamkiem Malmöhus z XVI wieku. Z nieukrywaną ciekawością podążysz Europejskim Szklakiem Gotyku Ceglanego. Zobaczysz również XX-wieczną synagogę oraz – zupełnie już współczesny – obiekt zwany Turning Torso. Ten ostatni, wzniesiony w 2005 roku, stanowi najwyższy budynek mieszkalny w całej Szwecji. Na własne oczy zobaczysz też jedną z nowoczesnych dzielnic tego postindustrialnego miasta – Västra Hamnen.

Po opuszczeniu Malmö udasz się do Lund, w którym ma swoją siedzibę największy uniwersytet w Szwecji. W mieście znajduje się również starodawna katedra wybudowana w romańskim stylu. Po całodziennym zwiedzaniu czeka na Ciebie komfortowy odpoczynek w 2-osobowej kabinie z łazienką. Co wytrwalsi mogą poszaleć na parkiecie do białego rana lub udać się na kolację do jednej z pokładowych restauracji.

Zdjęcia

SZWECJA /   /   / Prom Stena line

Dodane komentarze

Janek123 dołączył
25.06.2019

Janek123 2019-08-19 20:10:56

"Ostatnio zarezerwowałem rejs ku fiordom norweskim w travelinc i jeżeli będzie podobny do wyprawy powyżej, to już nie mogę się doczekać!"

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl