Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Starożytne symbole okultystyczne w architekturze współczesnego Kijowa > UKRAINA


Olga Bełłonina Olga Bełłonina Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Panorama Majdanu NezałeżnościNa dziedzińcu XXI wieku, technologia cyfrowa, rzeczywistość wirtualna, konstrukcja 3D i wiele innych uroków naszych czasów. Okazuje się jednak że wraz z tym wszystkim, starożytne symbole okultystyczne, znaki, ceremonie, które wyraźnie manifestują się w architekturze Kijowa, szczególnie w centrum miasta (na Majdanie Niepodłegłości), współistnieją bezpiecznie.

Miejsce Placu Głównego stolicy i państwa (Majdanu Nezależności) w Kijowie zostało wybrane nie przypadkowo a nawet profesjonalnie, biorąc pod uwagę różne aspekty: logistykę, projekt architektoniczny, cechy historyczne, przydatność do powszechnego stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych, zdolność do ukrywania okultystyczno-rytualnego celu obiektu. Ostatnia rekonstrukcja Majdanu została ukończona w 2001 roku.

Zdjęcia: Majdan Niepodleglośći, Kijów, Panorama Majdanu Nezałeżności, UKRAINA
Majdan Niepodleglośći, Kijów, Panorama Majdanu Nezałeżności, UKRAINADo początku XIX wieku obszar ten był bagnistym nieużytkiem i nazywano go Bagnem. Jego symbol Cap jest znany od dawna. W czasach radzieckich obszar nosił nazwę Plac Kalinina. Z pewnym założeniem podziel słowo na części: Kali-Nin.

Starożytna indyjska bogini Kali jest mroczną i wściekłą hipostazą Parvati, mroczną Shakti i destrukcyjnym aspektem Shivy. Bogini Matki, symbol śmierci, zniszczenia i horroru w hinduizmie. Kali niszczy ignorancję, utrzymuje porządek światowy, błogosławi i uwalnia tych, którzy starają się poznać Boga.

Obelisk Bereginia (chronitelka)

Głównym elementem obiektu jest posąg Bereginiego, znajdujący się w centrum kompozycji placu. Autor projektu, Anatoly Kuszcz, wykorzystał swoją córkę Christinę Katrakis jako modelkę.

Zdjęcia: Majdan Niepodleglośći, Kijów, Majdan Niepodleglośći-3, UKRAINA
Majdan Niepodleglośći, Kijów, Majdan Niepodleglośći-3, UKRAINA
Kolumna posągu stoi na gwieździe (chociaż ma 10 promieni, a to nie jest pentagram, a nie gwiazda Chaosu). Bereginya trzyma gałąź kaliny - inne imię bogini Kali.

Głobus ze skrzydłami

Na Placu Niepodległości w Kijowie znajduje się pomnik „zero kilometrów”, punkt początkowy odległości podróży do innych stolic świata.

Zdjęcia: Majdan Niepodleglośći, Kijów, Pomnik na Majdanie Nezałeżnoszczi-1, UKRAINA
Majdan Niepodleglośći, Kijów, Pomnik na Majdanie Nezałeżnoszczi-1, UKRAINAPoczątkowy pomysł utworzenia Zero-kilometrowego znaku należał do Ukrpoczty, poparcie biura burmistrza Kijowa było czysto nominalne. Kolumna florencka, u podnóża której widać odległości do wszystkich stolic światowych i regionalnych ośrodków Ukrainy, została otwarta bez specjalnej pompy w 1996 roku.

Zdjęcia: Majdan Niepodleglośći, Kijów, Poczta Główna Ukrainy, UKRAINA
Majdan Niepodleglośći, Kijów, Poczta Główna Ukrainy, UKRAINAJednak w procesie rekonstrukcji znak zerowego kilometra został zastąpiony przez Globus ze skrzydłami. Nowym pomnikiem była kula ziemska z pięcioma gołębiami unoszącymi się nad nim (symbol pięciu kontynentów), niosąca w łapach gałąź zatoki, a jednocześnie oś podporowa piłki. Obrotowy design i oświetlenie uczyniły z niego jeden z głównych elementów kompozycji. Kula ziemska jest dobrze znanym symbolem masońskim, popularnym także wśród pitagorejczyków.

Zdjęcia: Majdan Niepodleglośći, Kijów, Pomnik na Majdanie Nezałeżnoszczi-2, UKRAINA
Majdan Niepodleglośći, Kijów, Pomnik na Majdanie Nezałeżnoszczi-2, UKRAINANa Majdanie są także inne słynne symbole. Ich zestaw znaków jest ograniczony, ale znajdują się wszędzie z zaskakującą konsekwencją.

Zdjęcia: Majdan Niepodleglośći, Kijów, Archanioł Michał (niebiański patron Kijowa), UKRAINA
Majdan Niepodleglośći, Kijów, Archanioł Michał (niebiański patron Kijowa), UKRAINA


Zdjęcia: Majdan Niepodleglośći, Kijów, Plac Niepodległośći, UKRAINA
Majdan Niepodleglośći, Kijów, Plac Niepodległośći, UKRAINAMajdan Niepodległości jest zamknięty i jest pusty. W taki sposób Majdan jest niczym więcej jak zbiornikiem do zbierania nie tylko ludzi, ale także energii, którą dają ludzie, którzy przychodzą do tego miejsca. Paraboliczny reflektor skupia energię na posągu Beregini, który działa jak grzejnik.

Gdzie to jest?

Dostać na Majdan Niepodległości można metrem. Jechać trzeba niebieską linią do stacji Majdan Nezałeżności.Czekam na Twoje pytania i komentarze oraz zapraszam do Kijowa

Zdjęcia

UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Panorama Majdanu NezałeżnościUKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Majdan Niepodleglośći-3UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Pomnik na Majdanie Nezałeżnoszczi-1UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Poczta Główna UkrainyUKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Pomnik na Majdanie Nezałeżnoszczi-2UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Archanioł Michał (niebiański patron Kijowa)UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Plac Niepodległośći

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl