Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

All inclusive czy na własną rękę? Który typ podróżowania jest lepszy dla ciebie? > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / All-inclusivePorównaj korzyści i minusy wynikające z obu sposobów spędzania urlopów. Niezależnie od tego, który z nich wybierzemy – warto zadbać o ubezpieczenie swoje i rodziny, aby móc w pełni cieszyć się wolnym czasem spędzanym z bliskimi. Niebawem jedziesz na wakacje? Dowiedz się więcej na ten temat.

Zew wolności kontra poczucie kontroli

„Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie” – jak raz powiedział znany autor reportaży podróżniczych, Andrzej Stasiuk. Każdy, kto choć raz był w podróży w nieznane, wie, że bycie w drodze to przygoda, która zmienia człowieka na zawsze – po powrocie do domu nigdy nie jest się tą samą osobą. Właśnie dlatego, tak wielu współczesnych Polaków decyduje się na mniejsze i większe wojaże po świecie – z pomocą biur podróży lub samodzielnie ustalając program wyjazdu. Bez względu na to, czy preferujesz korzystać z ofert agencji turystycznych, czy raczej planujesz cały wyjazd na własną rękę – obie opcje mają pewne plusy i minusy.

Gdy wyjeżdżasz na zorganizowaną wycieczkę z pewnością, nie musisz się martwić, że ominiesz najważniejsze atrakcje turystyczne, a do tego przewodnik z pewnością opowie Ci o nich wiele ciekawych historii. Z drugiej strony, czy zdarzyło ci się tak, że miałeś dosyć gnania za grupą i zamiast tego chciałeś skręcić w urokliwą uliczkę, gdzie z chęcią odpocząłbyś przy pysznej kawie i lokalnych przysmakach? Taką możliwość daje ci z pewnością podróżowanie na własną rękę, które nie wymusza ustalenia ram godzinowych czy wytyczania konkretnej ścieżki na mapie i bezwzględnie trzymania się jej. Sam wybierasz, co i gdzie chcesz oglądać.

Jakie są różnice cenowe?

Wyjeżdżając na zorganizowaną wycieczkę, otrzymujesz z góry określony program, który nie zawsze może brzmieć dla ciebie interesująco, a mimo to koszty spowodowane cenami atrakcji, windują w górę. Z drugiej strony znacznie tańszy może okazać się grupowy transport i noclegi. Z kolei, gdy wyjeżdżasz w pojedynkę, możesz samodzielnie wybierać, co danego dnia chcesz zjeść, czy zobaczyć i tym samym samemu zarządzać budżetem przeznaczonym na te cele. To istotna zaleta podróży na własną rękę, ponieważ pozwoli ci zwiedzać bez ograniczeń i zniesie konieczność dopasowywania swoich możliwości finansowych do potrzeb grupy.

Jak zacząć podróżować?

Wbrew pozorom – to nie jest takie trudne. Z pewnością będzie łatwiej ci zacząć zwiedzanie świata od państw, których język jest ci choć trochę znany. Dzięki temu zredukujesz stres spowodowany poznawaniem nowej kultury i miejsca. Gdy wybierzesz już wymarzony kierunek, przygotuj się do podróży – sprawdź, jakie tam są ceny, postaraj się poczytać o zwyczajach, wejdź na fora z wypowiedziami ludzi, którzy już odwiedzili to miejsce. W ten sposób w dniu wyjazdu z pewnością będziesz czuł się spokojniejszy.

Bez względu na wybór – nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Tak naprawdę, nie ma większego znaczenia, czy wyjeżdżasz sam, czy też ze zorganizowaną grupą – nie zapomnij o zadbaniu o swoje bezpieczeństwo. Kiedy podróżujesz z biurem podróży, zwykle oferowana jest polisa zbiorowa, która nie zawsze jest tak naprawdę korzystna. Z tego względu wszystkim turystom, a szczególnie tym, którzy wybierają wyjazdy na własną rękę, zaleca się wykupienie indywidualnej polisy. Ubezpieczenie na wakacje Radość Odkrywania pozwoli odprężyć się podczas wyjazdu, ponieważ oferuje spokój ducha.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / All-inclusive

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl