Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Regiony Ukrainy. Co tam znajdzie turysta? > UKRAINA


Olga Bełłonina Olga Bełłonina Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Majdan Niepodleglośći-2Ukrainę można podzielić na 4 regiony. Każdy z nich ma swoje szczegóły. Co tam czeka na turystów? Co ciekawego można tam zwiedzić? Można dowiedzieć się z artykułu.

Ukrainę można podzielić na kilka regionów:
- Środkowa
- Zachodnia
- Południowa
- Wschodnia

Środkowa Ukraina jest to północny wschód i centrum kraju.
Są to obwódy:
- Winnicki
- Żytomierski
- Kijówski
- Kropiwnicki
- Połtawski
- Sumski
- Czerkaski
- Czernihowski

Zdjęcia: Czernihów, Czernihow, Kośćiól Prawosławny w Czernihowie, UKRAINA
Czernihów, Czernihow, Kośćiól Prawosławny w Czernihowie, UKRAINAW Środkowej Ukrainie położone jest stare miasto i stolica Ukrainy Kijów.

Zdjęcia: Majdan Niepodleglośći, Kijów, Majdan Niepodleglośći-2, UKRAINA
Majdan Niepodleglośći, Kijów, Majdan Niepodleglośći-2, UKRAINAŻytomierz znany jako wschodnie kresy Polski. W tym miejscu urodził się Sergiej Korolow wynalazca raket i autor rosyjskiego programu kosmicznego.

Winnica może być ciekawa dla milośników historii, znajduje się tam słynny bunkier Hitlera.

W tym regionie także leży Czarnobyl, znany z wybuchu w tamtejszej elektrowni atomowej w 1986 roku. Podróż do Czarnobyla może być ciekawa dla wielbicieli wycieczek ekstremalnych.

Zachodnia Ukraina zawiera obwódy:
- Wołyński
- Zakarpacki
- Iwano-Frankiwski
- Lwówski
- Równenski
- Tarnopolski
- Chmielnicki
- Czerniowicki

Zachodnia Ukraina to jeden z najbogatszych regionów kulturowych Ukrainy, uważany jest za twierdzę ukraińskiej idei narodowej. Region ten się różni od reszty regionów Ukrainy.

Prawdziwymi perłami rozwoju miast zostały Iwano-Frankiwsk (Stanisławów), Lwów, Użhorod, Czerniowce, Kamieniec Podolski i inne miasta.

Zdjęcia: Lwów, Lwów, Pomnik Adama Mickiewicza, UKRAINA
Lwów, Lwów, Pomnik Adama Mickiewicza, UKRAINAWiększość światowego dziedzictwa UNESCO na Ukrainie znajduje się w tym regionie.

Region ten jest bogaty w atrakcje ukraińskiej przyrody. Tutaj położone są Ukraińskie Karpaty i Podolsky Tovtry Medobory. To ulubione miejsce narciarzy i zimowego wypoczynku zarówno Ukraińców, jak i zagranicznych turystów.

Zdjęcia: Wspinania na Gowerłę, Karpaty, Karpaty Ukraiński, UKRAINA
Wspinania na Gowerłę, Karpaty, Karpaty Ukraiński, UKRAINAZachodnia Ukraina znana jest również z ekscentrycznych festiwali, a jednocześnie starannie zachowanej kultury ukraińskiej wsi, życia ludowego i architektury.

Południowa Ukraina zawiera obwody:
- Mykolayivski
- Odesski
- Chersonski
- Zaporiżski
- Dnieprowski

Południowa Ukraina graniczy z morzem Czarnym. Tu znajudują się takie kurorty jako Żełazny Port, Zatoka, Berdiańsk, Melitopil. Słynna Odessa znana jako Ibiza ukrainska. Ten region lepiej zwiedzać w okresie od maja do września.

Zdjęcia: Plaża, Melitopol, Nad morzem Azowskim, UKRAINA
Plaża, Melitopol, Nad morzem Azowskim, UKRAINAWschodnia Ukraina zawiera obwody:
- Dnieprowski
- Doniecki
- Zaporożski
- Ługański
- Charkowski

Wschodnia Ukraina jest najbardziej zurbanizowanym regionem Ukrainy, skupia się tu wiele obiektów przemysłowych.
Największe miasta to są:
- Charków
- Donieck
- Dniepr

Mogą one pochwalić się rozwiniętą infrastrukturą miejską.

Region Zaporoża jest historyczną kolebką ukraińskich Kozaków, słynne Muzeum Ukraińskich Kozaków znajduje się na wyspie Khortytsia. To największa wyspa się znajduje na rzece Dniepr.

Charków to pierwsza stolica Ukrainęy radzieckiej. Miejsce może być ciekawe ze względu architekturę i zabudowę miasta. Znajduje się tutaj najwiekszy w Europie plac i muzeum seksu;-)

We Wschodnim regionie istnieje wiele zabytków architektury, historii, przyrody, archeologii, które są interesujące dla turystów.

Zwiedzanie Doniecka i Ługańska ze względu bezpieczeństwa w tym momencie są niestety nie polecane.Zapraszam do odwiedzania Ukrainy. Każdy turysta znajdzie tu coś odpowiedniego do realizacji swoich upodobań i pasji

Zdjęcia

UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Majdan Niepodleglośći-2UKRAINA / Czernihow / Czernihów / Kośćiól Prawosławny w CzernihowieUKRAINA / Lwów / Lwów / Pomnik Adama MickiewiczaUKRAINA / Karpaty / Wspinania na Gowerłę / Karpaty UkraińskiUKRAINA / Melitopol / Plaża / Nad morzem Azowskim

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl