Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Hydropark nad brzegiem Dniepra w Kijowie > UKRAINA


Olga Bełłonina Olga Bełłonina Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie UKRAINA / Kijów / Hydropark nad brzegiem Dniepra / Hydropark nad brzegiem Dniepra 1Hydropark w Kijowie to jest park nad brzegiem Dniepru. Kiedy on powstał, co tam jest ciekawego (architektura, muzeum, plaży, sport, atrakcje, imprezy nocne). Jak tam dojechać?

Hydropark w Kijowie zaprasza aby miło tu spędzieć wolne chwile. Park znajduje się w malowniczym miejscu wśród wód potężnego Dniepru. Wenecka i Dołobetska wyspy są oddzielone od wybrzeża cieśniną Rusanowskiej. Wyspy mają własną stację metra Hydropark;. Pociągi jadą wzdłuż mostu metra Rusanovskiego.

Zdjęcia: Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 1, UKRAINA
Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 1, UKRAINAOkres historyczny

Przed tragicznymi wydarzeniami Drugiej Wojny Świątowej znajdowało się tu osiedle Slobidka. Swoją nazwę otrzymało, ponieważ znajdowało się przed Mostem Łańcuchowym Mykołajewskim, który od 1853 do 1920 r. łączył brzegi rzeki. W 1943 r. osiedłe zostało zniszczone.

Zdjęcia: Plaża, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 3, UKRAINA
Plaża, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 3, UKRAINAW latach 60-tych ubiegłego wieku zdecydowano o utworzeniu Hydroparku w tym miejscu z dużą liczbą plaż, atrakcji, przystani i rozległą siecią kawiarni. Park o powierzchni około 365 hektarów szybko zyskał popularność wśród mieszkańców Kijowa i do tej pory, od wiosny do połowy jesieni, jest wypełniony muzyką i głosami dzieci, a w nocy leci tu muzyka i można tańczyć.

Most wenecki

Jednym z głównych zabytków architektonicznych Hydroparku jest Most Wenecki. Łukowe przęsła połączyły dwie wyspy, ma długość 144 metrów i szerokość 10 metrów. Jest przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszego. Po obu stronach mostu turyści mogą schodzić granitowymi schodami na plażę. Otrzymał on swoją nazwę od nazwy obszaru, zakorzenionego wśród mieszkańców. Ze względu na dużą liczbę kanałów nazywano ją Kijowską Wenecją.

Zdjęcia: Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Plaża w Hydroparkie 2, UKRAINA
Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Plaża w Hydroparkie 2, UKRAINAPlaże

Wszyscy odwiedzający Hydropark w Kijowie znajdą tu dla siebie rozrywkę. Na wielu plażach można pływać i opalać się. Tak samo również można przejeżdzać wzdłuż malowniczych brzegów łodzią lub katamaranem. Park ma plażę dla dzieci z placami zabaw i plażę dla osób niepełnosprawnych. W strefie leśnej parku ukrywa się plaża dla nudystów.

Zdjęcia: Hydropark Plaża, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 4, UKRAINA
Hydropark Plaża, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 4, UKRAINAAtrakcje

Zainteresowani mogą doświadczyć adrenaliny korzystając z przeróznych karuzeli, albo sprawdzić swoją odwagę w skokach na bungee. Dla dzieci są liczne trampoliny, strzelnice i obozy linowe. Szczególne emocje wzbudza park linowy Łazałka;, w którym dzieci mogą zorganizować różne zawody z rodzicami.

Dla sportowców

Jest miejsce w Hydroparku i dla miłośników aktywnego sportu. Siłownię na wolnym powietrzu mieszkańcy Kijowa nazwali najbardziej ekstremalną na świecie. Dla odwiedzających otwarte korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki oraz boiska do rugby na plaży. Istnieje możliwość gry w tenisa stołowego.

Muzeum skansen

Powinniśmy również wyróżnić muzeum Ukraina w miniaturze;. Chociaż muzeum zostało stworzone wyłącznie w celu prezentacji ważnych obiektów w Kijowie, muzeum szybko się rozrosło. Obecnie skansen mieści 50 modeli, wykonanych w skali od 1 do 33.

Zdjęcia: Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Muzeum skansen, UKRAINA
Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Muzeum skansen, UKRAINANocna impreza

Wieczorem zaczyna się prawdziwa impreza. Młodzi ludzie mają świetnią okazję aby się zabawić. Otwierają swoje drzwi kluby i dyskoteki, kawiarnie, restauracje i kasyno. W Hydroparku jest miejsce i dla ludzi w podeszłym wieku. Mają tu swój własny parkiet i klub.

Zdjęcia: Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 7, UKRAINA
Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 7, UKRAINAAdres i sposób dojazdu

Hydropark znajduje się pod adresem: Kijów, Brovarsky Avenue, stacja metro Hydropark; (niebieska linia). Metrem można do niego dotrzeć z dowolnego miejsca w Kijowie.


Zapraszamy do odwiedzania Kijowa
Adres: Kijów, Brovarsky Avenue, stacja metro Hydropark; (niebieska linia)

Zdjęcia

UKRAINA / Kijów / Hydropark nad brzegiem Dniepra / Hydropark nad brzegiem Dniepra 1UKRAINA / Kijów / Plaża / Hydropark nad brzegiem Dniepra 3UKRAINA / Kijów / Hydropark nad brzegiem Dniepra / Plaża w Hydroparkie 2UKRAINA / Kijów / Hydropark nad brzegiem Dniepra / Hydropark nad brzegiem Dniepra 7UKRAINA / Kijów / Hydropark nad brzegiem Dniepra / Muzeum skansenUKRAINA / Kijów / Hydropark Plaża / Hydropark nad brzegiem Dniepra 4

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl