Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Co może zobaczyć i co zwiedzić turysta w Kijowie? > UKRAINA


Olga Bełłonina Olga Bełłonina Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Panorama Majdanu NezałeżnościKijów jest jednym z najstarszych miast Ukrainy i Rusi Kijowskiej. Miasto położone po obu stronach Dniepru. Jest jednym z dziesięciu największych miast w Europie. Liczba ciekawych atrakcji w mieście jest tak duża, że nie powinieneś planować poznać go w jeden lub dwa dni. Dwa dni to zdecydowanie za mało. Są miejsca w Kijowie, które można uznać za jego wizytówkę. Te miejsca trzeba zdecydowanie zobaczyć. Tylko dla każdego te miejsca będą się róznić.

Większość turystów wybiera się na spacer główną ulicą miasta zwaną Chreszczatyk. Ulica zbudowana jest z monumentalnych budynków z czasów Stalina i łączy Plac Europejski z Placem Besarabskim.

Zdjęcia: Ul. Chreszczatyk, Kijów, Ul. Chreszczatyk, UKRAINA
Ul. Chreszczatyk, Kijów, Ul. Chreszczatyk, UKRAINANa tej ulicy znajduje się charakterystyczny rynek Besarabski. Chreszczatyk także przecina słynny Plac Niepodległości lub po prostu Majdan. W ostatnim czasie w tym miejscu było wiele wydarzeń, które odegrały znaczącą rolę w historii kraju.

Zdjęcia: Majdan Niepodleglośći, Kijów, Panorama Majdanu Nezałeżności, UKRAINA
Majdan Niepodleglośći, Kijów, Panorama Majdanu Nezałeżności, UKRAINAW pobliżu Placu Europejskiego znajduje się Park Chreszczaty, przylegający do nasypu Dniepru. W tym miejscu także rozpoczyna się wejście na Wzgórze Władimira, gdzie wznosi się pomnik księcia Włodzimierza, który przyniósł Chrześcijaństwo do Rusi Kijowskiej. Kijów jest także kolebką prawosławia i centrum pielgrzymkowym. Każdego roku tysiące wierzących gromadzi się tutaj, chcąc odwiedzić Ławrę Kijowsko-Pieczerśką, zobaczyć katedry Zofii i Władimira, stanąć pod kopułami kościoła św. Andrzeja.

Zdjęcia: Zejście św. Andrzeja, Kijów, Kościół św. Andrzeja-1, UKRAINA
Zejście św. Andrzeja, Kijów, Kościół św. Andrzeja-1, UKRAINANiedaleko Ławry Kijowsko-Peczerskiej znajduje się pomnik Matce ( Matki) Ojczyzny, którą miejscowi czule nazywają Ławrentiewną. Posąg wznosi się nad powierzchnię rzeki na wysokość 102 metrów. U jego stóp znajduje się Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w czasie II wojny światowej. Zainteresowani mogą wspiąć się na platformy widokowe, znajdujące się na cokole, w rękach i na głowie posągu. Tam turysta może zobaczyć miasto odpowiednio z 36 i 90 metrów.

Zdjęcia: Widok z parku Nowodnickiego, Kijów, Pomnik Matka Ojczyzna, UKRAINA
Widok z parku Nowodnickiego, Kijów, Pomnik Matka Ojczyzna, UKRAINAW Kijowie są także miejsca rozrywkowe. W miejscowości Pirogovo goście zanurzą się w życie wioski ukraińskiej jest to muzeum etniczne - skansen. Na wielbicieli rozrywki nowoczesnej czeka Hydropark, położony nad brzegiem Dniepru. Po długich spacerach po mieście tam można odpocząć. Tam są otwarte do rana plaże, kawiarnie, sprzęt fitness, korty tenisowe, liczne kluby nocne.

Zdjęcia: Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 1, UKRAINA
Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Hydropark nad brzegiem Dniepra 1, UKRAINADla dociekliwych, ale zawsze spieszących się podróżnych w Hydroparku jest otwarte muzeum „Kijów w miniaturze”. Tutaj w krótkim czasie można zapoznać się z kopiami najsłynniejszych atrakcji miasta.

Zdjęcia: Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Muzeum skansen, UKRAINA
Hydropark nad brzegiem Dniepra, Kijów, Muzeum skansen, UKRAINATrudno opowiadać w kilku słowach o mieście z długią historią. Kijów warto zobaczyć. Poczuć szerokość ulic, przepych Dniepru i odwieczne tradycje prawosławnej stolicy starożytnej Ukrainy.Zapraszam do Kijowa oraz czekam na Twoje pytania i komentarze.

Zdjęcia

UKRAINA / Kijów / Majdan Niepodleglośći / Panorama Majdanu NezałeżnościUKRAINA / Kijów / Ul. Chreszczatyk / Ul. ChreszczatykUKRAINA / Kijów / Zejście św. Andrzeja / Kościół św. Andrzeja-1UKRAINA / Kijów / Widok z parku Nowodnickiego / Pomnik Matka OjczyznaUKRAINA / Kijów / Hydropark nad brzegiem Dniepra / Hydropark nad brzegiem Dniepra 1UKRAINA / Kijów / Hydropark nad brzegiem Dniepra / Muzeum skansen

Dodane komentarze

Olga Bełłonina dołączył
11.05.2019

Olga Bełłonina 2019-07-28 22:14:52

Dziękuję za komentarz. Zgadzam się. Przykro mi, ale mało turystów zwraca na to uwagę. Najczęściej to tani alkohol, restauracji, dyskoteki, dziewczyny. A Kijów jest naprawdę przepiękny i ma różne oblicza.

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 2019-07-28 21:57:49

Kijów ma różne oblicza, także baśniowe
https://www.globtroter.pl/artykuly/3777,ukraina,basniowy,kijow.html

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl